Příspěvky uživatele - 73.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rezistence - mýty a fakta, 11.11.2013
Dovolím si upozornit na článek v Rukověti zahradkáře 2013 od Ing.Stanislava Bočka, Ph.D. s názvem "Má dnes ještě smysl pěstovat staré odrůdy ovoce?" str.64 ÷ 68.Dle mého názoru výborný a vyvážený článek vyvracející mnohé mýty.Je přístupný na netu... celý příspěvek >
Red Delicious, 7.11.2013
Bájný Mičurin vzkazuje.Všechny odrůdy potřebují tuto péčiJinak z Vašich nepřekonatelných rezistentů sklidíte jen brak.Vidím to všude kolem sebe a letos jsem se přesvědčil na své odrůdě Topaz, když jsem spoléhal na její rezistenci.To jsou totiž... celý příspěvek >
Red Delicious, 7.11.2013
Včera jsem stál na zahradě u bedýnky s Red Delicious.A viděl jsem zcela něco jiného.Velké buclaté, čisté,u kalicha nádherně žebernaté plody.Opět jsem se do jednoho zakousl a ejhle, bělavá dužina výborné nezaměnitelné chuti.Pokud jste kousali do... celý příspěvek >
Red Delicious, 6.11.2013
Jednoznačně moje.Kupované jsem taky ochutnal, jsou příliš podtržené.Pane Petře zase ty pochybnosti o chuti?Hluboce se zakořenil tento názor hojně podporovaný periodiky i zde o pěstitelnosti některých odrůd.Jsou to polopravdy, mnohdy vyložené lhaní.Je... celý příspěvek >
Gloster, 30.10.2013
Pane Rony nevěřte všemu co se píše.Pokud jste produkční pěstitel, tak Vás častečně chápu.Ale jako zahrádkář a majitel této odrůdy prohlašuji.V článku, který jste četl píší hovadiny.,stejně jak před lety v Zahrádkáři strašili s tímto počtem ošetření... celý příspěvek >
Braeburn, 15.10.2013
Samozřejmě, že si to můžete dovolit a jistě uspějete.Je to na Vaší volbě.Pokud v okolí pěstují Goldstar, Sirius,Gloster a jiné, není o čem přemýšlet.Několikrát jsem tady uváděl stránky Ovocnářské unie a prostudování přehledu zralosti doporučených... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 30.9.2013
Vlastnil jsem také zákrsek Lord Lambourne červený a zpočátku jsem byl nadšen, že jsem ho sehnal.S odstupem času jsem zjistil, po chuťové stránce mě nevyhovoval.Ve sklepě jsem šáhl vždy do vedlejší bedýnky než byl L.L. Rodina o něj také nejevila zájem... celý příspěvek >
Cherry Cox, 25.9.2013
Zdravím pane Petře.Uvedené odrůdy jsou ve vlákně "Mc Intosh a Lobo" z roku 2011.Spencer ve stejnojmenném vláknu 2011.Letos chystám další fota ale odrůdy budu oddělovat podle názvu.Petře, ovocnařím ve výšce 470 m.Nevidím v tom žádný vážný... celý příspěvek >
Dolmar PS420c opakovaná závada nestartuje, 24.9.2013
Dobrý den, (mám PS420c cca rok a půl) 1, přijdu ke studené pile, s páčkou v horní poloze (tj. se sytičem) zatáhnu tolikrát, aby pila "škytla". 2, shodím páčku dolů, zatáhnu, pila nastartuje a běží s půlplynem 3, zmačnku plyn, pila se... celý příspěvek >
Rez hrušňová na letorostech, 23.9.2013
Pane Vinšálek Děkuji za odpověď.Prosím ještě o doplnění informace o Horizonu.V jaké koncentraci se míchá a lze jej použít i na jabloně?V přebalovém letáčku se uvádí koncentrace 0,075÷0,1% proti monolii na švestce.Zachovat u hrušně tutu koncentraci?... celý příspěvek >
Rez hrušňová na letorostech, 18.9.2013
Zdravím všechny.Chtěl bych se ješte zeptat pana Vinšálka.Po vyřazení Baycoru je Horizon nejúčinější přípravek? Prodejce mě doporučil jako náhradu za Baycor před květem přípravek Syllit.Jaký máte názor na tento přípravek v boji s rzivostí.Děkuji -... celý příspěvek >
Mantet, 26.8.2013
Pane Pal'o abych nebyl takový alibista, jednu odrůdu na Vaši drátěnku bych přece zmínil.Je to odrůda Meteor (Megumi x Melrose).Megumi (Ralls Janet x Jonathan), Melrose (Jonathan x Red Delicious) to je slušná genetická výbava.Zřejmě logicky získává na... celý příspěvek >
Mantet, 15.8.2013
Zdravím pane Petře.Vždy ošetřuji v rozsahu nezbytně nutném, spíš méně.Letost to muselo být 5x proti houbovým chorobám a stejně jsem všechno neochránil.Nebudete tomu věřit ale po pátém postřiku jsem prováděl ruční odstraňování napadených listů.Byly to... celý příspěvek >
Vostorg, 15.8.2013
Pane Bred_ik v době zakládání výsadby byla nabídka velmi úzká.Ale chuťově jsem vcelku spokojen.Zvláště Nero a Vostorg je pro mě lahůdka.Pozdější odrůdy jsem nevolil vhledem k n.výšce 470 m.I přes opatření má Olšava v některých letech honičku dozrát.... celý příspěvek >
Pomoc při určení choroby jabloně, 27.6.2013
Pane Michale, Váš problém se jmenuje sviluška ovocná nebo chmelová.S tímto problémem se u dvou jablůněk potýkám také.Napadení je to závažné proto vyjímečně reaguji.Přemýšlel jsem, kde se stala chyba a začal listovat literaturu.Všechno začalo najednou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika