Příspěvky uživatele - Martin Hrkal

Filtrace nexus, 13.6.2018
A víte jaká v tom přípravku byla účinná látka? S tou zelenou vodou mám po přeléčení velmi podobné zkušnosti, IMHO vypnutou lampou to není. Vracení se do normálu ale probíhalo dost pomalu, určitě pomaleji než probíhalo to zhoršení
Filtrace nexus, 12.6.2018
Můžu se zeptat jak na léčiva reaguje samotné jezírko? Jestli se to nějak projevilo, zkuste prosím založit nové vlákno, to by bylo myslím pro spoustu lidí zajímavé téma
Propojení plastových jezírek, 18.5.2018
Tak aby mezi tím proplouvali rybky to myslím propojit nepůjde.  Spojení folií vylučuji úplně, to je nemožné. Pokud uvažujete tímhle směrem, udělejte nádrž z folie celou
Savo - zůstává v jezírku?, 30.4.2018
Ano, je to možné, ale nemyslím že příliš efektivní řešení. Nepopsal bych to tak že se rozloží, spíš že zreaguje. Ale tak jak to chápete Vy tak ano. Pokud bakterie přidáte několik dnů po aplikaci (a sava nebude sud), můžete bakterie bez obav... celý příspěvek >
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 28.3.2018
Nemyslím si že je v tom nějaký zásadní rozdíl.  Viděl jsem jak propouštějící šoupata, tak i kulové ventily.. :)
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 27.3.2018
Ono když si vezmete kolik váží litr vody a kolik těch litrů v tom bubnu máte, je velký rozdíl jestli je buben potopený ve vodě z jedné nebo ze dvou třetin...
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 26.3.2018
To se nevylučuje. Záleží na detailu, kde leží odkalovací ventil a kde přesně je prostup do další komory filtru
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 25.3.2018
Já myslím že koukáte na schéma čerpadlem podporované veze filtru. V Oase to nazývají "pump feed". U gravitace IMHO budet mít všechny komroy ve stejné výšce
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 23.3.2018
Kdyby kolem zaplněného bubnu nebyla voda, vážil by tolik že by se patrně hřídel prohnula nebo se poškodilo její uložení. Viděl jsem už i vylámené zuby převodovky díky tomu, že majitel nepřemýšlel a nekorigoval výšku hladiny na odtoku. Pokud u Oase... celý příspěvek >
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 23.3.2018 Obsahuje fotku
Já neznám detailně ten model co máte doma, proto jsem chtěl ty fotky.  Tady jde o to že výtoková hladina bývá obvykle výše než výtokové potrubí. Přikládám fotku z čerpadlového zapojení bubnu od Oase - na něm vidíte jak je odtokové potrubí úplně... celý příspěvek >
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 22.3.2018
Já bych zůstal u té výtokové hladiny ve filtru :)  Ona totiž spodní hrana výtokové trubky a výtoková haldina nemusí být úplně totéž vždycky. Vyfoťte ten Vás filtr zevnitř, pak to bude jasné
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 21.3.2018
Možná bych tu formulaci trochu upravil - výtoková hladina ve filtru by měla být výše než hladina v biologické filtraci.  Pošlete prosím fotku jak má ten Váš model vyřešeno odtokové potrubí a jak je to uspořádané uvnitř filtru
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru, 21.3.2018
Výtok z bubnu budete mít nad úrovní hladiny biologické filtrace.  Nevím jak je to s tím vaším, měla by tam být nějaká doporučená výška, která nenamáhá hřídel bubnu tak že by se poškodila.
Filtrace v mrazech, 19.3.2018
Nebezpečí hrozí při výpadku proudu, pak těsně k nule vychlazená voda zamrzá v potrubí velmi rychle. Dokud voda v systému protéká, nic se nestane, na to ty mrazy tak velké nejsou.  Na to že Vám při mrazech se ale nedá úplně spoléhat - viz třeba... celý příspěvek >
Řídicí jednotka bubnového filtru, 14.3.2018
Cesta na odtoku musí být volná vždy, to je u čerpadlem podporovaného filtru základní předpoklad.   Nemyslím že by ovládání čerpadla ženoucího filtraci přes ovládací jednotku bylo dobrý nápad, hlavně co se spolehlivosti týče.  Řízení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika