Příspěvky uživatele - moonvil

Plodnost kamčatské borůvky, 15.5.2013
Rodit bude, ale zazraky radeji necekejte. Je pomerne velka sance, ze nebude dosahovat kvalit zimolezu, ktere jsou dnes jiz bezne v CR k dostani za rozumny peniz.
Sázení Rakytníku, 26.4.2013
To s tím větrem je spíše doporučení, není to bezpodmínečně nutné. Pokud budou keře tak blízko u sebe, tak se opylí dostatečně.
Sázení Rakytníku, 25.4.2013
Můžou být i blíž jak dva metry, úplně k sobě bych je nedával, ale metr od sebe (samice po větru) už by to šlo. A nebo jestli nemáš místo, tak naroubuj samce na jednu větev samice.
Kamčatská borůvka - proč se jí nedaří?, 25.4.2013
Těžko říct proč je jedna taková přichcípnutá. To je nějaký rašelinový substrát v tom truhlíku? Čerstvý nebo tam už něco rostlo (a chcíplo)? S hnojením mladých rostlin opatrně. Každopádně s pěstováním kamčatek takto v kontejnerech po vzoru... celý příspěvek >
Rakytník řešetlákový Sirola, 19.3.2013
Jelikož je v ČR k dostání poměrně krátce, tak se nejspíš budeš muset spolehnout na popis prodejce
Rakytník řešetlákový, 19.3.2013
Prakticky u žádné šlechtěné odrůdy rakytníku se nemusíš bát, že by ti nekontrolovaně pokryl zahradu. Případné odnože se objevují spíše poblíž hlavního kmínku a pokud se nějaký dostane mimo požadovaný prostor, tak ho jednoduše ušmikneš/pokosíš.
Plodnost kamčatské borůvky, 22.2.2013
Některé odrůdy mohou být částečně samosprašné, ale i přesto je přítomnost opylovače nezbytná. Seriózní prodejci to u zimolezů uvádějí. Minulé jaro jsem měl taky 2 deka na keříku (a na některých vůbec nic), letos to podle průběhu zimy vypadá na... celý příspěvek >
Plodnost kamčatské borůvky, 22.2.2013
Co to znamená "úroda nic moc"? Desetileté keře by měly být v optimálním stádiu plodnosti, což znamená, že z jednoho lze sklidit tak 2-3 kg plodů. Mohou se vyskytnout výjímky - vhodná odrůda v ideálních podmínkách může poskytnout i více jak 5kg, ale... celý příspěvek >
Jaký muchovník pořídit?, 11.2.2013
Chuťově mi PW přijde srovnatelný s muchovníky olšolistými, ale je potřeba počítat s jeho pomalejším růstem. Může trvat třeba i 4 roky než dosáhne výšky 1m, kdežto třeba Smoky bude mít tou dobou již 2 - 3m.
Muchovník Pronc William, 6.2.2013
Mělo by jít o Amelanchier canadensis - ale to zas není až tak důležité, hlavní je fakt, že opravdu dorůstá menších rozměrů (tvoří takový kompaktnější širší keřík).
Plody rakytníku, 7.9.2012
Mělo by to jít poznat podle barvy plodů - jakmile se vybarví do své finální podoby (některé jsou v plné zralosti žluté, jiné oranžové až zcela červené, podle odrůdy), tak zůstávají ještě asi dva týdny (opět se může poněkud lišit podle odrůdy) pevné a... celý příspěvek >
Sazenice jahod Evie 2, 4.9.2012
Evie2 a kyselá? Mám je druhým rokem a žádnou kyselou jahodu jsem zatím neobjevil. Naopak - i jahody, které koncem roku během přízemních mrazíků skoro vůbec nezčervenaly, byly poměrně chutné. S chutí ani úrodností problém nemám, zdá se mi ale, že je... celý příspěvek >
Plodnost kamčatské borůvky, 31.8.2012
Jestli to má šištičky, tak to Vám nejspíš prodali zakrslou borovici. Ne, vážně - kvetou na jaře ty keře? V podstatě z každého květu (resp. dvou) by měla být bobule. Pokud ne, tak se buď vzájemně špatně opylují (pak by to chtělo přikoupit další... celý příspěvek >
Borůvka, 11.6.2012
Jestli je to mladá rostlina, tak se řezem moc trápit nemusíš. Než povyroste, tak si zatím můžeš projít jiné diskuze, např.: "Kanadské borůvky - pěstování" (viz. nejčtenější diskuze). Odrůdu zjistíš jen stěží, ale její znalost není pro pěstování... celý příspěvek >
Opylování rakytníku, 11.6.2012
Jak jsou ty rostliny staré? Je jisté, že samice kvetla? Ono to totiž není na první pohled patrné. Nějak se mi nezdá, že by samec kvetl tak moc dříve. Ne, že bych měl zkušenosti s množstvím různých samců, ale neslyšel jsem o tom, že by se vysazovali... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika