Co Vaše réva 2018?



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.35 (?)
18.10.2018 21:51

Letošní teplý rok prospěl i odrůdě Kantimirovski, už začátkem září byly hrozny v dobré kvalitě, jiné roky většinou až v říjnu.

Kantimirovski
Kantimirovski
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 58.164 (?), 9.8.2018 19:33

Dobrý deň. Pridám aj ja pár obrázkov ako to u mňa momentálne vyzerá. Tento rok réva dozrieva rekordne skoro, spomeniem napr. bianku, ktorú štandardne oberám v druhej dekáde septembra, tento rok jej dávam ešte 10 dní a môže sa obrať. ostatné odrody dozrievajú tiež skorej, 1 až 2 týždne skôr oproti normálu. Tento rok som vôbec nestriekal a réva je 100% zdravá.

Bianka
Bianka
Nero
Nero
Burgundské biele
Burgundské biele
Solaris
Solaris
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 10.8.2018 8:28

Hrozny zrají letos enormně brzy a ve vysoké kvalitě. Na snímku vyzrálý NERO, pokud se nechá vyzrát do černa, ztratí se nepříjemná kyselina a chuť je vynikající. Posledních 10 dní se bohužel na listech některých odrůd objevilo silnější padlí, na Talismanu dokonce napadlo martiňáky. Talisman mi plodí poprvé, ale zatím mne nenadchl - na padlí je u mne nadprůměrně citlivý, chuť zatím taková obyčejná, snad vyzraje lépe, snad jen ty velké bobule

Nero
Nero
Talisman a padlí
Talisman a padlí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 13.8.2018 20:55

Uveřejňuji svůj malý révový koutek.Nejsou to žádné novinky.Zakládal jsem odrůdovou skladbu na počátku milénia a v té době byla dostupnost odrůd velmi omezená.Tedy z prava do leva.Muškátový PRIM, následuje labrusková odrůda SUFOLK RED, dále NERO a tam vzadu se krčí moje favoritka OLŠAVA která začíná namodrávat-snímek č.1.Snímek č.2 opačně bez OLŠAVY.Snímek č.3 - detail odrůdy PRIM. - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 19.8.2018 9:32

Kámoši záhradkári priniesli teraz koštovne z prvej úrody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 43.236 (?), 19.8.2018 20:55

Dnes som oberal bianku. Cukornatosť 19°NM.  Pre porovnanie - rok 2017 - bez úrody, 2016 oberané 11.9. - 16°NM, 2015 oberané 15.9. - 21,5°NM...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 21.8.2018 14:12

Tiež pestujem Nero a Talisman, ale na pergole. Nero je pre mňa skvelá skorá odroda, no nevydrží dlho na kri a po určitej dobe sa začínajú bobule scvrkávať. Najzrelšie strapce mali cukornatosť 26 ° CNM. Talisman ma po minulé roky moc nenadchol a chcel som ho zlikvidovať, no tento rok ma celkom milo prekvapil. Veľmi slušne odolal chorobám a aj strapce sú tento rok vyrovnanejšie ako po minulé roky. Čo mi trocha prekáža je zdrobňovanie niektorých inak obrovských bobulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.35 (?), 18.10.2018 21:51

Letošní teplý rok prospěl i odrůdě Kantimirovski, už začátkem září byly hrozny v dobré kvalitě, jiné roky většinou až v říjnu.

Kantimirovski
Kantimirovski
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 24.11.2018 18:37

Vyzerá to tak, že pre väčšinu vinohradníkov skončila sezóna v októbri, u niektorých vďaka teplému počasiu možno aj skôr. Schválne som ponechal na kríku Moldovy zopár strapcov, ktoré som postupne oberal. Dnes som obral posledný. Bol to ozajstný chuťový zážitok, dať si koncom novembra vlastné čerstvé hrozno. Napriek skoršiemu dozrievaniu zhruba o 3 týždne si táto odroda zachovala až do posledného momentu pomerne dobrú kvalitu. Nebyť výdatných dažďov na zažiatku septembra, následného praskania a hnitia niektorých bobulí, bola by hádam ešte v lepšej kondícii. Zmeral som aj cukornatosť, refraktometer ukázal decentných 22° NM. Tento rok u mňa maximálna spokojnosť s touto odrodou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.32 (?), 24.11.2018 23:19

Nikdy jsem o Moldově neuvažoval, považoval jsem ji na střední Moravu za příliš pozdní. Ale po letošní sezóně a po prognózách "odborníků" ohledně dalšího oteplování ji hodlám příští rok vysadit. Na uskladnění je to asi jednička.

Jinak jsem dnes také koštoval zbytky venkovní úrody. Ze standardních odrůd do dnešního dne vydržely v jakžtakž slušné kondici Valentin, Blagověst, Gercog a NiZina. NiZinu a Chottabyč jsem v polovině října také uskladnil (normálně v přepravce na půdu), zatím drží. Podaří se udržet na vánoce?

Nejméně stejně dobře jako Moldova na snímku vypadaly dvě odrůdy s částečně labruskovou chutí. První - Swenson Red je už docela známý, bobule jsou ovšem dosti malé, kvalitativně špičce konkurovat nemůže. Druhá labruska (modročerné barvy) je něco úplně jiného. Velikost bobulí do 8 g, konzistence dužniny jako u nelabruskových odrůd, chuť velice příjemná s ovocnými tóny, všem návštěvníkům se líbila. Letos dozrála koncem srpna, takže ji konzumujeme tři měsíce, kvalita bobulí prakticky stejná, jen cukru přibylo. Sám nevím, o jakou odrůdu se jedná, už několik let zkouším různé labrusky a zkoumám internet, bezvýsledně. Tak jsem jí dal název Soňa. Zatím (10 let) se ukazuje jako naprosto odloná proti všem chorobám, má velmi bujný růst, ani 3 m drátěnky ji nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 25.11.2018 19:06

Na uskladnění je to asi jednička.

To neviem posúdiť, nikdy som ju ešte neskúšal skladovať, vždy sa zje skôr. No predpoklady na to má.

Letos dozrála koncem srpna, takže ji konzumujeme tři měsíce, kvalita bobulí prakticky stejná, jen cukru přibylo.

Presne tak sa správala aj Moldova. Dala sa konzumovať už začiatkom septembra a postupne získavala na sladkosti. Väčšinou mi dozrieva až na prelome septembra-októbra a aj to musí byť priaznivé počasie, aby mala harmonické cukry a kyselinky. Tento rok jej jednoznačne prial.

Zatím (10 let) se ukazuje jako naprosto odloná proti všem chorobám, má velmi bujný růst, ani 3 m drátěnky ji nestačí.

Takú odrodu si vážte. Ak by sa Vám podarilo zistiť názov, hoďte to sem na fórum, určite by to zaujímalo viacerých pestovateľov viniča, vrátane mňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika