Příspěvky uživatele - 15.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je možné přesadit vzrostlý keř rybízu?, 2.11.2015
víte, ono se mi prostě těžko chápe výrok "Dvě nejstarší, všechny nejmladší krom dvou." :D prostě ne..." Stačí si to, přečíst ještě jednou:...,.odstranění u země celých větví. Dvě nejstarší, všechny nejmladší krom dvou... Tedy:  u země... celý příspěvek >
Určení jabloní, 30.10.2015
Třetí jablko Delicous není. Ani zlatý, ani červený.
Výroba moštu, 30.10.2015
Žádné odkládání moštování! Cukru v jablkách již nepřibude, chuť se ležením jablek akorát zhorší, jablka zmoučnatí a rozmnoží se v nich hnilobné mikroby a plísně. I z kyselých zimních jablek, pokud jsou zralá, vylisujete dostatečně sladký mošt.
Vhodná podnož pro vysokokmen, 30.10.2015
Jinak A2 je také semenáč, jen to není rozepsáno slovně (Jadernička moravská). To si tak úplně nemyslím. Podnož A2 byla vyšlechtěna v Alnarpu v Švédsku  (tak daleko sláva jaderniček nesahá) a množí se vegetativně.
Pink Lady, 30.10.2015
Je to tak. Když Rubín před 35 lety začínal, věnoval jsem rouby svým známým v Brně i "pod Brnem" Žádné velké nadšení, jaké jsem očekával, se nekonalo. Ale pro nás - ve studeném odchovu - to byl dar z nebes.  Podobně lze možná dnes nahlížet na... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu hrušně, 29.10.2015
V dobách, kdy dostupných odrůd hrušní bylo jen pár, byl název máslovka synonymem nejčastěji pro Clappovu. Stromy dorůstají velikých rozměrů a dožívají vysokého stáří. 
Pink Lady, 29.10.2015
Já vím, Vám se nelíbilo, když jsem onehdy napsal o zaplevelení zahrádek odrůdami ze supermarketů.      Já už jsem totiž podobnou věc vyzkoušel kdysi dávno. V 70. letech minulého století v době zahrádkářského boomu jsem byl nadšený... celý příspěvek >
Pink Lady, 29.10.2015
Každý jistě pochopí - nepochybně i Vy - že "válcováním"   jsem básnicky vyjádřil, že tyto odrůdy mi chutnají nejvíc. Klidně to zopakuji v každém desátém příspěvku, snad to není trestné. Jistotu, abych kvůli tomu strčil hlavu pod buchar... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 27.10.2015
Jak se ryje jahodiště mám čerstvě vyzkoušeno úplně novým rýčem a nezlomil jsem ho při tom To je opravdu skvělý důkaz kvality rýče.
Identifikace houby na zahradě, 22.10.2015
Patrně mlženka
Studené vedení kvasu - jablka, 22.10.2015
Ale po delší době i když je CO2 1,5x těžší než vzduch se vytratí. Proto je třeba v takových případech mít nádoby úplně plné... Absolutně vůbec nechápu proč je takový "odpor" ke kvalitnímu utěsňování sudů. Tomu rozumím. Ale za sebe zase... celý příspěvek >
Studené vedení kvasu - jablka, 22.10.2015
Já musím říci, že asi neumím kvas skladovat. Tedy na jablkovém kvasu se křísu moc nedaří, tam to problém nebývá. Ale na hruškách se objeví prakticky pokaždé, a to i když sud uzavírám jak chci. Totéž u meruněk. Vzduchu zřejmě stačí velmi málo a... celý příspěvek >
Hnojení - velikost plodu, 20.10.2015
Tady Standovi trochu zaoponuji - chemie to je, a nijak jinak se tomu říkat nedá. Minerální hnojiva u nás prodávaná se nevytahují z guana ani z kompostů, vyrábějí se synteticky. Spíš není nutné všechno, co je umělě vyrobeno, a priori zavrhovat.... celý příspěvek >
Rubin, 15.10.2015
Odolnost vůči mrazu je dostatečná, podmínky snese i drsnější. Do Jizerek bych (obecně) volil podnože bujnější.
Méně známé / staré ordůdy, 15.10.2015
Je to cena v německých školkách vcelku obvyklá. Nepočítaje rarity a novinky.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika