Příspěvky uživatele - Standa_HK_

Očkování meruněk a nektarinky, 18.7.2020
nemyslím si, že kopulace na bdící roub se chová stejně jako očkování... Zejména pak pokud jde o diferenciaci květních pupenů na výhonech z spodních oček versus diferenciace na výhonu s apikální dominancí. Jednotlivé očko má vždy apikální... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 18.7.2020
Patrně nepokvete. Pokud to jsou letorosty z oček na jednotlivých kosterních větvích, pak budou první vegetační sezónu pouze juvenilní, bez diferenciace květních pupenů. Ale máte možnost oblbnout přírodu a provést postřik fytohormony. Pak by se... celý příspěvek >
Délka dne v závislosti na zeměpisné šířce, 18.7.2020
U rajčat je důležitá délka dne jako doba slunečního svitu, kdy bylo překročeno asimilační minimum FAR. Tedy pokud je rostlina osvětlena jak přímo, tak odrazem od bílé desky, obě hodnoty se sčítají a rostlina má delší fázi, kdy syntetizuje cukry.... celý příspěvek >
Délka dne v závislosti na zeměpisné šířce, 16.7.2020
Taky mne napadlo, dát si práci s výpočtem efektivního úhrnu FAR (dá se přibližně sehnat jako mapa pro FV elektrárny) a jeho přenásobení různými SAT a SOT (suma optimálních teplot). Jenže cesta od nápadu k výsledku vede kolem hřbitova zvaného... celý příspěvek >
Brambory odrůdy Concordia, 15.7.2020
Concordia je varného typu B, takže může dle výživy oscilovat od BA po BC. Laura je varného typu BC oscilující k čistému BB, takže při stejných podmínkách by se Concordia měla rozvářet méně. Pokud chcete Lauru v AB až AA varném typu, pak zkuste... celý příspěvek >
Jámámjamuplnoujamu = jak vyrobit JAMovici, 13.7.2020
Letos budeme mít ovoce tak akorát na vlastní zavařování a trochu rozdat nějbližší rodině. Ovšem z období nadúrody máme ve sklepě spoustu skleniček blokovaných staršími ročníky JAMů, marmelád, šťáv, moštů a kompotů. Další "rybízovky" máme z... celý příspěvek >
Popínavá (stálozelená) rostlina na západní zeď, 13.7.2020
Ano, viděl jsem i břečťan kotvící ke sklu, k nerezu, k slinuté dlažbě. V takovýchto případech vytváří kořínky se strukturou nanovlákenného vlášení, které přilne jednak fyzikálně tak chemicky. Nepřítelem tohoto přilnutí je sluneční úpal a hluboký... celý příspěvek >
Mravce na strome, 13.7.2020
njn, právě to je o tom srovnání s tou pohádkou... Ten článek obsahuje spoustu polopravd (jako také jiné opisované vzájemně na internetu), že je valmi obtížné přebrat hrách od polela (znáte z Popelky). Například v Karkulce je pravdou, že vlci žijí... celý příspěvek >
Mravce na strome, 12.7.2020
... a to mi vysvětlete, že na růžích které jsem ošetřil postřikem proti mšicím jsou mravenci a žádné mšice. Nemíním nic vysvětlovat, pokud mi vadí mšice na rybízu, přinesu si predátora jako je larva slunéčka apod. Pokud mi vadí mšice na okrasných... celý příspěvek >
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 12.7.2020
Velkopavlovická je náhodným semenáčem, kdy matkou zřejmě byl nějaký klon Maďarské a otcem mohl být jiný klon Maďarské. Rozdíly jsou malé, ale na molekulární úrovni určitě větší než jak by bylo u jabloní mezi Bohemií a Rubínem. Obecně asi... celý příspěvek >
Mravce na strome, 12.7.2020
Po pohádce o Červené Karkulce, kdy vlk pozře babičku bez roztrhání je ta pohádka o škodlivých mravencím má nejoblíbenější. Mravenci mšice nepřenášejí ani o ně nikterak nepečují. Sbírají medovici, která je pro mšice dychtící po bílkovinách... celý příspěvek >
Závlahový systém, 11.7.2020
A jak to máte s děšťovou vodou? Já osobně bych viděl jako řešení akumulaci dešťové vody s dopouštěním případného deficitu ze studny. Systém by měl být autonomní, bez tlakových výkyvů daných cyklováním domácí vodárny. SfK.
Phytophthora infestans, 11.7.2020
viz. diskuzi Lipnická švestka
Phytophthora infestans, 11.7.2020
Tady jsou přehledy k ničemu, protože obchodní názvy se často mění a často je záhadou (jaký lobby zapracovaly) proč je to či ono zakázané a jiné pod novým názvem povolené. Spíše jde o důkladnější studium fytopatologie, kdy podle účiných látek a... celý příspěvek >
Řez třešně prvním rokem, 9.7.2020
Když nebudete dělat nic, třešeň se rychleji dostane do plodnosti a to je většinou účel. Navíc třešeň je možné neřezat vůbec a přesto bude mít správně postavenou korunku. Když nebudete bránit, i ten terminál si do tří let vytvoří sama, bez ztráty... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika