Příspěvky uživatele - 153.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Založení sadu v podhůří Šumavy - výběr odrůd, 12.11.2016
Hrušně do Vaší polohy: Alice - neznám; Alfa - ano; Admira - neznám; Blanka - určitě ne, mnohem radši Konferenci; Gracie neznám, ale radši Dicolor nebo Janu, Eriku určitě ne.
Vyhlazení stromů hryzci, 24.10.2016
S hrayství, už asi deset let jsem žádného neviděl. Taky jsem je chytal do kovových pastí na krysy, ale dával jsem návnadu z jádra vlašského ořechu. Jednou jsem takhle chytil pět kousků do jedné pasti za jeden den (hnízdo). Nakonec mi ale velmi... celý příspěvek >
Najkrajšie jablko 2016, 24.10.2016
Sice jen opakuju po druhých, ale taky mi to nedá: Gratujuji!
Auralia, 20.10.2016
Byl jsem dnes v jednom zahradnicví něco shánět a přišli si tam mladí manželé s dcerkou vybrat stromky, jabloně a tak. Na otázku, jaká jablíčka jim chutnají, odpověděli jednoznačně: "No přece ta červená!" Auralie nemá šanci .
Česnek 2015, 20.10.2016
Dobrý den, hlásím se k tomu zahradnickému analfabetovi, postupným výběrem v naší rodině pěstujeme už jenom Rusák. Jenže jen a pouze z toho důvodu, že jinou odrůdu v jídle nerozpoznáme. Ale má jednu velkou nevýhhodu: Stroužky se nevejdou do žádného... celý příspěvek >
Hruška na jeřábu?, 20.10.2016
Dobrý den, není z Vašeho příspěvku úplně jasné, jestli jste to myslel ironicky, nicméně v mém případě to asi s tím echt slabým růstem nebude až tak slavné, protože původní planý jeřáb dává stromku dost síly a naroubovaný černý roste přiměřeně.... celý příspěvek >
Hruška na jeřábu?, 16.10.2016
Děkuji za rychlé reakce. Musím to trochu upřesnit. Aronii jsem narouboval před lety do jeřábu ve výšce asi 30 cm nad zemí, korunka začíná asi ve výšce 120 cm, takže ty hrušky chci roubovat do větví aronie. Věřím, že to jde, ale chtěl jsem si ověřit,... celý příspěvek >
Hruška na jeřábu?, 16.10.2016
Dobrý den, prosím, jestli někdo nemá zkušenosti s roubování hrušek na černý jeřáb. Máme na zahradě stromek černého jeřábu, ale vyrostly nám už jeřáby i jinde a tento je skoro zbytečný. Vykácet je ho škoda, přeroubování by bylo lepší. Předem... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 4.10.2016
To bunny: Pochopil jsem že pěstujete jabloně v nadmořské výšce 800 - 900 metrů. Pro Vás platí trochu jiná kritéria, než pro většinu účastníků tohoto fóra. Z vlastní zkušenosti vím, že se oplatí sem nahlížet, ale přebírat informace musíte opatrně... celý příspěvek >
Strupovitost listů u hrušky, 2.10.2016
Měl jsem pět hrušní. Asi 200 m od zahrady vyrostla před 10-15 lety nová ulice. Většina domů má okolo okrasné zahrady. Od té doby se na hrušních objevila rez. V některých letech je její výskyt takový, že jsou napadeny i plody. Jedna hrušeň to už... celý příspěvek >
Rosana zatracovaná, 2.10.2016
Velkému tlaku strupovitosi u nás neodolala většina rezistentních odrůd, včetně Rubinoly, Topazu a dalších. Rosana to zvládla s přehledem, nenašel jsem stroupek. Mám ji na dvou zákrscích, takže probírka plodů se provádí pohodlně, a když náhodou něco... celý příspěvek >
State Fire, 9.9.2016
Reaguji na diskuzi o této odrůdě ve vláknu Akane - perla podzimu. Rouby odrůdy State Fire (State Fair) jsem dostal někdy okolo roku 1988 od pana Hrčka z Vigantic (Rožnov). Roubů různých odrůd jsem dostal více a názvy byly poskytnuty jen ústně,... celý příspěvek >
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 30.3.2016
Líbí. (mysím tím obrázek)
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 28.3.2016
Hrušně se snažím stříhat tak, aby se jejich koruna rozevírala. Na letorostu vyberu v příslušné výšce očko, směřující ven z koruny. Letorost ale sestříhnu až nad pupenem o jedno výš (říkám tomu "ob očko"). Vyraší oba pupeny, ale ten, co mne zajímá... celý příspěvek >
Lišejník po "padesáté", 26.3.2016
Milá Martino. Mezi námi, když chci od někoho radu, musím mu dodat co nejvíce informací, aby mohl poradit. Několikrát jste byla požádána o fotku. Dodala jste obrázky dvou větviček, ze kterých toho moc určit nejde, a jednoho stromu, u kterého jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika