Příspěvky uživatele - pata

Vrubľovanie?, 3.6.2016
Nevidím důvod proč ne. Chce to ověřit. Roubuji (na jaře) tímto způsobem jabloně, když mi chybí větev kde potřebují. Ujímavost 100%
Placate broskve?, 11.5.2016
Mám placatou jak broskev, tak i nektarinku. Broskev je bělomasá, pro mě TOP-1. Flatrina – nektarinka je žlutomasá dle mého názoru nic extra. Ale to je jen můj názor. Pro manželku je placatá broskev moc aromatická. Letos ale vymrzly květy na obou. Jen... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 26.4.2016
Poslušně hlásím Byskydy - Nýdek -5,3!
Úprava PH, 14.4.2016
Stačí dát do jedné konve asi deci obyčejného octa a máte vystaráno. Navíc nepotřebujete k tomu ani gumové rukavice 
Podnože pro slivoň - Marunke (Prunus Ackermani), 11.4.2016
Stando, napište jak jste dopadl. Moc by mě to zajímalo. Dělal jsem toto kdysi s révou a úspěšně. Akorát réva dle mého názoru lépe zakořeňuje než švestka.
Plastový kompostér a žížaly, 9.4.2016
Nevychcípají, ale o kaliforňanky se je třeba trochu strat. Pokud nemají ty správné podmínky, tak začnou hibernovat, „smrsknou se“ a jakoby se vytratí. Až zase podmínky budou příznivé „z ničeho nic“ se objeví. K základním podmínkám patří: 1)... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 15.3.2016
Připojuji svoji zkušenost s kvašením jablečného mače ušlechtilými kvasinkami a to konkrétně VODKA STAR – Turbo yeast od firmy Alcotec – UK. Dělal jsem to poprvé, protože mi „obyčejný“ kalvádos nechutná a pokud ho piji tak ne proto, že... celý příspěvek >
Ploché broskve, 24.9.2015
Nebojte se plochých broskvoní a klidně pěstujte. Ploché patří k těm nejotužilejším. Mám Saturna (negarantuji, že to je skutečně Saturn), rodí krásně. Beskydy, mrazová kotlina 400 mnm, hned vedle jsou hory přes 1 tis.
Kvas s hrusiek a jablk, 18.9.2015
Hrušky mixuji vrtačkou se speciální samodomo vrtulí. Na rozředění hrušek používám čerstvou jablečnou šťávu – mošt. Moštu může být až 1:1 s hruškami. Máč lépe kvasí a hruška je výborná. Vůbec nejsou cítit jablka. Cukr zásadně nepřidávám. Pak to... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 10.9.2015
Taky jsem kdysi používal ždímačku - není to ono... Tady: jak to dělají profíci
Jurrský ovopark, 9.9.2015
Když tady vytahujete ty své ovocesaury, zkusím štěstí. Už dlouhou dobu se pídím po jablku mého mládí. U nás na Slezsku jsme mu říkali „Cebulónka“ – Cibulónka??? Bylo to poměrně malé, zploštělé, zelené – bez líčka, zářijové jablko výborné kořeněné,... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 8.9.2015
Tož jsem Googlil o sto šest a našel jsem Fraasovo letní. Páni odborníci, mohlo by to být? Popis i fotky jsou jako šité na míru?! Na tomto webu je č. 12.
Letní jablka dozrávají, 8.9.2015
Díky za tak rychlou odpověď, ale Signe T by mělo zrát později, než "moje" jablko a schází mu jakékoli žebrování. Čevené líčko u Signe T je dost výrazné. U mého, v plné zralosti je takové jako vidíte na fotkách, tedy nepatrné - skoro žádné. Asi to... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 8.9.2015 Obsahuje fotku
Nevěděl by někdo určit odrůdu jablka. Zraje od poloviny srpna postupně až do poloviny září. Nemoučnatí, dužina je pevná, šťavnatá. Na slunečné straně vzniká u dozrání nepatrné načervenalé líčko. Na fotkách to není moc vidět. Barva slupky je skoro jak... celý příspěvek >
Reliance (-30°C, žádný problém), 5.9.2015
Reliance mám, rodí pěkné ovoce, ale letos "kučeravost" byla na ní jako na každé jiné broskvoni. Takže stříkat, stříkat a ještě jednou stříkat!!!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika