Příspěvky uživatele - 73.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Spencer, 4.11.2014
Pane Zdeňku, zřejmě se jedná o hořkou pihovatost.Na svých Spencerech toto neznám.Aplikuji na všechny jabloně 3 ošetření vápníkem v druhé plovině vegetace.Letos vzhledem k počasí dokonce 4 ošetření.Žádná odrůda tyto příznaky nemá.Aplikujte hlavně po... celý příspěvek >
Gloster, 20.10.2014
Neznám Vaše pěstební podmínky na Svitavsku ale šupem bych je sklidil.Od středy bude silný vítr.Je dobré znát nadmořskou výšku a orientačně průměrnou roční teplotu.Já už mám Glostry 10 dnů ve sklepě.Pěstuju 470 m s ročním průměrem kolem 8*C.Většinou... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 17.10.2014
Pane Rosťo, narouboval jsem Jonathan na podnož M7 a jsem spokojený.Než jsem tak učinil, ověřil jsem si ve starší literatůře, kde podnož M7 pro Jonathan je doporučována. - Mičurin II (470 m)
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 9.10.2014
Pane Lucas stručně: 1.ošetření - stadium mezi myším ouškem a zeleným poupětem             Syllit 65 WP 2.oštření - růžové poupě až začínající... celý příspěvek >
Jakon, 9.10.2014
Je to prima rostlina. Vhodná i pro diabetiky. Pokud jde o pěstování, pak se ničeho nebojte. Já to mám u plotu a moc to nepřeháním s okopáváním = kašlu na to :-).. Po sklizni umyju hlízy či co to je. Nechám oschnout a k jídlu oloupu. Dělám z toho... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablone?, 8.4.2014
Paní Evo jmenovala jste Topaz a Rubinolu.Jsou to rezistentní jablíčka.V normálním průběhu roku by měli být bez strupovitosti.Loni tomu tak nebylo ale snad to byla vyjímka.Pokud budete rozšiřovat výsadbu jabloní vysázejte si rezistenty.Pro Váš způsob... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablone?, 4.4.2014
 Malá pomologie 1 - Dvořák - Vondráček z r.1969" (mimochodem skvělá publikace) kde se uvádí: Red Delicious - nahodilý semenáč, do praxe zaveden 1895,slupka hladká, barva jasně červená na sluneční straně nachová, lencitely nápadné, hvězdičkovité... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 10.3.2014
Já čistím hnízdící budku každý rok v listopadu.V Zahradkáři jsem se kdysi dočetl o přezimování roztočů v podestýlce kteří napadají čmeláky.V jakém stadiu vývoje čmeldů už si nepamatuju ale toto doporučení ctím. - Mičurin II
Gloster, 5.2.2014
Gloster má letos špičkovou úroveň.Jak vzhledově, velikostně,šťavnatostí a zejména chuti.Její známý neduh jadřincové plísně jsem zatím letos nezaznamenal.Přitom na jaře a část léta stále pršelo.Pak v tom hledejte logiku. - Mičurin (470 m).
Motorová pila Oleo-mac, 4.2.2014
Neměl jsem OM947, ale 952. V manuálu ani slovo, ale šrouby držící lištu byly zapuštěné v plastové konstrukci. Po pár měsících vylezly z materiálu. Prý se to mělo utahovat momentovým klíčem :-))). Při reklamaci v Českém Těšíně jsem byl odeslán do... celý příspěvek >
Kterou letní jabloň?, 24.1.2014
Pane Sádecký, líbí se mě Vaše odhodlání mít letničku.Odrůdu Mantet pěstuji 14 let a tak si troufnu zdělit moje zkušenosti s touto odrůdou. Každá podtržená letnička je kyselá a každá nabodnutá hmyzem hnije.To pro upřesnění.U Mantetu sleduji... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 16.12.2013
Tak tak, v začátcích jsem také podlehl doporučením v jistém měsíčníku.Výsledek-polovinu nové výsadby jsem po letech likvidoval.Ještě že jsem vysadil i některé starší odrůdy.Po pečlivém studiu starších pomologií a novinek na internetu jsem... celý příspěvek >
Květopas, 10.12.2013
Marně vzpomínám že bych na bílých lepových deskách nalezl včelku.Zato různé mouchy se chytí a pilatek je černo. - Mičurin II
Květopas, 10.12.2013
Poté, co mě pilatky zničily 80% úrody jabloní vyvěšuji pravidelně týden před květem bílé lepové desky.Výborně se osvědčily, postřik nepoužívám.Květopas neřeším.Částečně jej omezím základním jarním postřikem a ten přeživší zbytek provede jemnou... celý příspěvek >
Rezistence - mýty a fakta, 11.11.2013
Omyl.Článek je v Rukověti zahradkáře 2013.Tisk tohoto ročníku proveden 2012. - Mičurin II
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika