Příspěvky uživatele - 9.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Táborita, 28.9.2018
Asi máte pravdu, pane Hasmane... Strom i s tou informací jsem zdědila po tátovi, takže už nemám šanci se dozvědět něco víc. Hanča
Táborita, 25.9.2018
Na nasazení větví už si moc nepamatuji, jak jsem psala, zahradu jsme prodali. Ale to ostatní, co píšete, souhlasí. A ještě další dva znaky: jablka měla občas (v každé sklizni nějaká byla) takové vystouplé dožluta zbarvené fleky, něco jako nádory, což... celý příspěvek >
Táborita, 23.9.2018
Vůbec se nechci hádat, pane Hasmane, netvrdila jsem, že je nejlepší ze všech existujících odrůd, a Merkur ani Lotos nemám vyzkoušené. Ale Táboritu jsme vždycky schovávali na vánoční stůl, právě proto, že nám tahle jablka chutnala. Hanča
Přežijí terénní úpravy?, 23.9.2018
No, myslela jsem si to. I když malinkatou naději jsem měla, po tom, co mi vyhozené konvalinky prorostly metrovou vrstvou kompostu... Hanča
Táborita, 20.9.2018
Tak nevím, asi to nebude nic jiného, bude to ono, znaky odpovídají - mastná slupka, tvar stopky i charakteristická kališní jamka. Až na tu chuť - možná záleží i na podmínkách nebo na nadmořské výšce, ale byla to nejchutnější jablka z celé zahrady, a... celý příspěvek >
Přežijí terénní úpravy?, 20.9.2018
Na zahradě v rámci terénních úprav dojde ke zvýšení terénu zhruba o půl metru, bohužel právě v místě, kde rostou: angrešty, ostružiny, arónie, rybíz červený, černý i bílý, muchovníky a Rosa rugosa. Bude nutné všechno přesadit, nebo je aspoň některý z... celý příspěvek >
Aronie, 29.8.2018
Sirup dělám takhle: Ke 3l rozmixovaného ovoce dát 1 a 1/2l vody + 4 dkg kyseliny citrónové, nechat 24h. Druhý den procedit, na 1litr šťávy 1kg cukru, vařit 5-10 min. + sbírat pěnu, horké plnit (opatrně - prská), lahve položit a nechat... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 26.8.2018
Vylepšovák bych tomu neříkala, spíš z nouze ctnost, ale fungovalo to. Na bývalé zahradě, kam jsem jezdila jednou týdně,  jsem měla cukety, hokaida, kukuřici a fazole na totálně zarostlém kompostě, mezi půlmetrovými lebedami. Vypadalo to sice... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 15.8.2018
Je sice zaostřeno na černohlávky vzadu, ale to vpředu nejspíš bude záraza. Hanča
Trvalky pro včely, čmeláky, 5.7.2018
Kromě jmenovaných ještě kyprej vrbice a okrasné česneky. Hanča
Trvalky a traviny do suchých vazeb, 14.6.2018
Statice. "Penízky" měsíčnice. Odkvetlá květenství velkých šťovíků. Další plané rostliny: odkvetlý, ale ještě zelený penízek rolní, odkvetlá suchá kapustka obecná nebo úhorník mnohodílný, plodenství kozince sladkolistého. Hanča
Co je to za květinu?, 10.6.2018
Má bílé mléko? Mohla by to být klejicha hedvábná. Hanča
Plazivý plevel?, 10.6.2018
Jestřábník chlupáček. Jak proti němu vám neporadím, mně se líbí. Hanča
Prosím o určení rostliny, 7.6.2018
Děkuji za určení, řekla bych, že tohle je trefa. Vypadá to na česnek šerý pravý, aspoň podle obrázku z nabídky u Krulichů (česnek šerý horský vypadá na fotkách jinak). Až jednou rozkvete, budu to vědět určitě. Jen by mě zajímalo, co dělá na bylinkové... celý příspěvek >
Prosím o určení rostliny, 5.6.2018 Obsahuje fotku
Taky přidám jednu rostlinu, s kterou si nevím rady. Je nizoučká, má pevné lístky a roste na bylinkové spirále v přírodní zahradě u základní školy, ale nikdo mi nedokázal říci, co to vlastně je (ptám se na ten zelený trs, ne na žlutě kvetoucí plevel).... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika