Příspěvky uživatele - Bobřík

Předpestováni salátu, 23.2.2012
Dobrý večer. Zpracování půdy ve skleníku pro zimní pěstování salátů. Na uvolněný kousek půdy vyseji v září zimní salát. Nechám ho dorůst do velikosti statných sazenic. Až příjde jejich čas pro sázení na trvalé stanoviště udělám následující. Vyhážu... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 19.2.2012
Dobrý večer. Mirku, i čela polykarbonátového skleníku "dýchají" v rámech musí být   dilatační prostor -  tepelná roztažnost. Zdeněk 
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 19.2.2012
Dobrý večer. Dovolím si nesouhladit. Polykarbonát propouští méně světla - souhlasím. Opírající se list o stěnu polykarbonátového skleníku se nespálí! Proč? Protože tento materiál je ve své podstatě dvouvrstvý, tudíž je zde vytvořená tepelná izolace a... celý příspěvek >
Vyplavaly ryby k hladině v zimě, 19.2.2012
Dobrý večer.  Ryby na zimu klesjí ke dnu do teplejší vody. Mají zpomalené životní funkce, ale stále dýchají. No a to je ten problém.  Po "zamoření" vydýchání spodní vrstvy vody se ryby posunou o "patro " výš a tak dále. Jistě jste... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 18.2.2012
Dobrý večer. Potřebujete hodně světla - čirý. Nezapomenout na dilataci /tepelná roztažnost / jinak to bude dělat neplechu. Zdeněk
Ruská zima, 17.2.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Tak to já si na jaro ještě chvilku počkám.  Zdeněk
Žloutne mi můj nejhezčí strom, 15.2.2012
Dobrý večer. Připojím se - přesadit na jaře do většího květináče, pokud to jenom trošku jde je třeba stromečku na zimu snížit teplotu. Pod tím stropem a u ustředního topení dostává zabrat!. Jestli máte prosklenou mrazu prostou verandu, zimní... celý příspěvek >
Hlodavci na půdě, 13.2.2012
Dobrý večer. Kuna v domě je opravdové neštěstí!!!  Taky jsem s ní bojoval dva roky. Třikrát se nám ji podařilo vytěsnit a vždy si našla cestu a skulinku jak se znova usadit na půdě. Nepodceňujte tuto drzou, chytrou, smrdutou,... celý příspěvek >
Jak velké květináče?, 13.2.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Ten balkón není nic moc. Na přiložené fotce si můžete vytvořit obraz o prostoru pro rajčata. Kachličky jsou 50 x 50 cm a nádoba je 16 nebo 20 litrů nevím to přesně. Tuídíž prostor 70 x 70 cm pro jedno rajče je podle mého odhadu akorát.... celý příspěvek >
Ruská zima, 12.2.2012
Dobrý večer. dnes v e 3 hodiny ráno -27 v 10 hodin ráno severní strana domu - 20 jižní strana domu -3 azůro a bezvětří. Šumava Volary. Zdeněk 
Ruská zima, 9.2.2012
Dobrý večer. Pepo, do sauny se mnou chodí rodáci z Horské Kvildy /1 100 m.n.m. náhorní rovina/, jsou to starší ročníky a taky mi potvrdili, že teploty -35 nejsou nijak zvláštní. Zdeněk    
Ruská zima, 8.2.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Tak jsem přečetl celé vlákno. I když u nás nelze pěstovat víno se připojím. Sněhová vrstva bezpečně chrání proti mrazům zvláště pak proti studeným severním a suchým východoseverním větrům. Dále chrání proti jarnímu teplému sluníčku -... celý příspěvek >
Jak velké květináče?, 6.2.2012
Dobrý večer. Jak velký máte balkón? Zdeněk
Jak odpudit strakapouda?, 6.2.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Pepo, u nás je hodně strakapoudů a na domeček "neútočí" i když mám provětrávanou fasádu a zní dutě. Možná ten polystyrén je nějak přitahuje. Já to mám vyřešeno takto viz foto. Chráním tepelnou izolaci proti ptákům a pod střechu a... celý příspěvek >
Jak odpudit strakapouda?, 5.2.2012
Dobrý večer. Předřečníci konstatovali, že tito ptáci potřebují dutiny. Tož jim udělejte budku ke hnízdění. V případě, že to nepomůže strakapouda odchyťte a odvezte jej někam kde jsou duté stromy. Budka patřičných rozměrů obvykle postačí. Zdeněk
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika