Příspěvky uživatele - 61.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jablkovy kvas, 27.9.2018
Parádní čtení pane Rafaeli, potvrzuje mi to, co jsem vytušil intuicí. S tím přidáním slupek do lutru pro 2D to nepůjde, nejjednodušší bude přidat je do kvasu bezprostředně před pálením. Chodím totiž pálit na rektifikační kolonu, která umožňuje... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 27.9.2018 Obsahuje fotku
Díky za odpověď Miloši, také mám pochybnosti, ale myslím, že za zkoušku to stojí. Se sušením slupek není zase tolik práce, s loupačem jablek to jde rychle, slupky snadno uschnou pod stříškou i bez el. energie, viz fotky.  Oloupaná jablka lze... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 27.9.2018
Dobrý den pane Rafaeli, jeden dotaz na praktické zkušenosti bych měl. Chci získat jemnou, aromatickou jablkovici. Kvasit nechám pouze mošt bez jablečné drtě, před pálením stáhnu vykvašený mošt z kvasnic, protože se domnívám, že vařením odumřelých... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 26.9.2018 Obsahuje fotku
Nikam. S příjmením Arno, byl na loňském organoleptickém hodnocení v Lysicích. Všechny ostatní odrůdy mi chutnaly kysele, své favority jsem (samozřejmě že anonymně) podle chuti vůbec nepoznal. Šampionu Arno jsem dal nejvyšší bodové hodnocení za chuť,... celý příspěvek >
Jarka, 26.9.2018
Přichází mi na mysl otázka, proč holovousští šlechtitelé nepoužili svoji Jarku pro další šlechtění a místo ní sáhli po tom "prokletém " střížovickém Rubínu.  Např. : Odrůda Andera vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín, odrůda Benet vznikla... celý příspěvek >
Melouny 2018, 24.9.2018
Ne, je to kousek vedle, v severní části Moravského krasu, asi 5km od propasti Macocha.
Hádanka, 23.9.2018
Tady u nás by takové byly všechny
Hádanka, 23.9.2018
To je až neuvěřitelná úroda. Pro mne je to dech beroucí podívaná na pěkné, čisté plody Goldenu.
Sklizeň jádrovin 2018, 23.9.2018 Obsahuje fotku
Z důvodu varování meteorologů před silným větrem, jsem včera a dnes mimo jiné sklizel Sirius, Opal (první úroda) a Gloster, který je letos kupodivu málo strupovitý i bez postřiku. Vybrané plody na snímcích jsou určené na místní výstavku ovoce.
Pocta Rubinole, 22.9.2018 Obsahuje fotku
Přesně tak, jak napsal pan Vysloužil. U mne se Rubinola neslavně uvedla poprvé v roce 2013 velmi drobnými plody, s červeným žíháním na oranžovém podkladu. Další roky to nebylo o mnoho lepší, takže jsem si nebyl jistý, co jsem vlastně narouboval a byl... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 21.9.2018
Jablka na snímcích se velice podobají odrůdě Gloster z mojí zahrady. Nejvíce vybarvené plody až do fialova, mají dokonce fialovou stopku. Takže můj tip je Gloster.
Odrůda Admiral, 21.9.2018 Obsahuje fotku
Že by se moje jablka ze studeného žlebu v Moravském krasu, mohla někdy vyrovnat svým vybarvením jablkům pana Hlavatého z Podunajské roviny - tak o tom jsem ani neuvažoval. Letos však, díky příznivému teplému počasí a této odrůdě, se neuvěřitelné... celý příspěvek >
Otcovo, 20.9.2018
Dobře, v zimě vás s dovolením požádám o roub. Moje manželka momentálně nechce jíst nic jiného, než Rubinolu.
Otcovo, 20.9.2018
Tak to musí být sladká pochoutka, když chutná holkám.  Díky pane Hasmane za to, že sem dáváte fotografie méně známých a málo rozšířených odrůd, které sám pěstujete.
Pocta Rubinole, 20.9.2018
Nic špatného neděláte. Rzivost stopečné jamky je u Rubinoly daná geneticky. Když se ve rzivé jamce usadí prach a jiné nečistoty ze vzduchu nebo štáva z otvoru po červu jako na vaší fotce, snadno v ní dochází společně s vlhkostí ke kvašení a vzniku... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika