Příspěvky uživatele - 26.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka Veselka, 24.12.2018
Dáme, Petře. Opravdu ne moc plodů v dobré kvalitě se dočká sklizně. Letos se k tomu přidal úžeh plodů (a následná hniloba) a nekróza s klejotokem na terminálu, tak jsem stromek zredukoval na tři větve.
Veharda, 24.12.2018
Plody Vehardy z jedné větve vroubované do VP zatím chuťově nepřesvědčily. Zato nadějně, alespoň co do chuti, vypadá další veselská odrůda Velbora.
Topaz nepřekonaný, 22.12.2018
U mě většinou nejsou plody celočervené, ale s pěknými přechody od různých odstínů žluté přes oranžovou až do několika stupňů červené.
TOP odrody sezóny 2018, 11.12.2018
U pár sklizených plodů možná byla přítomnost obaleče (ty napadené většinou ještě před tím opadly) s následnou sekundární infekcí, ale ve většině znehodnocených plodů jsem stopy po obaleči nepozoroval.
Hrušeň Bohemica, 30.11.2018
Bohemiku jsem bral jako řepu, ale když jsem ji pak jedl někdy k jaru pěkně odleželou do žluta, tak byla velmi dobrá.
České sady po sklizni 2018, 27.11.2018
Je to tak jak píše AW.
Stará odrůda jabloně, 18.11.2018
L. L. by dlouho nevydržel na stromě.
Stará odrůda jabloně, 11.11.2018
Připomíná mi odrůdu Dukát.
Podzimní hnojení meruněk draselnou solí, 11.11.2018
"Výborné je, pokud si píšete, kolk jste těch hnojiv spotřebovali průběžně,  Draslík není v půdě pohyblivým prvkem a tak Vám nespotřebovaný zůstane na další vegetační sezóny". Hlavně by bylo dobré vědět, kolik je toho prvku v půdě. Bez toho... celý příspěvek >
Povrchové kořeny, 8.11.2018
Ono povrchové zavlažování skutečně podporuje růst kořínků ve svrchní vrstvě půdy, a to na úkor růstu kořenů ve spodních vrstvách a i dobrého ukotvení stromků v půdě. Tady je docela ku prospěchu občasný vláhový přísušek v určité růstové fázi stromů.
Bakteriální boulovitost kořenů, 6.11.2018 Obsahuje fotku
Něco podobného mi před pár lety přišlo z e-shopu na kmínku Toptaste a letos i na jiné slivoni.
Neúspěch s výsadbou Marsu, 1.11.2018 Obsahuje fotku
První rok po výsadbě vytvořil Mars asi 30 cm výhony. Na jaře příštího roku jsem je seřízl a vyhnal to na nějakých 60 cm. To už je dobrý. Pokud by byly kratší, znovu bych řezal.
Očkování ořešáku, 31.10.2018
Myslím si, že spousta lidí přejímá beze zbytku onu frázi o zpravokořenění, která byla sledována spíše u jádrovin a pak ji použije bez ohledu na druh ovocné dřeviny a jeho specifika.
Xenia, 30.10.2018
Chuťově opravdu povedená hruška. Předevčírem jsem sklízel poslední, na stromě ponechaný, plod této odrůdy.
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 27.10.2018
Gascoygneho šarlatové je jedním z rodičů odrůdy Dagmar II. pana Bláhy (Grávštýnské × G.Š).
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika