Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kde sehnat kamínky k jezírku, 15.7.2008
Pokud bych jich potřeboval metrák, šel bych do štěrkovny. Pokud jen pár kilo, nasbíral bych pokaždé, jak se projdu po břehu místní říčky nebo potoka tak kilo do igelitového pytlíku do tašky. Případně odněkud zblízka, kde voda za velkého deště vymlela... celý příspěvek >
nemoc jabloní, 14.7.2008
A zapomněl jsem, hodně napadené větve a větvičky odstříhávat a ničit.
nemoc jabloní, 14.7.2008
Pokud kořeny zmizely tak, že jabloň šlo rukou vytáhnout ze země, byli to hryzci. Pravděpodobně jim zvolená podnož chutnala, je třeba jabloně na této podnoži nadále nekupovat a stromky sadit do koše z králičího pletiva. Co se týká fotografií, mně to... celý příspěvek >
Jak se zbavit vos?, 14.7.2008
Mně se osvědčil postřik na plazivý hmyz, biolit atd. Ten totiž umí povrchy napajcovat na dobu několika dní. Takže tím biolitem důkladně vystříkám vstup do hnízda, snažím se stříknout co nejhlouběji a tím nejméně na několik dnů vstup zamořím... celý příspěvek >
mladé jabloně - okus, 14.7.2008
Kočka si tím údajně brousí drápy, takže to dělá vždy. I když tady to je spíše kočka zkřížená s tygrem, když dokázala ty jabloně tak rozdrápat.  Odhaduji, že na zahradách nemáte starší keře a stromy, které by mohly kočkám vyhovovat více a... celý příspěvek >
Odborný řez ořešáku, 14.7.2008
Moje zkušenosti jsou takové, že ořešák se dá řezat v zimě, třeba v únoru, ale je na to strašně málo času. Musí se řezat v době, kdy sníh už roztál nebo roztává, ale ořešák se ještě neprobudil. A to je velice krátký čas, některé roky to možná vůbec... celý příspěvek >
Bývalý septik jako nádržka na deštovou vodu, 27.6.2008
Já bych se nejdřív zajímal, jestli je ten septik těsný. Pokud není, bude za prvé ta voda mizet a v době sucha dlouho po dešti tam nezbude skoro nic.  Za druhé pokud bude v blízkosti základu nějaké budovy, může voda rozmočit půdu a způsobit i... celý příspěvek >
Had na zahradě, 23.6.2008
Užovka se mně taky kdysi zatoulala na zahradu. Naštěstí zalezla do skoro vypuštěného jezírka, tam jsem ji chytil za ocas, visící za ocas neumí zvednout hlavu a kousnout do ruky a hodil do flašky od okurek. Hada jsem pak odnesl daleko do lesa,... celý příspěvek >
Škodná v zahradě - srnec, daněk, 23.6.2008
Pokud jsou tak drzí, že tam chodí, když jste v baráku, tak když nefunguje oplocení, já bych zkusil pořádnou petardu odpálenou na dálku elektřinou. Když něco takového pořádného bouchne tak 2 metry od srnce, srnec vezme trysk a nejspíš už se na... celý příspěvek >
přírodní naleziště zeolitu, 23.6.2008
Zeolit, pokud je mi známo, není kámen, ale jíl. Z jílu se jinak vyrábí kočkolit, kočičí záchod a jeho cena je dost nízká. Třeba by to mohlo stačit.
křídlatka, 23.6.2008
Křídlatka je rostlina, která dokáže v trsu vegetovat i na minimálním světle, jinak řečeno trs zastíní zem pod sebou tak silně, že tam absolutně nic jiného neporoste, ani mech. Zároveň křídlatka je rostlina, která není sama sobě toxická neboli může na... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 15.6.2008
Měby zajímaly fotky, jedno obrovské zimní jablko mám na zahradě, taky je žlutozelené, na osluněných místech načervenalé, pupeny, listy květy evidentně větší než běžná jabloň, zimní jablko, chuť spíše nakyslá, trošku horší snadno oxiduje, běžná... celý příspěvek >
500 metrů nad mořem - Vysočina, 9.6.2008
S tím zráním v průběhu září nevím nevím. My jsme 330 metrů nad mořem, severní Morava a když je málo příznivý rok, je noční teplota k nule někdy v poslední části srpna. Hroznové víno na to reaguje tak, že zastaví dozrávání a víno už nastálo... celý příspěvek >
Kdepak jsou včely?, 7.6.2008 Obsahuje fotku
Včelaři 20 let ošetřovali včely jen na podzim a před zimou a v pohodě to stačilo. Za 20 let si roztoči varoa na léčiva zvykli a včelaři si zvykli používat různá kutilská usnadňovátka, která účinost léčení ještě zhoršovala. Prasklo by to... celý příspěvek >
Komáři - žáby, 7.6.2008
Kdysi bylo kilometr od nás koryto řeky se slepými polovyschlými rameny a možná několik desítek hektarů z starých rybníků vzniklých bažin a vlhkých luk. Komárů u nás byly hejna a skřehotání žab bylo v létě po celou noc. Ty luky před 30 lety... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika