Příspěvky uživatele - 142.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 18.7.2016
Na listu paní/a Míly je nejspíše plíseň sametová. Je způsobena Cladosporiem. Ve skleníku je poměrně častá, letos ji tam mám též mnoho. Na plody nejde, omezuje asimilaci rostlin. Viz můj příspěvek ze 19. 6., je možno proti ní postříkat, sama... celý příspěvek >
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 17.7.2016
Pokud se to vyskytuje na osluněné straně plodu, bude to zcela jistě úpal. J.
Kanadská borůvka - zralost, 17.7.2016 Obsahuje fotku
Udává se tak sedm dní od zmodrání do sběru. Opravdu je chuť potom o něčem jiném. Spousta lidí je trhá ihned po zmodrání, to jsou ještě kyselé. Proti ptákům nutno chránit sítí. J. 
O jakou jde chorobu slivoně?, 13.7.2016 Obsahuje fotku
Zdravím všechny a prosím o radu. Na zahradě máme několik mladých (vysazeny 2014-2015) ovocných stromků, mj. i několik švestek a jednu blumu. Všimla jsem si, že tři z nich jsou napadeny něčím, co nevím co je  Prohlížela jsem listy i stonky,... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 12.7.2016
Včera manžel letos poprvé postříkal brambory a venkovní rajčata proti plísni Acrobatem. Vyčkávali jsme dle předpovědi počasí. Nyní má být děštivo několik dní, tak už je na čase. Na velmi raných bramborách jsem již plíseň měla, proto jsem je včera... celý příspěvek >
Partenokarpické okurky fy Semo, 10.7.2016
Okurky Minisprint jsem pěstovala po více let. Roubovala jsem je i přátelům. Loni měla moje spolupracovnice nějaký problém s plodností jedné okurky, snad měla více samčích květů a dlouho se rozplozovala. Sama mám většinou ze semínky ze SEMA dobré... celý příspěvek >
Okurky do skelníku, 2.7.2016
Odrůda Picolino, která je na fotce ze včerejšího příspěvku je poměrně slabě rostoucí a silně plodící. Tu nevyštipuji vůbec. Jen vyvazuji hlavní výhon a několik málo krátkých bočních. Již loni jsem ji pěstovala stejným způsobem. U vzrůstnějších odrůd... celý příspěvek >
Okurky do skelníku, 2.7.2016
Vím, že si někteří stěžují na pachuť dýně u roubovaných okurek. Já, moje rodina, moji přátelé ji tam necítíme. Dle některých je pachuť horší při použití Sprinteru jako podnože, dle jiných se projevuje až v závěru sezony... J.
Rajčata 2016, 2.7.2016
Sama mám jen jednu rostlinu Mandatu, zatím vypadá dobře plodná. Loni si někdo stěžoval na nižší plodnost u Mandatu než byl zvyklý třeba u Děvočky. Plánuji Mandat zařadit do základní řady mých pěstovaných odrůd. Jaké máte zkušenosti s úrodností,... celý příspěvek >
Okurky do skelníku, 1.7.2016 Obsahuje fotku
Přikládám včerejší fotky úrody na roubované okurce odrůdy Picolino F1 na hybridní tykvi fíkolisté.  Spokojenost. J.
Rajčata 2016, 1.7.2016 Obsahuje fotku
Přikládám včerejší fotky mojí rajčatové stěny na zdi skleníku. Opět jsem to letos zahustila. Kamarádka, která mne navštěvuje jedenkrát do roka, říká, že Jiřka má skleník rok od roku více zahuštěný. Cherry rajčata jsem letos plně vyštipovala asi do 60... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 1.7.2016
Na listu hosta z příspěvku z 1.7. se mi nezdá žádná houbová choroba, maximálně nějaká fyziologická porucha. Čerň je na fotce v mém příspěvku z 19.6., mívám ji ve skleníku každý rok, nestříkám, na plody to neleze, jen omezí listovou plochu a od... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 29.6.2016
Poškození v příspěvku AkelaCZ vypadá opravdu na plíseň bramborovou. Možná je to dáno mikroklimatickými podmínkami, možná u vás více pršelo. Již jsem se za léta pěstování rajčat setkala s tím, že se plíseň zastavila a rostliny uzdravily po postřiku... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 29.6.2016
Není důležité od jakého zvířete je hnůj, ale odkud pochází sláma k podestýlání. Ta je ve většině případů z pole ošetřeného proti dvouděložným plevelům. Bylo to zde x - krát omíláno. Rezidua herbicidu byla ve slámě, jsou v hnoji a několik let budou i... celý příspěvek >
Sázení brambor ještě v červnu?, 26.6.2016
Také bych to sváděla na přehnojení dusíkem + zastínění. V kompostu je dusíku dost. Tazatel neuvedl, zda nemá brambory pod stromy a v jakém sponu sázel, zda nejsou moc husté. Každá zelená rostlina se vytahuje při nedostatku slunečního záření pro... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika