Příspěvky uživatele - 61.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Desert, 3.8.2018
Zdravím Vás pane Hlavatý, to máte pravdu že jsem opatrný s novými odrůdami. Důvodem mojí opatrnosti jsou mnohá dřívější zklamání z toho, že jsem dlouhá léta nebyl schopen vypěstovat pěkná a chutná jablka, která jsem viděl a ochutnával jinde. A musím... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Sirius, Heliodor druhé patro napravo a Opal na dvou horních patrech, na jednom stromku jsou na první pohled od sebe nerozpoznatelné. Plody ztrácejí původní načervenalé zabarvení, začínají zvětšovat svoji velikost a začínají žloutnout. Zdá se mi, že v... celý příspěvek >
Melouny 2018, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Za pár roků se pravděpodobně objeví v nabídkce regionálních potravin také "Meloun z Drahanské vrchoviny" atp. Na snímku odrůda Sugar Baby.
Merkur, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Merkur naroubovaný na nejméně dvacetiletou podnož po strupatém Mc Intoshovi, má abnormálně velké plody, navzdory letošnímu suchu a záměrně ponechanému většímu počtu plodů v trsu. Jak je vidět, dokáže Merkur využít výhody staršího kořenového systému... celý příspěvek >
Angold, 3.8.2018 Obsahuje fotku
"Angold je dříč a plnič; chutí určitě neurazí." Ano, k tomu netrpí chorobami a není vyhledáván škůdci. Jediný nedostatek je "málo ztopořený terminál" . Jediná opravdu pěstitelsky snadná a nenáročná odrůda, co znám.
Odrůda Admiral, 3.8.2018 Obsahuje fotku
První plody na podnoži M9 byly po důsledné probírce obrovské, zato však s malými pihami. Letos jsem se proto rozhodl, že probírku provedu jen v nezbytném případě a jinak že podnož nechám doslova "utahat plody". Osvědčilo se mi to, protože hořkou... celý příspěvek >
Desert, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Tajný střížovický agent Jiří II hlásí, že těchobuzický "Milošův Desert" ukázal letos na roubu první přiměřeně velký plod, tzn. že v testu na moje podmínky obstál a dostane se mu za to odpovídající umístění na trvalém stanovišti. Zklamání překvapivě... celý příspěvek >
Nesamosprašnost, 26.7.2018
Tak to vám neporadím, ale osobně bych volil raději Zelenou. Velké plody jako u Oulinské často hnijí už na stromě a vosy mají hody. Další slivoňovou odrůdu je také možné naroubovat na jednu nebo více větví.
Nesamosprašnost, 26.7.2018
Vaše stará slivoň je Zelená ryngle (jinak renkloda podle francouzské královny Reine Claude verte). Proč chcete řešit opýlení nového stromku když starý plodí dobře?
Kvalitní letní jabloň, 26.7.2018
Parádní jablka pane Hasmane, gratuluji. Na Krasavu, Katju i na Earlygold se těším, jsem zvědavý co v mých podmínkách předvedou až začnou plodit.
Kam mizí holovouské šlechtění, 26.7.2018
Ivan Hlavatý: Budoucnost ovocnářství směřuje k obdobě celoročního pěstování v klimatizovaných halách bez půdy, pouze v živném roztoku jako např.u rajčat a skladování ovoce bude zase obdobou skladování banánů - skladovat se tak budou nedozrálá jablka... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 25.7.2018
Za jak dlouho asi se zde na fóru objeví příspěvěk s názvem " Proč není pro zahrádkáře dostupný přípravek Fruitfresh/ Smartfruit?"
Nadejny nahodny semenac - postup, 22.7.2018 Obsahuje fotku
Pokračuji se zkoušením náhodných semenáčů nalezených v okolních stráních nebo v příkopech u polních cest. Vzhledově vydařené plody předvedl tento semenáč na snímcích. Zatím jsem jej neochutnal ani z přírody ani ze zahrady. Roub jsem vzal proto, že mě... celý příspěvek >
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 21.7.2018
Zrovna před týdnem jsme z podobných zralých plodů se zřetelnou meruňkovou příchutí, vařili džem. Byl to jediný keř se zralými plody, všechny ostatní kolem rostoucí myrobalány měly plody ještě zelené, nedozrálé.
2018 bez strupovitosti?, 21.7.2018
U mne mají stroupky Gloster, Rubín a Rubinola. Nemohu ale vyloučit, že se jedná o poškození malých plůdků kroupami,  ve stadiu krátce po odkvětu. Ať už tak nebo tak, Glosterovi jsem řekl: " Ty pudeš!"
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika