Příspěvky uživatele - 61.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jonathan, Red Delicious, Boikovo, Sudetská, 19.9.2018
Nemám vůbec představu, kolik kilogramů tam může být - nemám žádné porovnání. Každé ráno sbírám pod stromy 1 - 2 velká vědra spadených červivých a nahnilých plodů.
Jonathan, Red Delicious, Boikovo, Sudetská, 19.9.2018 Obsahuje fotku
Staré stromy Sudetské Renety bohatě zaplodily a jablka se začala krásně vybarvovat. Je jich mnoho, proto jsou jen střední a menší velikosti, ale na tu jejich říznou chuť se opravdu těším.
Melouny 2018, 18.9.2018
Roubované nejsou, pěstoval jsem je výsevem semen rovnou na trvalé stanoviště.
Melouny 2018, 18.9.2018 Obsahuje fotku
Přidávám dosavadní sumarizaci letošní sklizně melounů odrůdy Sugar Baby. Od konce srpna sklizeny dva 6kg a dva 5kg plody. Dnešní 4,5 kg je až přesladký. Pěstoval jsem je na okraji hromady kompostu. Rozkládající se organická hmota vydávala teplo a tak... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 18.9.2018 Obsahuje fotku
Velice mne mrzí, že moje písemné vyjádřování vyvolává v poslední době "velké mračení" a zklamání u pana Mičurina II. Mám nechuť k sepisování dlouhých litanií, uchyluji se proto k co nejstručnějšímu sdělení, často ovšem na škodu věci, protože moje... celý příspěvek >
Honeycrunch, 16.9.2018 Obsahuje fotku
S názory Vás obou naprosto souhlasím. Pan Louda st. nám tu zanechal vyjímečně kvalitní odrůdu a je na nás, abychom ji předali dalším generacím. Odrůdu Honeycrisp / Honeycrunch v žádném případě nezavrhuji. Jak jsem se dočetl na přiložené specifikaci... celý příspěvek >
Honeycrunch, 15.9.2018 Obsahuje fotku
První plody odrůdy Honeycrisp / Honeycrunch, z podnože M26.  Na této podnoži je jen slabě rostoucí, pro jistotu jsem ji narouboval i na semenáč. Zatím jsem plody z první úrody neochutnal, ale momentálně je tato vychválená světoznámá americká... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 15.9.2018 Obsahuje fotku
Hmotnost plodu je 460 gramů. Předpokládám, že se jedná o Boikovo obrovské. Poznámka: nemám malé ruce
Rubin, 15.9.2018 Obsahuje fotku
U mne zatím nejlepší rok pro Rubín. Na semenné podnoži je kvalita plodů rok od roku lepší.
Gloster, 13.9.2018
Pro AB : Chtěl bych naroubovat Rubelit. Je to podle popisu pozdně zimní odrůda z UEB Střížovice, která vznikla křížením odrůdy TOPAZ a genotypu UEB. Vzrůstnost je středně bujná až bujná, typ rozvětvený, habitus rozložitý. Nasazení plodů na dlouhých... celý příspěvek >
Gloster, 12.9.2018 Obsahuje fotku
Snad mi příznivci odrůdy Gloster 69 prominou, ale u mne půjde tato odrůda "z kola ven". Na jaře jsem jí řekl jasně: " ty pudeš", ona to kupodivu pochopila a snaží se jak jen může, ale v krajním případě to vidím snad na jednu větev, ostatní... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 11.9.2018 Obsahuje fotku
Dnes sklizeň Admirálu na M9, plody mi zůstávaly v ruce a sršně zahájily okusování, (na roubech na semenné podnoži stále pevně drží) a probírka Merkuru na MM111. Angold na M9 zdá se dosud drží - jablka jako balvany. Rubín - průběžná sklizeň probírkou... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 11.9.2018 Obsahuje fotku
"Zlaté hvězdné " žluté odrůdy! V klidu dozrávají, sršně ani vosy nezajímají na rozdíl od červených odrůd, ani nejsou významně červivé. Jedinou nectností je rzivost na slupce u Siria a Opalu - a z toho vyplývající riziko vzniku sazovitosti při... celý příspěvek >
Odrůda Glorietta, 11.9.2018
Díky za dobrou zprávu o Gloriettě. Rád ji vyzkouším, jestli bude k dostání sadba. Letos se mi osvědčila Anuschka, která chutí a výnosem ukončila dlouholeté prvenství odrůdy Rosara.
Sklizeň jádrovin 2018, 6.9.2018 Obsahuje fotku
K explodované Gale přidávám snímek explodovaného plodu Kidd's Orange Red, který jsem původně plánoval dát na místní výstavku ovoce. Jeví se to tak, že vydatné srážky uplynulých dní se staly fatální pro rodičovskou linii Coxova reneta, Kidd's Orange... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika