Příspěvky uživatele - 25.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Brambory - zasadit vlastní nebo koupit sadbové?, 17.6.2023
Je to nepřesně nebo blbě přeloženo. V příbalových informacích pro zahrádkáře bývají často chyby. Originální přípravek se jmenuje Infinito. Stáhněte si návod. Fungicidy se obecně používají nejlépe preventivně, právě, aby nevznikla rezistence.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 17.6.2023
Pane Milane, už dva obaleči za den jsou rizikoví. To, že není výrazný nálet, je dané počasím. Když je zima, prší a fouká, tak moc nelétají. Ale v sadu jsou a využívají každou vhodnou chvíli ke kladení a na lapák kašlou. Počkejte, až se konečně... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 16.6.2023
Padlí by zvládnul na 100 %. Viz přípravek Sercadis. Bohužel ta účinná látka (fluxapyroxad) nepůsobí na peronosporu, a také na plíseň bramboru nepůsobí.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 16.6.2023
Dagonis je momentálně asi nejlepší fungicid nejen do jádrovin.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 15.6.2023
Za poslední čtyři dny jen 3 obaleči v lapáku. Stále jsem mudroval, jestli udělat ještě jeden postřik proti obaleči. Nakonec udělal, Mospilan + Belanty. Opravdu je nálet rozvleklý. Ještě provedu do konce června 1 - 2 postřiky proti padlí a... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 10.6.2023 Obsahuje fotku
Za poslední dva dny celkem 16 kousků. AMET pro okolí Hradce Králové pomalu hlásí postřik larvicidem. E-AGRI pro Hradec Králové - Svobodné Dvory teprve postřik ovicidem. Podle mě je E-AGRI vždy o cca týden pozadu, ale momentální nálet do mého lapáku... celý příspěvek >
Padlí révové? Co s tím, 8.6.2023
Pokud ještě nekvete, tak stříkat hned. Na nic nečekat, nebo to špatně dopadne. Kvetení se může počasím oddálit a prodloužit. Za kvetení se obecně chemické postřiky nedělají kvůli opylení, ale neplatí to absolutně. Já jsem dělal 2 postřiky před květem... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 8.6.2023
Stříká se, když vrcholí kvetení bezu černého. Třeba v Hradci Králové už dokvétá. Záleží na tom, kde bez roste. Všechny keře nerozkvétají stejně. Chce si to udělat průměr. Na dnešek se jich chytilo 12. Nálet je rozvleklý, bude to chtít za cca 10 dnů... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 7.6.2023 Obsahuje fotku
Tak to jsou ta předvčerejší mandelinčí vajíčka. Benevia to jistí.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 6.6.2023
Traktor, rosič, tvrdá chemie... můj sen. Ne, dělám si legraci, ale bez aspoň špetky chemie to nejde. Nebo nás pan Biegler houpe. Mospilan přece nasadil, ne?
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 5.6.2023 Obsahuje fotku
A ještě přidám dnešní fotku vajíček mandelinky bramborové. Jsou stará asi týden, Brzy se budou líhnout larvičky.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 5.6.2023 Obsahuje fotku
Postřik se mně ráno povedl, zaschl, kloudně začalo pršet až za 8 hodin, takže OK. Na jabloních jsem objevil docela hodně kolonií mšic, mravence..., na sousedovic neošetřované jabloni startuje strupovitost, i když bylo sucho (nevím, co je to za... celý příspěvek >
Olendr žloutnutí listů, 5.6.2023
Já taky Kristalon Gold.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 5.6.2023
Dnes před půlnocí jsem se byl podívat na lapák a chytili se jen 3 samečci. Obaleč jablečný nalétává hlavně za soumraku, po půlnoci už ne. Na to, že lítám o půlnoci po zahradě s baterkou si už okolí zvyklo. Lze tedy předpokládat, že vrchol letu už... celý příspěvek >
Olendr žloutnutí listů, 4.6.2023
Tohle oleandr po zimě dělá. Zalévat, hnojit, sem tam zmladit hlubokým řezem, zimovat v chladu a na světle. Dělá to i v subtropech, ale tam je doma, je vitálnější, obrůstá. Mám zkušenost, že ty moje lépe prospívají, když na ně slunce nepere celý den.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika