Příspěvky uživatele - 111.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stavba udírny v uzavřeném prostoru, 2.2.2016
Zdravím, podle mého názoru se vám nepovede udírnu tak dokonale utěsnit aby kouř nešel do místnosti (sušárny).Lednice asi nebude nejlepší nápad.Je tam guma kolem dvířek a to na uzené výrobky asi také moc dobré nebude.rpstylle@seznam.cz
Grilování na litinovém tálu, 28.1.2016
Zdravím, také mám na grilování desku ale žulovou, vysokou 3 cm.Je položená na tálech starých kamen.Za cca 20-30min je kámen rozpálený a může se grilovat.Maso je krásně měkké a št'avnaté.rpstylle@seznam.cz
Jiný odstím ve středu masa, 5.1.2016
Zhruba každé 2 cm vpich a vpustit do masa solný 24% roztok.Na kilo 1dcl roztoku.Dát do lednice na 2-3 dny při 3-5C.To je vše.rpstylle@seznam.cz
Recept na klobásy, 3.1.2016
Libové maso, hovězí,kon'ské, kýta atd.semelu na šajbě č.8mm.Tlusté bůček na šajbě č.6mm.Koření dávám na kilo masa 22g soli,1g moučkového cukru,2-3g pepře,1-1,5g ml.kmínu,0,4g majoránky.Česnek 6g, ale ten přidávám až do spojky (prátu).Každé maso... celý příspěvek >
Jiný odstím ve středu masa, 3.1.2016
Já již maso jen nastřikuji převařeným, vychladlým 24% solným roztokem (normální sůl).Dám do lednice na 2-3 dny (3-5C).Na kilo masa 1dcl roztoku.Do roztoku se může vymačkat česnek ale musí se pak zcedit.Ucpával by jehlu.rpstylle@seznam.cz
Uzení domácích klobás, 27.12.2015
Zdravím, podle mého názoru je to nedostatečným prouzením (délkou uzení).Nevím jak dlouho jste je udil a na jakou teplotu.Pro srovnání já udím ze začátku 45min.na 80C (klobásky oschnou a zatáhnou se) a pak 4-6hod. na 60-70C (podle velikosti a... celý příspěvek >
Kysele maso, 26.12.2015
Pane ing.Ferdo, odpovídal jsem Vám na to co jste napsal na příspěvek pana 243:114.Pokud nechcete nebo nevíte poradit začínajícím uzenářům, tak nepište.Průměr dřeva není odpověd' na dané téma.Možná nejsem odborník na psaný text, ale hodně novým a... celý příspěvek >
Kysele maso, 26.12.2015
Takže za mne rada na houby.Váš příspěvek je na houby.Já také přikládám menším průměrem špalků než 20-30cm.Každá udírna je jiná, jinak se chová.Bylo by lepší kdyby jste začínajícímu uzenáři poradil.rpstylle@seznam.cz 
Kysele maso, 26.12.2015
Může se Vám ochlazovat kouřovod.Podle mého názoru je zbytečně dlouhý pro uzení teplým kouřem.Je také potřeba dobře vysušit uzák před vkládáním masa.Ze začátku udit na vyšší teplotu cca 45min. na 80C, maso se osuší a zatáhne pak teplotu stáhnout na... celý příspěvek >
Klobásy se nedaří, 7.12.2015
Libové a tučné maso každé zvlášt' a do každého cca polovinu soli s kořením.Česnek dávám když melu libové maso na spojku (prát),a vodu když spojku míchám.rpstylle@seznam.cz
Dřevěná udírna - stavba svépomocí, 20.11.2015
Zdravím, podle mého názoru to není kameninou ale tím topeništěm v zemi.Již jsem zde psal že nevím jak to bude fungovat (nefungovat).Přísun vzduchu zvrchu na dřevo není dobré řešení.Pokud budete topeniště předělávat, tak ho udělejte z šamotových cihel... celý příspěvek >
Dřevěná udírna - stavba svépomocí, 14.10.2015
Zdravím, prkna udírny mám přichycená ke konstrukci (rámu) vruty do sádrokartonu.Nic se netrhá.rpstylle@seznam.cz
Kyselost po uzení, 30.9.2015
Kuře jde uplně normálně vyudit.Nastříknu ho 24% solným roztokem a za 2-3 dny udím na 60-70C 3-5 hod podle velikosti kuřete.rpstylle@seznam.cz
Menší dřevěná udírna, 30.9.2015
Vývod kouřovodu je ve středu uzáku.Nad ním cca 10cm je plechová vana která je na každé straně menší o 6cm.Teplý kouř obchází kolem vany, vyhřívá a rozptyluje jej stejnoměrně po celém uzáku.Ve vaně je písek do kterého se vsakuje kapající... celý příspěvek >
Uzení domácích klobás, 29.9.2015
Přesně tak, naražené klobásky nechat přes noc v chladnější místnosti odstát.Ráno vložit do dobře vyhřáté a vysušené udírny.Také udím na 60-70C po dobu 5-7hod.24 hod. i při teplotě 50-60C se mi zdá trochu moc.Teploměr dát do středu uzených... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika