Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Používáte na zahradách herbicidy?, 27.6.2019
Asi za 10 dnů po výsadbě. Rajčatům postřik na list nevadí.
Používáte na zahradách herbicidy?, 27.6.2019
Já jsem vlastně Sencor použil letos v rajčatech, takže nejen Arcade v bramborách. I samotný Sencor je účinný. Na zahradě většinou nemáme vyselektované odolné plevele.
Používáte na zahradách herbicidy?, 26.6.2019
Do brambor jsem letos použil Arcade.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 26.6.2019
Minulé dny se do lapáku na obaleče jablečného chytil sem tam jeden, ale za dnešní noc jich bylo 48! Vypadá to na už druhou generaci. I podle AMETu. Pro okolí HK je počátek letu motýlů druhé generace na 80 procentch. Takže i postřik bude už začátkem... celý příspěvek >
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 24.6.2019
Já bych použil klasickou chemii a netejral bych chudák strom ještě mýdlem a olejem. Jsou to mšice, ne molice. Jenom nedokážu pochopit, že jste nezasáhl dříve! Ta černá tekutina jsou šťávy, co vylučují mšice a na nich žijí černě (houby).
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 22.6.2019
Nejsem až takový příznivec, ale když už něco pěstuju a motám se kolem toho a chci nějakou úrodu mít, tak se holt ta chemie použít musí. Více či méně. Dovolím si tvrdit, že moje jablka by obstála v testech na rezidua velmi dobře, skoro jako pro výrobu... celý příspěvek >
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 17.6.2019
Pirimor žádná sláva není. Je jedovatý (nejen) pro včely a velmi dlouho se odbourává. V zimních odrůdách jabloní určených pro výrobu dětské výživy (tzv. bezreziduální produkce) se může použít nejpozději do 20.5. Reldan do 10.7. Z tohoto důvodu je mně... celý příspěvek >
Je to plevel?, 16.6.2019
Laskavec ohnutý, plevel.
Katalpa - zkroucené listy, 15.6.2019
Nepoužili jste nějaký herbicid do trávníku?
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.6.2019 Obsahuje fotku
Tak jsem si dnes dal trochu práci a je to tady! Vajíčko obaleče jablečného, stádium růžový proužek (budoucí larva). Zítra provedu postřik Integrem. V tuto dobu lze použít už i Calypso nebo Mospilan. Reldan až za několik málo dnů. Měla by být vidět... celý příspěvek >
Choroba nebo nedostatek vyzivy?, 2.6.2019
Mšice jitrocelová.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.6.2019 Obsahuje fotku
Na dnešek se jich chytilo 8. Tabulky jsou z AMETu. Královéhradecko a JZ Slovensko. Pan IH by už měl hnedle stříkat larvicidem. Tak, kde je pravda?
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 1.6.2019
Tak tedy žádnou obalečí zodpovědnost nevidím! Včera i předevčírem byl celkem vlahý večer a nechytil se ani jeden. Takže, když se podívám do záznamů v kalendáři, tak jakýsi vrchol letu a pravděpodobnost začátku kladení byl kolem 20.5. Podle AMETu... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 30.5.2019
To není obaleč, ale pilatka. U mně ok, dělal jsem postřik při dokvétání (jako u slivoní) Reldanem nebo Mospilanem.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 23.5.2019
Dnes jsem koukal do okolních neudržovaných zahrad a strupovitosti je hodně, padlí je jen sem tam. Stříknul jsem dnes Mythos + Talent. Takže fungicidy asi už letos naposledy. Listy mám čisté. Předevčírem se laplo asi 20 obalečů jablečných. Ale je... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika