Boikovo obrovské



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?)
15.9.2018 20:12

Hmotnost plodu je 460 gramů. Předpokládám, že se jedná o Boikovo obrovské. Poznámka: nemám malé ruce laugh



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 12.10.2017 18:31

Kam se hrabe Admirál, Bohemia nebo Rubinola na sudetoněmecké Boikovo. laugh Vyfocený plod po čtrnácti dnech v pokojové teplotě. 

Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Boikovo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.10.2017 21:42

Boikovo (žlutočervené a vyšší) a Boikovo obrovské (žlutozelené a plošší) jsou dvě různé odrůdy. Moje B. obrovské vypadá přesně jako na fotce p. Vítka z roku 2008.
    Obě odrůdy však za chutí Admirálu, Bohemie a Rubinoly hoodně pokulhávají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.236 (?), 12.10.2017 23:15

V bezprostředním okolí jsem napočítal 3 stromy odrůdy Bojkovo obrovské (vypadají přesně jako na zmíněném obrázku od pana Vítka). Jsou to velké stromy, odrůdu zde prý pěstovali sudetští němci a po nich zřejmě kvůli dobrým vlastnostem stromy roubovali i novoosídlenci po válce. Tou dobrou vlastností jsou velké plody i na neřezaném vysokokmenu, odrůda má zřejmě nějakou schopnost samoregulace, protože nevidívám shluky jablek, jablka jsou řidčeji rozeseta po stromě. Narozdíl od mnoha jiných jabloní jsem si nevšiml, že by v plodnosti nějaký rok vynechala (má maximálně o něco menší úrodu, resp. vynechala v roce 2012 kdy ale kvůli počasí a mrazíkům nekvetly či vynechaly okolní jabloně a zřejmě ji neměl kdo opýlit).

Obrovskou výhodou je, že vydrží ve sklepě až do května. Nevýhodou zase je, že po sebemenším poranění (např. malá dírka od obaleče) jablko začne hnít na stromě a spadne. Co se týče chuti - ta je podřadná tak do ledna - v lednu a únoru se na ni vyloženě těším, chytne takovou příjemně sladko kyselou osvěžující chuť (možná přirovnatelnou k vyzrálému Smiřickému). Ve skladovatelnosti tedy může být srovnatelná s Admirálem, ten ji zřemě převýší chutí (nemohu zatím porovnat), ale není lepší mít v dubnu na výběr z více odrůd?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.10.2017 12:17

Moje Boikovo obrovské vypadá asi takto: Jinak charakteristika se shoduje s p. Dundee.

Boikovo obrovské
Boikovo obrovské
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.129 (?), 8.11.2020 19:46
Taky hledám, co to máme za jabloň. Má asi už 100let. Jsou výborná na štrůdl a sušení (super nakyslé jsou ty chipsy z nich). Průměrně váží kolem půl kila. Je to bujné jak blázen.
Naši drobečci
Naši drobečci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.161 (?), 21.10.2017 20:35
Boikovo obrovské rostlo kousek od nás v selském sadu. Strom, starý určitě více než 80 let, zanedbaný, některé roky zaplodil. Pokaždé jsem jablka ochutnávala a připadalo mi neuvěřitelné, jak je jejich chuť prázdná. Po tepelném zpracování měla ale kvality spíše nadprůměrné. Díky té velikosti člověk při zpracování dosáhl slušné produktivity. Mošt jsem nezkoušela. Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 15.9.2018 20:12

Hmotnost plodu je 460 gramů. Předpokládám, že se jedná o Boikovo obrovské. Poznámka: nemám malé ruce laugh



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.59 (?), 24.9.2018 9:37

Zdravím, též bych se chtěl zapojit do diskuse, pozná někdo toto jablko? Letos se opravdu vydařila, čtyři se nevešla do půl metru, největší vážilo 821 gramů. Jablka neydrží dlouho, trpí napichováním vos, rychle se kazí, na řezu hnědnou. Jsou však dosti sladká. Vladimír K. Neveklovsko.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.59 (?), 24.9.2018 9:49

Zdravím, ještě doplnění k příspěvku 145.59, přikládám foto, že čtyři jablka vedle sebe opravdu mají více než půl metru. Vladimír K. Neveklovsko.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.252 (?), 22.10.2018 14:06
Zdravim Nedaleko chalupy mám snad jediný starý původní ovocný strom ze zaniklé německé osady štolnava Domnívám se, že jde o zmiňované BOIKOVO OBROVSKÉ, mýlím se? Děkuji za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika