Příspěvky uživatele - vjk

Černá skvrnitost na révě, 16.8.2013
Nevím o tom, že by Dithane a Acrobat měly udávaný nějaký účinek na černou skvrnitost révy. Také si myslím, že ošetřujete v nevhodnou dobu. ZKuste ten Melody Combi nebo Quadris, ale v době, kdy jsou pro černou skvrnitost podmínky - já jí mívám ve... celý příspěvek >
Hroznové víno pro konzum, 15.8.2013
Odolnost proti padlí bych neviděl jako podstatnou pro pěstování na Liberecku. Sám pěstuji v Podkrušnohoří a také v Krušných horách - tam není po padlí ani stopy. Dole mi stačí 1-2 postřiky aby byly hrozny zcela čisté, a to i na citlivky jako... celý příspěvek >
Alternativní pěstování rajčat, 14.8.2013
Já jsem letos nedobrovolně tento způsob pěstování podstoupil. Poté, co jsem měl zahradu dvakrát vyplavenou a měsíc na ní nemohl,  jsem nechal čerstvě zasazených 14ks Tornád svému osudu. Nemám jen tu nastýlku slámou. Rajčata vcelku normálně... celý příspěvek >
Hroznové víno pro konzum, 14.8.2013
Patrně bezproblémové by byly Krystal, Nero a Rondo, mají ale pouze střední velikost hroznů a bobulí a Nero ještě velká semena. Z běžných velkoplodých by asi nemusely být vážnější problémy s Vostorgem. Prohledejte ale zdejší diskuzi, mám pocit, že tu... celý příspěvek >
Chlornan vs. kombi tablety, 14.8.2013
Promiňte, ale to co píšete není pravda. V tabletách není chlor ve formě chlornanu, ale kyseliny trichlorizokyanurové. Ta další chemie v tabletách je cca 1-2% síranu hlinitého (vločkovač) a 1-2% síranu měďnatého (proti řasám). Proto také název trio... celý příspěvek >
Černá skvrnitost na révě, 14.8.2013
Vítejte do klubu, jsem na tom stejně - také Vostorg. Odkud ho máte? Řekl bych, že jsou možná oba z jednoho zdroje. Na černou skvrnitost (Phomopsis viticola) má dobrý vedlejší účinek  (alespoň dle popisu na etiketě) Melody Combi 65,3W. Balení... celý příspěvek >
Hnojení na list - kdy a čím?, 9.8.2013
Ale to vy jste také od začátku psal zavádějících 0,5% bez množství vody a plochy . Já, na rozdíl od vás,  nechci nikoho přesvěděčovat, že jedině 0,1%,  nebo 0,375658% a stejně tak 10litrů je ta jediná správná hodnota. Diskuze byla o... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 9.8.2013
Augusztusi muskotály = Prim. VJK
Hnojení na list - kdy a čím?, 9.8.2013
Matematika vám nějak nejde. Wuxal: 10-20ml/10litru/100m2 6x je celkem 0,6-1,2ml/m2, tj. 0,84-1,68g/m2. Kristalon 1,5%/2litry/100m2 3x až 4x je celkem 0,9 - 1,2g/m2.  Kde máte ten 5-10x tolik? A kde berete jistotu, že jediná smysluplná... celý příspěvek >
Hnojení na list - kdy a čím?, 9.8.2013
Application of water soluble fertilizers YaraKristalon Dose application of 2-5 kg / ha per physical weight distribution for all cultures. The concentration of working solution of 1-2%.The volume of working solution for field crops 200-300 l / ha... celý příspěvek >
Vinič v 763 mn.m, 8.8.2013
Mezi " s výživou to netreba preháňať" " a "Tamojší odbornící zastávajú názor, že sa im vinič naviac odmení vtedy, keď sa oň najmenej starajú"  je dost podstatný rozdíl, nemyslíte?  VJK
Hnojení na list - kdy a čím?, 8.8.2013
Chápete to špatně. Na list je to skutečně 0,5-1,5%, tj. v 200 litrech je 1-3 kg Kristalonu. U kapkové závlahy se předpokládá hnojení v každé zálivce, proto tak nízká koncentrace. Co se vám nezdá na tom, že pro hnojivou zálivku (každou) je roztok... celý příspěvek >
Má ještě cenu vyset mrkev?, 8.8.2013
Mrkev teď v létě klíčí za cca 8dní. VJK
Hnojení na list - kdy a čím?, 8.8.2013
Koncentrace je pro všechny Kristalony stejná. Co se týče dusíkatých hnojiv na list, např. Kalina doporučuje koncentraci močoviny (to je nejvhodnější dusíkaté hnojivo na list - nejrychleji a nejlépe ho rostlina přijímá) od 0,5% do 2,5%! (pro mrkev,... celý příspěvek >
Hnojení na list - kdy a čím?, 8.8.2013
Z etiket a technických listů. Tím ovšem např. v případě Kristalonu nemyslím ten mikropopis na krabičce 0,5kg balení, ale několikastránkový stažený z www stránek. V případě hořké soli je horní hranice 5% např. pro révu vinnou. Síran draselný se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika