Mravce na strome



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.132 (?)
12.7.2020 21:59

Po pohádce o Červené Karkulce, kdy vlk pozře babičku bez roztrhání je ta pohádka o škodlivých mravencím má nejoblíbenější.

Mravenci mšice nepřenášejí ani o ně nikterak nepečují. Sbírají medovici, která je pro mšice dychtící po bílkovinách odpadem. V podstatě ale, pokud postříkáte Mospilanem, tak spolu s medovicí otrávíte i mravence, kteří ji pozřou. Jediné jak by mohli mravenci pečovat o mšice je, že by v přesile bránili larvám slunéčka likvidovat mšice. Samotný mravenec pak ale před larvami slunéčka zdrhá.

No a pokud mravenci nestačí spotřebovat produkovanou medovici, pak nastupují saprofytní "houbičky" a do té doby čirá medovice zčerná nárůstem hyf.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 98.137 (?), 12.7.2020 17:31, zobrazeno: 1734x
Dobrý deň, prosím Vás, máte nejaký osvedčený spôsob ako zabrániť lozeniu mravcov po ovocných stromčekoch a tým predísť aj vynášaniu vošiek naňho. Mám listy celé čierne, a terminál očierneni, čo s tým? Ďakujem za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 12.7.2020 21:33
Mravence nechte být, zlikvidujte mšice, vošky. Mospilan, Decis aj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.132 (?), 12.7.2020 21:59

Po pohádce o Červené Karkulce, kdy vlk pozře babičku bez roztrhání je ta pohádka o škodlivých mravencím má nejoblíbenější.

Mravenci mšice nepřenášejí ani o ně nikterak nepečují. Sbírají medovici, která je pro mšice dychtící po bílkovinách odpadem. V podstatě ale, pokud postříkáte Mospilanem, tak spolu s medovicí otrávíte i mravence, kteří ji pozřou. Jediné jak by mohli mravenci pečovat o mšice je, že by v přesile bránili larvám slunéčka likvidovat mšice. Samotný mravenec pak ale před larvami slunéčka zdrhá.

No a pokud mravenci nestačí spotřebovat produkovanou medovici, pak nastupují saprofytní "houbičky" a do té doby čirá medovice zčerná nárůstem hyf.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.108 (?), 12.7.2020 22:27

Po pohádce o Červené Karkulce, kdy vlk pozře babičku bez roztrhání je ta pohádka o škodlivých mravencím má nejoblíbenější. Mravenci mšice nepřenášejí ani o ně nikterak nepečují.

Tak mi Stando vysvětli jak je možné, že na stromech kde jsem dal lep se žádné mšice nevyskytují a kde jsem lep nedal jsou mšice a mravenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.132 (?), 12.7.2020 23:39

... a to mi vysvětlete, že na růžích které jsem ošetřil postřikem proti mšicím jsou mravenci a žádné mšice.

Nemíním nic vysvětlovat, pokud mi vadí mšice na rybízu, přinesu si predátora jako je larva slunéčka apod. Pokud mi vadí mšice na okrasných rostlinách, použiji insekicidní postřik...

Pokud mi vadí mravenci, tak to je jedině tehdy, když mi lezou po kůži a s jednotlivými mravenci si poradím podle nálady. Buď je setřesu nebo je použiji na vybití svých temných pudů...

Často jsem viděl i stromy, kde byl lep na mravence a přesto konce větviček krněli pod náporem mšic. Obecně se mšice šíří tak, že mají okřídlené a neokřídlené generace. Neokřídlená generace, pokud ji smyjete mýdlovou vodou zůstane ležet na zemi. Pokud ji tam mravenci najdou, odnášejí je do hnízda jako zdroj bílkovin, tj. nezachraňují je vynášením zpět na strom.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.233 (?), 13.7.2020 10:06

Nemíním nic vysvětlovat

Takže to Stando chápu tak, že jsou to pouze vaše domněnky, případně sem dejte zdroj informaci o tom, že mravenci mšice nepřenášeji na rostliny. O tom že tak činí je na internetu velké množství článku. Já jsem napsal svou dlouholetou zkušenost s mravenci a výskytem mšic na ovocných stromcích a keřích.

Jak mravenci chovají mšice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.132 (?), 13.7.2020 20:52

njn, právě to je o tom srovnání s tou pohádkou...

Ten článek obsahuje spoustu polopravd (jako také jiné opisované vzájemně na internetu), že je valmi obtížné přebrat hrách od polela (znáte z Popelky). Například v Karkulce je pravdou, že vlci žijí v lese, že myslivci zabíjejí vlky, kteří škodí, že staří lidé často žijí v ústranní,... A pak je tam spousta lží, které pochopíme až v dospělosti. Myslivec nemá rutinu chirurga urgentního příjmu, vlci nepolykají kořist živou a vcelku, kdo má v břiše kamení má automaticky žízeň,... A nelze zaměňovat příčinu a následek.

Já vím, že pokud mšice smyji na zem, tak je mravenci odnosí do mraveniště a tam použijí "na maso". Nikdy, ale opravdu nikdy je nebudou vracet zpátky na strom. Pokud má rostlina dostatek dusíkatých látek, dávají mšice málo medovice  = po přihnojení dusíkem nepřibyde mravenců, ale ubyde mšic. Atd.

Já s mravenci problém nemám. Pokud potřebuji řešit mšice, neřeším mravence. Jak píše KUKY výše, měl by jste to dělat také tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.176 (?), 13.7.2020 23:37

Pokud potřebuji řešit mšice, neřeším mravence. Jak píše KUKY výše, měl by jste to dělat také tak.

Nebudu stříkat když nemusím, stačí mi použít lep a problém s mšicemi na stromech nemám. Stačí ale malá nepozornost, např. mravenci přemostí lep a na stromě jsou znovu mšice. 

Pokud má rostlina dostatek dusíkatých látek, dávají mšice málo medovice  = po přihnojení dusíkem nepřibyde mravenců, ale ubyde mšic. Atd.

Ani v tom nemáte pravdu. Podle webu eagri.cz intenzivní hnojení dusíkem totiž podporuje množení mšic, protože mšice mají vysoké nároky na rozpustné dusíkaté látky. 

Ten článek obsahuje spoustu polopravd

Zato vy máte svou svatou pravdu. Připadá mi to, že jen bráníte přemnožené mravence. Víc k tomu nemám co říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.69 (?), 14.7.2020 8:28

hmm, taky mám zkušenost, že namíchám 4% ní roztok močoviny, přidám 1% kvásku a do tří dnů mám listy čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika