Příspěvky uživatele - 113.121

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 22.5.2008
Pokud není strom chemicky ošetřený při náznaku rašení a během rašení, je na 99,9% jisté, že na rozvitých listech bude kadeřavost. Pak je veškerá chemie zbytečná. Pokud je strom v průměrné kondici, napadené listy shodí a nové obrazí. Nic nepokazíte,... celý příspěvek >
Meruňka nekvete, 22.5.2008
Dobrý večer, je to jak píše pan Zavřel. Výchovný řez se dělá do tří až pěti let aby byl stromek pravidelně ovětvený.Pokud je pravidelný ve 3. roce, další výchovný řez je zbytečný. Paní Míllo, nevím jestli jsem správně pochopil Vámi popsaný řez, ale... celý příspěvek >
Kanadská broskev, 21.5.2008
Většina starších odrůd broskví byla šlechtěna v USA v New Jersey.  V Kanadě ve Vinelandu byla vyšlechtěna odrůda Veteran a Velvet, v Harrow odrůdy Harken a Harbelle. Toto je informace z r.89. Snad Vám to... celý příspěvek >
Mandloň - prunus amygdalus, 21.5.2008
Nejlépe ve školkách na jižní Moravě, jistě v Želešicích u Brna. Předchozím tazatelům doporučuji kliknout na "Broskvoně",kde najdete téma "Mandloně".          ... celý příspěvek >
Meruňka nekvete, 21.5.2008
Nespěchejte, meruňka obvykle plodí 3.-4.rokem, brzká plodnost spomaluje růst a mladý stromek vysiluje. Takhle lépe zakoření a zesílí. S hnojením tak mladého a neplodícího stromku bych byl opatrný a dva roky vynechal.  Fotky hezké,... celý příspěvek >
Řez meruňky, 17.5.2008
Prvotní dotaz je opravdu nejasný-stáří stromku. Neodstraňoval bych určitě letorosty, které pokračují jako prodloužení kosterních větví. Ostaní jen pokud zahušťují korunu nebo rostou nevhodným směrem. K příspěvku hosta 24.183 - popravdě neznám případ,... celý příspěvek >
odlomená větev - co s ní?, 12.5.2008
No, mě se to stalo před měsícem u 3 leté meruňky ze stejného důvodu a měl jsem to od rodiny denně na talíři, protože je něžně upozorňuji (prý buzeruju),aby neulomoli při česání čehokoliv nějakou větev. Nicméně jsem větev zatlačil zpět do kmene a za... celý příspěvek >
merunka zvana ananaska, 12.5.2008
Najděte si níže v tématu " Ananasová meruňka ". Jak je tam správně řečeno, říká se tak mnoha starým odrůdám s velkými šťavnatými plody. Těžko říci která je ta pravá, ale pokud uvěříme starším pomologiím, tak ta pravá má menší plody... celý příspěvek >
kotlovitá koruna u třešní, 12.5.2008
Pravda, ale jako odrostlý junák sem odřízl kus koruny z 8 metrové třešně, spodní větve se roztáhly do šířky až k zemi a tak sem po 3 letech ležel na zemi na zádech a také trhal jako junák přímo ze stromu - pusou, ale připadal sem si jako vandrák... celý příspěvek >
Stanley, 10.5.2008
Vážený pane Zdeňku,  myslím, že nemusíte mít obavu, určitě nejde o nějakou zrůdu. Nějak se tento jev "dvojčat" odborně nazývá, ale nejsem studovaný v ovocnictví. Nicméně hovořit o užitku ze 4 letého stromku je předčasné.... celý příspěvek >
Co teď s kadeřavostí?, 7.5.2008
Nejen pro hosta 77.145, Podívejte se níže na téma "Kadařavost, co s ní?" z 19.3. S kadeřavostí nemám žádný problém, stříkám - viz můj příspěvek z 21.5. 07,nepřihlášen, pod číslem.          ... celý příspěvek >
Moniliová spála, 5.5.2008
Klasickým průvodním jevem moniliové spály je právě to co popisujete.
Moniliová spála, 4.5.2008
Pokud na stromu není zdravé větve, pak zbývá to nejradikálnšjší řešení. V r.2001 při abnormálně silném tlaku choroby jsem odepsal některé 70-80 let staré meruňky, přesto jsem to risknul a za 2 roky některá měla přes metrák meruněk. Pravda, napadení... celý příspěvek >
Moniliová spála, 4.5.2008
Nerozumím, myslíte ten zdravý zbytek?
Moniliová spála, 4.5.2008
Dobrý večer, pokud jste vyloučila zmrznotí, jedná se jistě o moniliový úžeh. V současné době existuje jediné řešení. Co nejrychleji odřezat vše napadené a suché. Větší řezné rány -silnější než malíček zatřete stromovým balzámem nebo latexem. I staré... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika