Příspěvky uživatele - 248.127

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vertikulace, 13.8.2009
Zkušenost s noži mám dobrou. Kdysi jsem vertikutoval na neudržovaném trávníku - větší množství mechu a plevele. A zmiňované drátky to jen tak podrbaly:-) Nastavil jsem nože tak, aby se "právě dotýkaly" půdy, zabíraly do půdy jen pár... celý příspěvek >
Lipnice roční, 12.8.2009
Dobrý den, díval jsem se na možnosti použití Vámi udávaného produktu. Není tam sice explicitně řečeno, že je to možné použít do trávníku, ale předpokládá se tam i aplikace v sadech. Pokud byste kontaktoval výrobce, možná byste se dozvěděl víc.... celý příspěvek >
Plevel v trávníku, 11.8.2009
Na Ježatku kuří nohu Vám pravděpodobně zcela nezabere žádný z běžně prodávaných kontaktních selektivních herbicidů. Pokud vím, tak na tento jednoletý travní plevel působí osvědčeně půdní herbicidy, jako je Stomp 330 E, Stomp 400 SC nebo Agil 100 EC.
Vyrovnání trávníku, 10.8.2009
K možnosti úpravě povrchu sítí - téměř jistě se bude jedna o takzvanou "zatahovací síť". Je to ocelová síť, která se táhne za strojem (nebo člověkem:-), používá se například po pískování, dosypávání substrátu či topdressingu, aby posypový... celý příspěvek >
Vyrovnání trávníku, 10.8.2009
Dobrý den Pavle, popravdě je Vaše řešení docela praktické, ale do smíchu mi není, neboť se také dneska budu potácet s latí po zahradě:-) Pokud by si tazatel chtěl "vyhrát" s dosahováním dokonalé roviny. Bylo by nutné použít vodováhu a... celý příspěvek >
Vyrovnání trávníku, 10.8.2009
Váš problém by se dal zjednodušit na hrboly a prohlubně:-) Osobně bych postupoval tak, že bych dosypával prohlubně půdou podobných vlastností, do které jste vyséval, popřípadě půdou ještě písčitější. Nejlépe vždy tenkou vrstvou, aby mohla tráva... celý příspěvek >
Výběr kvalitní travní směsi, 9.8.2009
Rád jsem se pokusil poradit. Ohledně kontaktování ŠS Větrov - na jejich stránkách klikněte nahoře na kolonku kontakt. A použite telefon či email, ceník Vám pošlou. Mám vlastní zkušenost, že reagují rychle, ochotně a pokud bude třeba, poradí Vám i... celý příspěvek >
Výběr kvalitní travní směsi, 9.8.2009
Obávám se, že si nerozumíme. Ani na Vašem odkazu není vidět odrůdové složení, ale pouze druhové, a to ještě bez poměrů, ve kterém jsou jednotlivé druhy trav (jako třeba jílek vytrvalý, kostřava červená krátce výběžkatá či lipnice luční)... celý příspěvek >
Výběr kvalitní travní směsi, 9.8.2009
Dobrý den, nenašel jsem nikde odrůdové složení Vámi udávané směsi. Kdybych chtěl objednávat osivo z Oseva Uni, volil bych variantu ze šlechtitelské stanice Větrov. Dle odrůdového složení vím, že tam například přidávají odrůdy od Barenbrugu. Pro Vaše... celý příspěvek >
Jak na tento plevel?, 8.8.2009
Černohlávek patří mezi tzv. obtížně hubitelné plevele. Ve vyšší koncentraci by na něj měl působit Banvel 480 S, pravděpodobně i Starane v kombinaci s Lontrelem ve zvýšené koncentraci (účinné látky posledních dvou zmiňovaných jsou i součástí Bofixu,... celý příspěvek >
Libeček, 7.8.2009
Měl jsem ho na slunném stanovišti, vysoký byl přes 2 metry. Ale dá se vcelku libovolně stříhat a ořezávat, takže jej můžete mít mnohem menšího vzrůstu.
Mech v trávníku, 7.8.2009
Klidně můžete mít nějakou plochu na zahradě pokrytou mechem. Záleží ale na tom, co od takové plochy budete vyžadovat. Estetické hledisko je dost subjektivní záležitost. Otázka je, zda se Vám podaří udržet "mechový povrch" v takovém stavu, aby to... celý příspěvek >
Vápno, 5.8.2009
Pro případné další tazatele na toto téma... souhlasím s Ronym - na vápnění se používá nejlépe jemně mletý dolomitický vápenec. Kromě vápníku obsahuje i hodně cenného hořčíku.
Kvalita trávníku - tráva s tvrdými plazivými stvoly, 5.8.2009
Existuje několik stovek odrůd jílku vytrvalého - a liší se nejen barvou či tvarem listu. Z travní plochy ustupuje (vzhledem k ostatním druhům) snad i nejdříve, po 5 - 8 letech.
Organické hnojivo na trávník, 5.8.2009
Vlákno o "mulčování" zahradního trávníku jsem tu založil - jeho využití u intenzivního trávníku se ukazuje jako problematické, jak vypovídají příspěvky dalších uživatelů. Přírodní step je rovnovážný ekosystém fungující bez lidských zásahů.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika