Příspěvky uživatele - 176.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mirabelky - Miragrande a Bellamira, 10.9.2017
Ja ju pestujem na južnom - juhozápadnom slnkom zaliatom miernom svahu v nadmorskej výške necelých 170 m. Začiatkom augusta začala bellamira vyzerať ako zrelá. Odvtedy prešla zo žltej farby do zlatej s tmavo červenými bodkami cez polovicu plodu. Každý... celý příspěvek >
Mirabelky - Miragrande a Bellamira, 10.9.2017
Poopravujem svoj názor. Včera som si odtrhol predposlednú mirabelku bellamira. Napriek tomu, že farba nasvedčuje tomu, že je už dávno prezretá iba malá časť dužiny bola mäkká, medovo sladká bez kyselín. Takže asi stačí iba počkať do druhej polovice... celý příspěvek >
Mirabelky - Miragrande a Bellamira, 9.9.2017
Na jar som kúpil v kvetináči mirabelku Bellamiru na podpníku st. julien. Tento rok priniesla prvých asi 10 plodov. Sú veľmi sladké s kyselinkou, celkovo dobrá chuť. (okres Trnava, 170 m n. m.) Čo je ale zarážuje je tuhosť dužiny. Nikdy som nevidel... celý příspěvek >
Aká je to odroda?, 3.9.2017
Áno, súhlasím, že určovať odrodu podľa fotky je veľmi náročné. Ale tak trochu som dúfal, že odrôd jabĺk nad 500 g nie je až tak veľa a že ju niekto spozná. Mám ju preštepenú doma, uvidím ako sa jej bude dariť. 
Aká je to odroda?, 1.9.2017
Ďakujem za tip. Boikovo obrovské vyzerá veľmi podobne, ale boikovo obrovské je zimná odroda. Táto odroda je už dávno po zbere, zostali iba posledné 2 jablká... :)
Aká je to odroda?, 1.9.2017 Obsahuje fotku
Ešte jedna fotka. 
Aká je to odroda?, 1.9.2017 Obsahuje fotku
Ospravedlňujem sa, nedarí sa mi vložiť viac ako jednu fotku. 
Aká je to odroda?, 1.9.2017 Obsahuje fotku
Dobrý deň, viete mi niekto prosím poradiť aká je to odroda? Je to zo starého stromu u tety. Posledné 2 jablká sú na fotke. Jabloň málo rodí, jablká majú 500 - 700g, v mimoriadne priaznivých rokoch ešte o niečo viac. Dužina je kyprá, aromatická,... celý příspěvek >
Kráľovná Viktoria, 23.7.2017
Na jeseň som sadil excalibur. Vyzerá to tak, že budúci rok ešte nebude kvitnúť, ale som zvedavý čo to bude zač. Začiatkom leta som sadil v kvetináči avalon, ktorý pravdepodobne na jar zakvitne. Na ten som zvedavý ešte viac. 
Kráľovná Viktoria, 23.7.2017
Tiež ma prekvapuje termín zrelosti, ale nič nič okrem termínu zrelosti nenasvedčuje tomu, že sa nejedná o Viktoriu. Kupoval som dve, jednu v českej škôlke, jednu v slovenskej škôlke, pestujem ju na dvoch rôznych miestach s rovnakým výsledkom. Tento... celý příspěvek >
Kráľovná Viktoria, 23.7.2017
Ahoj, pestujem je neďaleko Trnavy (Bohdanovce nad Trnavou). Je na južnom až juhozápadnom svahu a tiež ma prekvapuje termín zrelosti.  Pozdravujem, Peter Babinec
Kráľovná Viktoria, 23.7.2017 Obsahuje fotku
Na prvý pokus sa nepodarilo pridať všetky fotky. 
Kráľovná Viktoria, 23.7.2017 Obsahuje fotku
Odroda kráľovná viktoria začína pomaly dozrievať. Plody sú krásne, priložené fotografie nezodpovedajú skutočnému vyfarbeniu, pretože bolo už málo svetla.  Rodivosť vynikajúca (podpník semenáč wagenheim.), prvé plody mala už v prvom roku po... celý příspěvek >
Oulinská ringlota, 21.7.2017
Prvé plody Oulinskej ringloty dozrievajú. Dužina je žltá, šťavnatá, medovo sladká, prvotriedna s jemnou ringlotovou chuťou. Plody sú stredne veľké. Asi jediným nedostatkom je horšia oddeliteľnosť dužiny od kôstky. Aké sú Vaše skúsenosti s touto... celý příspěvek >
Čo je to za chorobu višne?, 20.5.2017
Väčšina višní zostala malá, sčervenala a opadáva... 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika