Příspěvky uživatele - vjk

Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 3.4.2014
Skutečně se používá prášková síra pro úpravu pH. Velmi rozšířené je to na borůvkových plantážích v USA. Principem je zřejmě vznik H2SO4 oxidací síry thiobakteriemi.  Síra se aplikuje cca 1-1,5 roku před plánovánovu výsadbou borůvkové plantáže.... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
V Hoře sv. Šebestiána se těžko může těžit rašelina slatinného typu, když se jedná o otevřené vrchoviště. Nicméně jste se vyhnul odpovědi, proč nelze použít pro pěstování borůvek českou rašelinu, která má dle specifikace pH 3-5, typicky dle měření... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Menší část u Hory sv. Šebestiána v Krušných horách, větší část někde u Jindřichova Hradce nebo na novohradsku - tam ale přesné lokality neznám, nebyl jsem tam. VJK
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
To máte mylné informace, Rašelina Soběslav prodává samozřejmě českou rašelinu, v balení 10-70l a volně loženou. Baltskou prodává v balení 250l. VJK
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Granulovaný slepičí trus používám, soused zase slepičáky. Nepozoruji žádný významný rozdíl mezi jeho a mojí úrodou. Kdybych měl slepice, používal bych slepičince, protože jsou zdarma. Slepic nemaje, kupuji granulované za 200,-Kč/25kg bez certifikace,... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Proč musí být rašelina baltská, kterou bylo nutno dovézt přes půl Evropy, a proč nelze použít českou? VJK
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Bio hnojivo je ale i "ošklivá chemie" např. síran draselný, síran železnatý (zelená skalice), hořká sůl, patentkali, kieserit apod. Všechno to jsou certifikovaná bio hnojiva. Na druhou stranu není, pokud vím, v ČR certifikovaný žádný bio kravský... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
Nejdřív si ujasněte, jestli chcete opravdu bio, nebo stačí "jen" přírodní. Není to totéž. VJK
Odrůda jahod, 27.3.2014
Pěstuji Koronu, Karmen, Sonatu, Symphony a Honeoye. V zimě 2011/1012 mi více než polovina sazenic Sonaty a Symphony vymrzla, což mohlo také být způsobené poměrně pozdní výsadbou. Všechny jsou chutné, chorobami netrpí. Karmen je chuťově "da best".... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 24.2.2014
Souhlasím s Wimpim, mám rovněž empiricky ověřeno, že termín řezu nemá naprosto žádný vliv na mohutnost slzení révy.  VJK
Papriky - klíčivost semen, 18.2.2014
Klíčivost v r. 2014: žlutá, oranžová a červená ze semen z paprik z Globusu - cca 80-90%. Amálka - cca 30%, Hamík - cca 30%, Amy - cca 20%. Když je Amy na jednom záhoně s "globusovkama", skříží se? Nejraději bych se na kupovaná semena vykašlal... VJK
Hnojeni a vapneni, 6.10.2013
Pytel 40kg velmi jemně mletého vápnitého dolomitu od KVK se dal ještě nedávno koupit v Baumaxu za 99,- Kč, možná ho stále vedou. VJK
Hrozny přešly mrazem, 4.10.2013
Hrozny jsou samozřejmě i nadále jedlé. Mráz -3C hrozny ještě nepoškozuje, i když u některých odrůd už můžou bobule měknout. Špatné je, že pravděpodobně mráz spálil všechny listy, takže se již dále nebude zvyšovat cukernatost. VJK
Česnek z hypermarketu k sázení?, 1.10.2013
Tady u nás mají ve všech "bau" marketech sadbový česnek Dukát a Unikát od Moravoseed. Předpokládám, že budou po celé ČR, tak bych zbytečně neriskoval. VJK
Výtěžnost fazole, 30.9.2013
Kde máte zahradu, že vám fazole tak rychle rostou? Já jsem vysel Gamu 10. července a první sklizeň byla až 21.9. Včera druhá a zároveň poslední, protože fazole jsou už šlehnuté mrazem. VJK
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika