Příspěvky uživatele - 81.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bělomasá broskev, 11.10.2010
Takových "očkovaných" broskvoní koupených na trhu se zelenou dužinou měl nebožtík tchán v zahradě několik. Až při bližším pohledu byl patrný vedle kmínku malý pařízek - tedy stromek uschl a vyrazil nový od kořenů podnože. Opakuji, že zelenomasé... celý příspěvek >
Rybíz - množení, 11.10.2010
Trochu jste to popletl. Losan je červený rybíz, nikoli černý. Listy můžete před výsadbou odstranit, ale když to neuděláte, opadají samy. Zakrácení letorostů odvisí od toho, jak velké a zachovalé má sazenice kořeny. Já je zakracuju.
Přiroubování druhé odrůdy, 11.10.2010
1. "Někam dospodu" se špatně přiroubovává, takový roub šptně srůstá i roste. Umístění odrůd podle doby dozrávání je orientační a není to diktát.  2. Konference sice umí vytvořit partenokarpické plody (bez opylení), aly ty bývají užší... celý příspěvek >
Angrešt a rybíz, 11.10.2010
Velkovýsadba, pravda, nezná stromkové rybízy, ale u angreštů bych si tak jistý nebyl.    Stromkový angrešt je modní záležitost - řekl bych posledních 40 let.
Zavarat ekonomicky, 8.10.2010
Nálev v zelenině není jen pro chuť, pomáhá konzervovat.Jasněže zlenina v něm nmusí plavat. Připomněl bych jen obvyklou chybu pi plnění sklenic. Obvykle se dolévá lákem po určitou výšku. Tedy čím méně zeleniny tím více láku a naopak. Tím vzniknou... celý příspěvek >
Jablkovice - jak na ni?, 6.10.2010
Nu, vzhledem k tomu, ž jsem před časem opustil přípravu kvasu z podrcených jablek a nahradil je pálením z čistého moštu, neumím si dobře představit, že bych pálil z výlisků - tedy z odpadu při přípravě svého moštového kvasu. Právě té hmoty jsem se... celý příspěvek >
Rybíz, 6.10.2010
Vykopejte jámu větší než je bal. Zeminu z jámy smíchjte s trochou kompostu nebo zahradnického substrátu z pytle. Keříky zasaďte tak, aby neměly kmínek. tedy aby každý výhon vyrůstal ze země. Příští rok si chuť na bobulky raději nechte zajít
Dub a jabloně, 4.10.2010
Nevím o tom, že by dub nějak vadil jabloním. Ani s tou alopatií ořešáku to nevidím nijak dramaticky. Jabloně mi rostou a plodí vedle ořešáku zcela normálně.
Uložení destilátu do země, 4.10.2010
Ani tak nejde o to, jak se bude kořalka jmenovat. Spíš jak bude chutnat. A ten rozdíl v chuti po desti letech ve skle patrný je.
Přiroubování druhé odrůdy, 4.10.2010
Za rok myslím po jednom roce, co stromek poroste u Vás, Tedy na jaře 2012, pokud stromek vysadíte nyní nebo nejbližší jaro.
Jablkovice - jak na ni?, 4.10.2010
Povidla jsem přidal jedinkrát do švestkového kvasu - bylo to před lety, jejich výrobce zemřel a pozůstalí se je chystali vyhodit. Povidla byla letitá, tuhá, sklenice jsem musel rozbít a obsah rozkrájet. Jak chutnala slivovice už si nepamatuju, vím... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu 2, 29.9.2010
Spolehlivě to říci nejde.Můj tip je Ingrid Marie. Vypadá přesně tak, ale mohou tak vypadat i jiné.
Lečo zavařené a zkažené, 29.9.2010
Ale ovšem. Zavřujte tak, jak Vám to vyhovuje.   Taky jsm dlouhé roky lečo nebo houby napřed dusil na tuku, pak nacpal do sklenic a znovu vařil v zavavařovacím hrnci. Chutrnalo to.  Pak jsem ale zjistil, že když je lehce posolím a vařím jen... celý příspěvek >
Řehtáč soudkovitý, kalvil červený, 29.9.2010
Sadem myslíte 3 stromy?.Předpokládám, že chcete založit sad polo či vysokokmenů.   Nemyslím proto, že byste chtěla pěstovat Panenské či řehtáče na zákrscích. Kromě Panenského a Malináče holovouského jsou to odrůdy s krátkou... celý příspěvek >
Lečo zavařené a zkažené, 29.9.2010
Úplně jedno to není. Jednak je dobré zavařovat to, čeho je v sezóně mnoho a mimo ni vůbec. Olej mezi tyto suroviny nepatří. Tuk klade vyšší nároky na těsnění víček (přichycení i riziko rozpouštění v tuku), navíc olej podléhá pomalé degradaci... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika