Příspěvky uživatele - PP.

Kadeřavost broskvoně 2024, 4.3.2024 Obsahuje fotku
Takhle vypadají letorosty asi deset dnů po postřiku BJ.
Rajčata 2024, 2.3.2024
A já si koupím občas krabičku cherry za mírnou cenu a jsem spokojený. Bez závojů LEDek a různých pěstebních udělátek, kvůli kterým bych si ani nesedl ke stolu. Jsem poměrně starý a pamatuju doby, kdy se rajčata konzumovala jen v omáčce a na zahradách... celý příspěvek >
Asparagus Sprengeri, 2.3.2024
Běžnou, nic speciálního. Pozor na kupované substráty. Umístění na mírné slunce, za soc. je mívali ve výkladech řeznictví jako náhradu masa. Snáší i polostín. Když prosperuje, rychle zaplní květník a musí se rozdělit.
Nashi Hosui - půjde zachránit?, 28.2.2024
Houba, která se tvoří na odumřelém dřevě, hlavně rybízů. Stromek odchází.
Bordeauxská jícha, 25.2.2024
Technická. Wikipedije je dobrá, ale občas tam jsou craviny. BJ se podle dostupných zdrojů používá o roku 1885. Pálenému vápnu se neříká hydrát, ale pálené vápno. Hydrátu se říká hydrát a NENÍ to pálené vápno. Stavební řetězec je takto: Vápenec =... celý příspěvek >
Bordeauxská jícha, 22.2.2024
Použil jsem recept z knihy Naše zahrádka od Kutiny, protože internetové návody můžou být zkreslené. Už si přesně nepamatuju poměr. Doporučuje "naložit" jednotlivé komponenty den předem aby se řádně rozpustily, a pak smíchat. Takže jsem vzal dva litry... celý příspěvek >
Bordeauxská jícha, 22.2.2024
Tak já jsem to včera BJ prsknul. Vápno ze sudu. Dál už na to kašlu. Uvidíme.
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024
Trochu jste pozapomněl dodat, že pro ten způsob výsevu jednoho semene je potřeba mít dostatek světla a to tak, že fest = skleník, pařeniště. Jinak se to okamžitě vytáhne apřepíchnutí je nevyhnutelné.
Bordeauxská jícha, 21.2.2024
To je znát, že nejste, protože to pletete. Na zahradě se běžně užívá NEPÁLENÉ vápno, tedy mletý vápenec, uhličitan vápenatý, nebo dolomit, což je prakticky to samé. To se do jíchy použít nedá, nereaguje to. Vápený hydrát, nebo hašené vápno je to... celý příspěvek >
Bordeauxská jícha, 20.2.2024
Předpokládáte správně, ale je tu to ale. Skalice se koupí vcelku běžně. Horší to bude s vápnem. Když nemáte doma ve sklepě sud hašeného vápna (jakože já mám) budete to shánět možná složitě. Dneska už se vápno doma nehasí, používá se hydrát, nebo... celý příspěvek >
Rajčata na sušení, 20.2.2024
Ano dá, v Itálii. Anebo občas na jižní Moravě či južnom Slovensku.
Bordeauxská jícha, 20.2.2024
Hádám, že se jedná o vápno, tedy hašené vápno, ne hydrát, ten se tehdy nevyráběl. Ale může to být podobné, musel by to někdo chemicky spočítat. Ten recept je udělaný tak, že výsledný roztok je mírně zásaditý, to stromům nevadí. Dá se to změřit... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.2.2024
Ono záleží na tom, odkud se na to dívám. Když žiju v teplém podyjí, těžko si můžu stěžovat, že pořád není sníh (kdysi tady jeden člen a myslel to upřímně) Tady je vody, že stojí na polích v brázdách. Politiku bych do toho neplet, ta nám úrodu na... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 16.2.2024 Obsahuje fotku
Jedna mrť na přání rýpavého anonyma.
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
1.200: Asi jste nepochopil, že ta označení udělal majitel fóra v dobré víře zlepšení uživatelského komfortu. Ovšem přistoupil k tomu poněkud rigidně a to pouhým sečtením počtu příspěvků jednotlivých členů. Což udělalo všem starým členům poněkud... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika