Plodnost kamčatské borůvky



moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 25.108 (?)
31.8.2012 12:49

Jestli to má šištičky, tak to Vám nejspíš prodali zakrslou borovici.

Ne, vážně - kvetou na jaře ty keře? V podstatě z každého květu (resp. dvou) by měla být bobule. Pokud ne, tak se buď vzájemně špatně opylují (pak by to chtělo přikoupit další odrůdu) nebo to pak ožerou ptáci. A jestliže moc nekvetou, pak zapátrejte v paměti, zda to dřív bývalo lepší (v tom případě by nejspíš pomohl řez) a nebo to bylo vždy takové (potom zvážit výměnu za modernější odrůdy).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 182.227 (?), 15.4.2012 7:37

Ještě jsem zapomněl, jestli nebyl zimolez přirychlený ve skleníku, přízemní mrazíky mu nijak neublíží.Zima jim není.Nejsou to lidi ani zvířata.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 15.4.2012 10:21

Mám zato, že na chodbě v paneláku chybí rostlině především světlo. Jinak zimolez kamčatský - už podle obou názvů  - asi zimou trpět nebude. Třebaže raší a kvete mimořádně brzy, nepamatuji, že by mu někdy ublížily zimní či jarní mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.33 (?), 22.2.2014 17:23

Viděl jsem na podzim prodávat na tržnici v Místku sazenice zimolezů, asi metr vysoké, no krása.Jenže jakmile jsem se podíval zblízka, tak zádný pupen nebyl schopný růstu, byly úplně uschlé.A lidé to kupovali.
Zahradníkovi se nesmí stát, že by mu přischly, jinak mohou živořit a třeba i uhynout. Po koupi co nejdříve zasadit.To mi lidé dělají, že si objednají sazenice a než si rozmyslí kam to zasadí, tak jim to uschne a píšou mi, že to všechno chcíplo. Kdyby jedna, může se stát, ale všechny, to je vidět že vina může být na kupujícím.Ale ty v Místku, to byla vina pěstitele snad na 100%.
Co se týče úrodnosti, tak dnes už je tady tolik odrůd, že se dají vybrat i hodně úrodné.Letos chci jednu takovou ze svých výsevů řízkovat.
Jinak úroda zimolezů nebývá moc vysoká, tak kilo, dvě z keře u dobrých.
Zatím mám vše malé, nemohu porovnávat odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.30 (?), 11.1.2017 18:30

zimolez někdy zaplodí i podruhé v roce, zvláště pokud je ve skleníku.Poslední plody někdy nedozrajou, jindy jsou už v srpnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 6.2.2017 17:57

Zimolezy nemají ve skleníku co dělat a jakékoli známky druhého nakvétání jsou veskrze nežádoucí. Těch pár bobulek co mohou na podzim dozrát má většinou mizernou kvalitu a v záplavě ostatního ovoce, které se tou dobou sklízí, nemá žádný význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.24 (?), 30.8.2012 18:31

Poraďte! Mám 2 keře kamčat.barůvky ze zahradnictví Kruh 10 let, ale úrodu jen pár šištiček. Keře jsou obrovské, určitě 2 m do šíře cca 2 m. Nezalívám, nechávám to na přírodě. Prý plodí na jednoletých výhonech- tak je mám stříhat každý rok, zalévat a hnojit/čím?/  Je mi líto je vysekat, hnízdí tam ptáček.Děkuji za radu, která je nad zlato.  Vaše Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 25.108 (?), 31.8.2012 12:49

Jestli to má šištičky, tak to Vám nejspíš prodali zakrslou borovici.

Ne, vážně - kvetou na jaře ty keře? V podstatě z každého květu (resp. dvou) by měla být bobule. Pokud ne, tak se buď vzájemně špatně opylují (pak by to chtělo přikoupit další odrůdu) nebo to pak ožerou ptáci. A jestliže moc nekvetou, pak zapátrejte v paměti, zda to dřív bývalo lepší (v tom případě by nejspíš pomohl řez) a nebo to bylo vždy takové (potom zvážit výměnu za modernější odrůdy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana10 - (4) - 252.52 (?), 13.10.2012 17:22

Také se mi stalo, že jsem to lidem doporučil a za dva-tři roky jsem se ptal jestli to plodí.Řekli, že na tom nic není.Já se ptal, kdy se na to šli podívat? Řekli že v červenci.No to tam už opravdu nemohlo nic být, když zrajou začátkem června, i dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.20 (?), 19.2.2013 8:27

Máme již více jak 10 let Kamčadskou borůvku, vlastě tři vedle sebe na sluném místě a úroda za ty roky nic moc. Myslím že ji asi špatně stříháme můžete mě někdo poradit,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 22.2.2013 10:19

Co to znamená "úroda nic moc"? Desetileté keře by měly být v optimálním stádiu plodnosti, což znamená, že z jednoho lze sklidit tak 2-3 kg plodů. Mohou se vyskytnout výjímky - vhodná odrůda v ideálních podmínkách může poskytnout i více jak 5kg, ale reálně lze počítat spíše s tou hodnotou kolem 2kg.

Stříhat staré zahuštěné větve, které již na koncích výhonů téměř nepřírůstají a místo toho vyhánějí nové dlouhé pruty ze spodní části, tyto dlouhé výhony ponechat jako základ nového plodonosného obrostu. Pro dobrou úrodu je prostě potřeba co nejvíce nového dřeva po obvodu keře.

Taky je dobré si všímat jak Vám zimolezy kvetou - pokud je květů hodně (tzn. keř tvoří dostatek nových výhonů) a přesto pak téměř nic nesklidíte, pak je možné, že se buď ty 3 rostliny navzájem špatně opylují (je potřeba mít minimálně 2 nepříbuzné odrůdy) a nebo to ožerou ptáci - potvory dokážou postupně nenápadně ozobávat zralé plody, takže to vypadá, jako by se ve výsledku skoro nic neurodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika