Příspěvky uživatele - Martin Hrkal

Řídicí jednotka bubnového filtru, 14.3.2018
Řídící jednotka v tomhle případě spadne do chyby z příliš velkého počtu pracích cyklů.
Jak se řeší výměna síta v bubnovém filtru, 7.3.2018
Ono je otázka jestli to nylonové síto nebylo roztrhané proto, že bylo ucpané a voda oplachu v tu chvíli takříkající "pálila do plných". V proficlearu je šestibarové čerpadlo, nevím kolik tam mají oni, ale to přeci jen sílu má. Já tedy nemyslím že... celý příspěvek >
Jak se řeší výměna síta v bubnovém filtru, 7.3.2018
To nedovedu úplně kvalifikovaně porovnat, protože nerezová síta v bubnech jsou jemnější než ta filtrační plastová, takže neporovnáme úplně stejnou věc. Soudím ale že nerez bude na vodní kámen citlivější nežli plast, už jen z důvodu elasticity... celý příspěvek >
Jak se řeší výměna síta v bubnovém filtru, 5.3.2018
Všechno určitě neznám :) Nové síto budete dřív nebo později potřebovat. I ten Váš výrobce ho musí (teda předpokládám) mít jako docela běžný náhradní díl. Vyměňujete pak obyvkle celý ten rámeček, ve kterém je síto nasazené. Zjistěte si ještě zda... celý příspěvek >
Čerpadlo/filtrace do jezírka cca 6x7x1,5, 26.2.2018
Motor z domácí vodárny tohle zatížení nevydrží. Ne proto že je to Mountfield ale proto že není typově vhodný
Geotextilie do vody?, 17.2.2018
Sáhněte geotextlii která se použivá v pozemních stavbách, např. při stavbách dálnic atd. Obávám se ale že k výplachu stejně dojde
Výkon bubnového filtru, 5.2.2018
Nemyslím si že by to bylo způsobeno přepážkou. Spíš to bude souhra více faktorů - na bubnu od Oase máte jednak daleko kapacitnější nátok u gravitační než u čerpadlové verze. A daší důvod je "bežná pracovní výška" zatopení bubnu, která je u každé... celý příspěvek >
Tvar a kolmost stěn jezírka, 31.1.2018
Já nemyslím že existuje něco jako universálně správný tvar jezírka. Že je momentálně "více v modě" stavění kolmých stěn neznamená že jsou objektivně nejlepší možné. Viděl jsem typy nádrží kde by kolmá stěna vypadala jako pěst na oko a klasické... celý příspěvek >
Zapojení bubnového filtru, 26.1.2018
Já pořád myslím že to nemůže být jen v plováku, tam podle mého bude i trochu jinak i samotné technické uspořádání vnitřku bubnu
Zapojení bubnového filtru, 19.1.2018
Nevím, u čerpadlové verze Proficlearu je čidlo před bubnem schované za přepážkou jestli si pamatuju správně. Gravitační verze to má pak obráceně, tam je čidlo hladiny za bubnem. Nevím, jak to mají vymyšlené u toho o kterém přemýšlíte ale je mi... celý příspěvek >
Zapojení bubnového filtru, 18.1.2018
Vaše tvrzení "U čerpadlového zapojení žene čerpadlo vodu do bubnu stejným výkonem ale tím, že se síto přicpává tak v něm stoupne hladina, to ale nikoho nezajímá ale hladina za bubnem naopak poklesne a tím sepne spínač za bubnem opět ostřik." není... celý příspěvek >
Zapojení bubnového filtru, 17.1.2018
U bubnu u Oase je, každý z nich má jiné vnitřní uspořádání. Tipuju, že to bude platit obecně. Rozdíly jsou ve skladbě příčky co drží buben, jsou jiné vstupy, řídíci elektronika je stejná. Alespoň ty gravitační verze co jsem servisoval se nijak... celý příspěvek >
Vstup do biologické filtrace, 15.1.2018
No to je otázka spíš jaké v tom budete mít vlastně medium - pokud tam bude něco plovoucího, nebál bych se té výšky (hloubky) tolik jak píšete. Třeba ty nosiče biomasy zas tak často tahat ven nebudete... :)
Vstup do biologické filtrace, 14.1.2018
Jeden důvod sám uvádíte, používání zpětných klapek celý systém komplikuje a činí náchylnější k poruchám. Druhým důvodem je sedimentace, tak trochu se počítá s tím že při výtoku na horním okraji zůstane velká část nečistoty pod ním, v komoře filtru
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 14.1.2018
S vysavačem přes skimmer Stando nemáte pravdu, u jezírek se toto řešení prakticky nepoužívá. Toto řešení, běžné u bazénu vidíte v jezírku opravdu zřídka kdy. Je potřeba si uvědomít, že množství nečistot je u jezírka řádově jinde a filtr by s ním měl... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika