Příspěvky uživatele - vjk

Písková filtrace marimex nebo bestway, 19.6.2013
Prostar 4 je předražená filtrace s velkým rizikem nízké životnosti. Samotné čerpadlo není tak špatné, ale filtrační jednotka je ošizena jak jen to jde. Za cenu zhruba o 1000,- Kč vyšší je možno mít normální "dospělou" filtraci.VJK
Zahnuté konce letorostů, 11.6.2013
Zahnuté konce letorostů jsou normální. Pokud jsou však příliš zahnuté s velmi bujným růstem, často to svědčí o nadbytku dusíku, tzv. háčkování letorostů. To ale není váš případ. VJK
Kdy nejpozději lze zasadit brambory, 10.6.2013
Máte někdo zkušenosti, kdy nejpozději lze zasadit brambory, aby z nich ještě něco bylo? Zahradu mám během týdne dvakrát po sobě vyplavenou, takže mám sklizeno. Rád bych alespoň zachránil sadbu na příští rok, naklíčených brambor mám ještě dost. Odrůdy... celý příspěvek >
PH půdy - jak snížit?, 7.6.2013
Já houby rád, ale v trávníku jsem je likvidoval vápencem. Místa, kde houby rostly, jsem posypal velmi jemně mletým vápencem. Dost to pomohlo. VJK 
Jaký selektivní herbicid místo Garlon 4 EC, 6.6.2013
Garlon 4EC je, resp. byl,  výborný arboricid, je škoda ho plýtvat na trávník, zejména když se už nedodává. Použijte kombinaci Starane + Lontrel, na drtivou většinu plevelů stačí jen samotné Starane. Bofix nepoužívejte, je zbytečně drahý a má... celý příspěvek >
PH půdy - jak snížit?, 4.6.2013
Tak to neřešte... VJK
PH půdy - jak snížit?, 4.6.2013
A kolik to pH máte? VJK
Proč réva nekvete?, 4.6.2013
Takhle se květů dočkáte až za dlouho. Keř dva roky po výsadbě vám nebude plodit, pokud ho stále seřezáváte na 2-3 očka. Projděte si diskuzi, jak správně řezat révu. Je toho tady už docela dost. VJK
Zatopené brambory - jak dlouho vydrží?, 1.6.2013
Jak dlouho přežijí brambory, pokud jsou zatopené cca do poloviny natě? VJK
Fazole - jak daleko odrůdy od sebe, 29.5.2013
Jak daleko by měly být od sebe jednotlivé odrůdy keříčkových fazolí, aby se mezi sebou vzájemně nekřížily? Vzhledem k loňským špatným zkušenostem s osivy luskovin si chci ponechat část semen na příští rok a mám více odrůd, tak abych z toho pak neměl... celý příspěvek >
Vinič Solaris - sadenica, 29.5.2013
2 kmínky = 2x tolik práce při odstraňování obrostu. 2 kmínky se používaly u méně mrazuvzdorných odrůd jako nepřímá ochrana před mrazem, kdy údajně byla větší pravděpodobnost, že alespoň jeden přežije. Pokud naroste (a vyzraje) dostatečně dlouhý... celý příspěvek >
ABG, 27.5.2013
Ne, sekačky ABG opravdu nemontují v ČR, kompletní výroba je v Číně a sem se vozí již zhotové. Tady s nimi nikdo nic nedělá. VJK
Co je to za červíky nad kaskádou?, 25.5.2013
Nejsem žádný odborník na potápníky, ale pokud si pamatuji, tak larva potápníka jednak vypadá jinak a hlavně není přisátá  - naopak nabírá vzduch na hladině. Takže k vašemu závěru jsem trochu skeptický. VJK
Mazací tuk do převodovky půdního vrtáku, 22.5.2013
Jaký mazací tuk lze použít pro doplnění, resp. výměnu náplně v převodovce půdního vrtáku? Jedná se o typ Zipper ZI-EBO100H, v návodu je pouze " commercial HQ gearing grease". VJK
Spomienka na minulý ročník, 16.5.2013
Kdybyste pane Paľo rozebíral někdy v suchém létě dlažbu, viděl byste, že pod dlažbou je půda mnohem vlhčí, než mimo ní. Myšleno samozřejmě až pod štěrkovým ložem. Takže z hlediska vláhy nic nenutí révu pod dlažbou kořenit do nějakých velkých hloubek.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika