Příspěvky uživatele - 150.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň na kdouloni, 16.10.2017
Je tam nějaký rozdíl ohledně kyselosti půdy? Chtěl jsem sázet pás kanadských borůvek do rašeliny a zvažoval jsem mezi ně hrušně. Hrušně na semenáči prý ale nemají rádi kyselé prostředí a byla mě doporučena kdouloňová podnož. Vzhledem k mému jílovému... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 10.10.2017
Tak já se přiznám, že moje poslední vysokokmeny Matčino, jsou letos - po mnoha desetiletích bohaté úrody - zcela bez plodů. Z nových sloupových jabloní (12 ks) kvetla jen jedna a byly na ní na konec 4 jablka). Potvrdilo to můj záměr, zbavit se i... celý příspěvek >
Neznámé ovoce, 6.10.2017
Josefe, zásah. Je to Magnolie grandiflora (pravděpodobně něco kolem kultivaru Goliath). To jsou šištice (údajně česky šách) se semeny, které vznikají po odkvětu. Na rostlině vydrží celou zimu.
Neznámý stromeček na zahradě, 5.10.2017
No, magnolie hvězdokvětá má jiné listy. Magnólie buď zcela umře a nebo všechno přeroste. Takže nepředpokládám, že by tam někde dole živořila.
Filtrace nexus, 30.9.2017
To je divný, já mám koprasory Hailea dva, a cením si u nich právě spolehlivosti. Běžímě už asi 5 let celou sezónu nepřetržitě. Ten trochu větší kravál mě nevadí. Jenom poměr Watty/výkon už mají ty novější kompresory o hodně výhodnější. Až se mě... celý příspěvek >
Albizie Chocolate - uvadá?, 27.9.2017
Díky, Lído, za připomenutí. To by mohlo být ono. Tyto teplomilné rostliny se mají vysazovat max do konce června, jinak pořádně nezakoření a nepřežijí zimu. V druhé polovině roku se už nedoporučuje manipulace s kořeny. Takže určitě nevykopávat a... celý příspěvek >
Albizie Chocolate - uvadá?, 27.9.2017
A jak se, podle vás, u této rostliny projevuje příliš pevné uvázání? Já tam žádné poškození z tohoto důvodu nevidím, ale mohu se mýlit, mám Albízií jen několik...
Albizie Chocolate - uvadá?, 27.9.2017
Jaké byly ranní teploty u vás v poslední době? Jestli bylo pod +5 stupňů... Zahradníci většinou doporučují tyto rostlinu v první sezóně hodně zalévat (což se často přehání) ale většina rostliny to zvládne. Pevné uvázání se nejdříve projevuje... celý příspěvek >
Srozumitelný návod pro řez a rozmnožování kanadských borůvek, 20.9.2017
Mám keře cca 10let staré, mohutné, výška 150 - 180 cm, každý rok bohatě plodící. Nikdy jsem je zatím neřezal, čekám s tím, až (jestli) se začne zmenšovat plodnost. Tu zatím zmenšují jen špačci. V době zrání musí být keře v kleci. Nutnost řezu tedy... celý příspěvek >
Jezírkové rostliny, 14.9.2017
Mě Ďáblík po nějaké době vždy opustí květináč a roste jen ve vodě. Vždy ho ale Šípatka zlikviduje, ani nevím, jestli letos přežil. Pak napište, jaké máte zážitky s Šípatkou...
Jezírkové rostliny, 11.9.2017
Aha, ne ta Šípatka je moje vlastní aktivita, nemá s Lídy seznamem nic společného. Tenhle týden ji zrovna likviduju (šípatku), takže to mám čerstvé...
Žádost o určení motýlů, 11.9.2017
Konvalinko, vám odumírají komule? Vždyť to jsou neuvěřitelné "držáky", za celé roky jsem nepřišel ani o jeden (a to už zkouším i botanické druhy). Spíše bojuji s jejich nekontrolovatelným šířením semeny. Každý rok mám po celé zahradě několik desítek... celý příspěvek >
Jezírkové rostliny, 11.9.2017
Varuji před šípatkou. Je sice moc hezká a krásně kvete, ale teprve u ní jsem plně pochopil význam slova "invazivní". Vysadil jsem na jaře do kontejnerů dva druhy. Na podzim už bylo vše prorostlé jen jedním druhem. Druhý rok na jaře už vyrazila... celý příspěvek >
Jakou magnoili, 4.9.2017
To máš dobrý, Konvalinko, že ti ještě zbývá nějaké místo. Chci ještě výsadbu doplnit několika Sazaníky a i tihle drobečci už se nějak nemohou vejít. Na uprázněné místo po Hlohyních (psal jsem v jiném vláknu) jsem drze vysadil Wada´s Memory, což je... celý příspěvek >
Jakou magnoili, 4.9.2017 Obsahuje fotku
Tak nakonec ještě aktuální stav March-Till- Frost. Více, než v detailu, se už květy nerozvinou. Je to koncem léta běžné (i když ne v takovém množství) na mnoha dalších jarních magnóliích). Podobně mě nyní (z červených) kvete i Cleopatra. Ještě... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika