Příspěvky uživatele - 25.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dotaz, 15.7.2023
Dobrý den, někde se stala chyba. Já jsem asi týden vkládal počty ulovených obalečů. Uloženo, ale příspěvky jsem viděl pouze já (moje příspěvky). Tak jsem je vymazal. Dnes to už jde. KUKY, nejsem přihlášený.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 15.7.2023
Obaleče jablečné už ani nepočítám (za poslední dny určitě 50), začátkem příštího týdne použiju Coragen.
Psaní článků pro Zahrada.cz, 13.7.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, nedařím se mně vkládat do vlákna Padlí, strupovitost...2023. Vložím text a obrázek, OK, je to na konci vlákna. Vyskočím, vrátím se a není to tam. Ale v mých příspěvcích to je, a správně zařazeno. Jinam vkládat lze. Příspěvky jsem... celý příspěvek >
Rajčata - listy, 13.7.2023
Svlečky mšic ("kůžičky"). Čili jsou tam, nebo byly tam mšice. Mospilan by byl OK. Pořádně rajčata prohlédněte, ať postřik neděláte zbytečně. Nemáte kolem nějaké bejlí s mšicemi?
Potíže s celerem, 10.7.2023
Je nastydlý, proto žene do květu. Myslí si, byla zima (roční období). Celer je dvouletka, třeba jako mrkev. Mrkvi chlad nevadí, ale celer je na chlad citlivý, proto se sází až po zmrzlých. Takže sadba byla namrzlá. Celer jsem dvakrát pěstoval ze... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 6.7.2023
Po krátké pauze pozoruji v lapáku zvýšený nálet obaleče jablečného. Za 3 dny 18 samečků! Amet i e-agri mně to potvrzují. Je to druhá generace. Letos se líhne docela brzy. Teploty mají být kolem 30°C, vývoj se ještě urychlí. Takže postřik v HK nebude... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 3.7.2023
Asi takhle: Brambory začínám ošetřovat proti PB při uzavírání řádků. Současně postříkám i rajčata a cibuli. Přípravky obvykle fungují i v rajčatech i cibuli. Rajčata venku ještě zdaleka nezrají. Do zrání mám preventivně vystaráno, dál se uvidí.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 1.7.2023
Dnes jsem tento přípravek poprvé použil (Plíseň Stop na bramborách, cibuli a česneku). Originál se jmenuje Zorveg Endavia. Snad je to momentálně nejlepší přípravek proti plísni bramboru. Střídám, zatím letos 2x Cabrio Duo, 1x Magnicur Finito a teď... celý příspěvek >
Rajče Orkádo a další podezřelé odrůdy, 1.7.2023
Nebo Goldkrone, žluté, drobné, vynikající chuti.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 29.6.2023
Mandelinka bramborová...   0,5 ml na 10 litrů (celkem 1000 litrů postřiku) Obaleči...    1,6 ml na 10 litrů (celkem 312 litrů postřiku), dávkuje se až 2 ml na 10 l. A další použití v ovoci a zelenině (housenky, makadlovka Tuta... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 26.6.2023
Coragen 50 ml se dá sehnat v zahraničních eshopech. Je relativně drahý, ale proti obaleči CP se dává 2 ml na 10 l vody. Proti mandelince bramborové 0,5 ml na 10 l vody. Funguje až tři týdny. Takže super cena a výkon.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 26.6.2023
Dobrý večer, poslední dny se už skoro žádní CP samečci nechytili. Ráno jsem provedl postřik Bellis + Coragen. Když to dobře dopadne, tak zbývá jeden postřik proti druhé generaci CP na konci července. Fungicidní ochranu jsem právě ukončil. Padlí... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 22.6.2023
Na dnešek 14 samečků. Večer pršelo.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 21.6.2023
Dva dny byl klid, ale v tropické noci na dnešek se lapilo do lapáku 36 samců!!! Mospilanem jsem střikal asi před deseti dny, takže účinek už doznívá. To už je třetí vrchol! Za týden bude postřik nutný.
Brambory - zasadit vlastní nebo koupit sadbové?, 18.6.2023
To je jasný, takže příště nebrat a objednat jinde. Magnicur Finito, čili Infinito také používám. Střídám ho s Cabrio Duo. Cabrio Duo používám hlavně na první dva postřiky, protože působí na alternárii, hnědou skvrnitost lilkovitých. Ta předchází... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika