Jezírkové rostliny



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
11.9.2017 16:07

Aha, ne ta Šípatka je moje vlastní aktivita, nemá s Lídy seznamem nic společného. Tenhle týden ji zrovna likviduju (šípatku), takže to mám čerstvé...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

panbartečka - (6) - 46.11 (?), 10.9.2017 22:06, zobrazeno: 3871x

Dobrý den, právě jsem si založil jezírko a potřeboval bych nějaké tipy na rostlinky, které se objevují třeba u Vás v jezírku. Které máte rádi a případně, kde se dají dobře pořídit. Určitě nemám v plánu si udělat z jezírka cirkus, ale zkušenosti sebelepším popisem kytky nahradit nedají. Předem děkuji a těším se na informace.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.208 (?), 10.9.2017 23:03

Rostlinky jsem měla částečně od kamarádek, částečně z eshopu "puskvorec". Jezírko mam malé (cca 600 l), ale rostlin tam mám dost a tak mám vodu i bez chemie a filtrů čistou. Přímo ve vodě mi plavou řezany (pěkně bíle kvetou), růžkatec a v ponořené nádobě je zevar (zajímavě kvete). V zóně břehu v oblázcích jsou nějaké ostřice, skřípina, máta vodní, pryskyřník plamének, prustka. Kolem jezírka ve vlhké zóně je můj oblíbený dlouhokvetoucí kyprej a zajímavá vrbina sehnutá, tužebník, vlhkomilné kosatce, rdesno a vrbina penízková, která má tendenci přelézat až do jezírka, takže ji průběžně otrhávám. Byly tam i blatouch, pomněnka bahenní a japonské petrklíče, ale ty se časem vytratily. Jinak se tam také líbí modrokvětému badilu, který se tam pěkně množí a japonskému javoru, který tam má vlhký vzduch.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 11.9.2017 7:47

Varuji před šípatkou. Je sice moc hezká a krásně kvete, ale teprve u ní jsem plně pochopil význam slova "invazivní". Vysadil jsem na jaře do kontejnerů dva druhy. Na podzim už bylo vše prorostlé jen jedním druhem. Druhý rok na jaře už vyrazila šípatka i z většiny ostatních kontejnerů po celém jezírku. Vyklopil jsem původní kontejnery na kompost (kde zakořenili a začali normálně růst). U ostatních rostlin se je snažím vytrhávat, ale příští rok na jaře musím přesadit všechny rostliny a zkontrolovat přítomnost cibulek šípatky.

K Lídy rostlinám bych ještě doplnil ďáblík bahenní a přesličku zimní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.208 (?), 11.9.2017 12:17

Beny, já psala jen ty, co mám...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 11.9.2017 16:07

Aha, ne ta Šípatka je moje vlastní aktivita, nemá s Lídy seznamem nic společného. Tenhle týden ji zrovna likviduju (šípatku), takže to mám čerstvé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
panbartečka - (6) - 94.139 (?), 13.9.2017 18:35

Díky za náměty určitě si je vyhledám a některé pořídím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomB. - (36) - 55.96 (?), 13.9.2017 21:06

Máme také nové jezírko, takže v něm zatím moc kytiček není. Protože je vyložené fólií, nemá žádnou bahenní, příbřežní oblast a vodu je (zřejmě díky filtraci) docela čistá. Zřejmě to vadí řezanům, protože ty cca po měsíci od koupení a vložení do vody, postupně zhnědly a potopily se. Docela dobře se daří Ďáblíkovi a Šípatce, které máme v malém květníčku u břehu. Lekníny mě moc nepřesvědčily, také jim plovoucí listy pomalu hnědnou a celkově chřadnou. Dále máme vodní mátu a vysokou trávu, která nevím jak se jmenuje, ale v jezírku vypadá bezvadně. Pořídili jsme několik rybiček (karasů) a už se stačily nastěhovat 2 žabičky. Uvidíme, jak tohle všechno přežije zimu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.208 (?), 13.9.2017 22:41

Řezany se k podzimu potápějí, na jaře zase vyplavou nahoru. Lekníny potřebují hodně živin v zemi a na šípatku a ďáblík si připravte větší květináče, malý jim bude za chvíli malý, jsou to dost robustní rostliny.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.9.2017 7:12

Mě Ďáblík po nějaké době vždy opustí květináč a roste jen ve vodě. Vždy ho ale Šípatka zlikviduje, ani nevím, jestli letos přežil. Pak napište, jaké máte zážitky s Šípatkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika