Příspěvky uživatele - 72.149

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vyuzení hřbetního sádla (špeku), 15.5.2016
Já dělám slaninu uizenou za studena. Nakládám nasucho solí (bez dusičnanů, dusitanů) cca 4% váhových. Maso potřu česnekem, obalím solí, vetřu pečlivě do povrchu, přidám trochu rozdrcených jalovčinek. Posledně jsem zkusil vakuovat a byl jsem s celým... celý příspěvek >
VeGA 525 SXH, 9.5.2016
Podíval jsem se na netu na tuto sekačku. Napojení nalévacího hrdla je řešeno stejně jeko u mého motoru Tecumseh, který mám na Blanici. To nalévací a kontrolní hrdlo je nastazeno do otvoru a je utěsněno kroužkem, který asi neplní svou funkci- netěsní.... celý příspěvek >
Jakou kvalitní benzínovou pilu za cca 10 tis.?, 24.4.2016
Myslím si, že jste nevybral špatně. Od toho je záruka, aby se nějaké chyby vychytaly. Deje vědět, co bylo za problém. FO
Dolmar PS420c opakovaná závada nestartuje, 31.3.2016
Cena v německu nyní na Eshopu Dolmar Stuetzpunkt 24 je 61,25EUR. Já jsem ji tehdy koupil opravdu za peníze co jsem uvedl, asi trochu přitvrdili. Cena byla přepočtena z EUR na CZK podle tehdejšího kursu, ale to ještě ČNB nezasáhla v "náš prospěch"... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 11.3.2016
Já asi přes svou natvrdlost se nedomnívám, že rychlost řetězu je nezvratná. Opět a znova: rychlost řetězu bez výkonu je k ničemu. Protože při malém výkonu a vysoké rychlosti řetězu si takovou pilkou budu moct jen brousit nehty, protože se v řezu... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 8.3.2016
Je to tak jak jsem psal. To že je na pile naznačeno, že by měla být lišta 30cm nic neznamená. Kromě lišty a řetězu jsou všechny díly stejné. Je možné se o tom přesvědčit třeba zde: http://kettensaege-shop24.de/. Tady jsou rozkresy i jednotlivé díly.... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 6.3.2016
Tady se semele vždy celá řada polopravd a informací, tak se pokusím některé uvést na pravou míru. Rychlost řetězu. Výkon pily, vztažený na řetěz, je rychlost řetězu x síla v ose řetězu. U elektrických pil se udává příkon, t.j co pila žere z... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 4.3.2016
Já žasnu. Koupil jsem tuhle pilu 35cm synovi a žádný problém tohoto druhu jsem nezaznamenal. Půjčil jsem si ji také od souseda, ten měl lištu 40cm. žádný problém jsem nezaznamenal. Ten soused s touhle pilou našpalkoval fůru, samých velkých průměrů.... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 3.3.2016
Jedná se o pily Dolmar v kabátě jiné barvy. Prodávají se s lištami 30.35.40 cm. Pohonná jednotka je u všech tří délek lišty identická. Všechny mají řetěz 1,3mm.  Takže není problém dát některou z uvedených délek lišt. Dát řetěz 1,1mm je nesmysl,... celý příspěvek >
Klobásy opět nakyslé, 25.1.2016
Jěště poznámku. Při uzení horkým kouřem má maso barvu hotového výrobku. Při studeném se dělá chyba, když se udí tak, aby mělo hned barvu hotového výtobku. Pak je přeuzený. Za studena uzený výrobek dozraje po cca 2-3týdnech větrání-sušení, Doba závisí... celý příspěvek >
Klobásy opět nakyslé, 25.1.2016
Ukazujete fotku udírny, t.j. té krabice, která má na úspěchu, nebo neúspěchu ten nejmenší podíl. Rozhodující je způsob vzniku kouře a jeho hustota a také postup při uzení. Při spalování musí být přiváděn vzduch jen "svrchu", t.j. žádný rošt. Pokud... celý příspěvek >
Generátor kouře, 24.1.2016
Já se zabývá trochu jinou konstrukcí, ale princip je v podstatě stejný. Důležité je, aby se štěpky nedestilovala, ale spalovala s dostatkem vzduchu. Uvedené řešení je běžné a na netu v mnoha podobách předvedeno, takže jiste bude fungovat... celý příspěvek >
Závady při výrobě domácích uzenin?, 21.1.2016
Souhlasím s vámi. Aby byla pěkná kresba klobásy, je nutné ale mlet maso vychlazené na hodně nízkou teplotu a pomalu. Já maso nakrájím na kousky, které pobere můj strojek a postupně na přináším z chladničky a hned melu v chladné místnosti. To samé se... celý příspěvek >
Nakládání a vakuování masa na uzení, 17.1.2016
Maso se opláchlo, někdy namočilo do vody. Vařila se z něho hlavně polévka, ve které bylo hodně zeleniny tuřínu, brambor atd. " z jednoho hrnce" (jinde eintopf, minestrone a určitě něco obdobného i v jiných lokalitách). Zelenina sůl " vytáhla". Nebo... celý příspěvek >
Nakládání a vakuování masa na uzení, 16.1.2016
V podstatě to vidím podobně. Protože dělám klobásy, slaninu a šunku, vše uzené za studena a nakládané "nasucho" spatřuji hlavní přednost v tom, že česnek(a ev. další koření) nepřichází tolik do styku se vzduchem a že "nezvětrá" a zůstává jeho chuť.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika