Příspěvky uživatele - 15.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez mladé třešně, 18.1.2016
Vyslepování pupenů po výsadbě je sice teoreticky správné, ale já ho nedělám. Už se mi totiž stalo, že ponechaný pupen někdo omylem vylomil, vyzobli ho ptáci nebo jednoduše nevyrašil. Vyrábět novou větev tam, kde není, je pak zdržení. Nechám vyrašit... celý příspěvek >
Domácí víno z ananasu, 15.1.2016
S italským vínem v 5l demižonech jsme projeli tamní Dolomity a zas tolik nás neuráželo. Doma v Česku jsem ho neokusil. Ale pár domácích jsem už ochutnal a zdaleka ne všechny by by byly prodejné jinak než zdarma bezdomovcům.
Závady při výrobě domácích uzenin?, 14.1.2016
Díky, to jsem chtěl slyšet.  Třebaže klobásy vyrábím 30 let, dosud nikdy jsem je nedělal jen z jednoho masa (vepřového). Vždycky byla spojka dělaná z jiného (hovězí, skopové, krůtí, zvěřina, králík). Obvykle proto, že jsem nějaké takové maso... celý příspěvek >
Domácí víno z ananasu, 14.1.2016
Chápu zahradnické nadšení z výroby domácího vína. Ale když všechny suroviny musíte kupovat - ananasy, cukr, kyselinu, kvasinky, bublátko, zátky, demižon... není lepší - ne-li dokonce levnější - koupit a popíjet stolní italské víno z Penny 5l za 99... celý příspěvek >
Duranzia, 11.1.2016
Durancii pěstují snad skoro všichni. Obvykle se pěstuje pravokořená z odkopků. Některé školky ji prodávají štěpovanou na myrobalánu. Měl jsem takový strom, ale proti pravokořené žádné výhody neměl.
Jak zlepšit těžkou půdu?, 4.1.2016
To je v pořádku. Listí se rychle rozpadá. Dojde v podstatě ke stejnému rozkladu jako při kompostování.  Přesto bych doporučil radši listí zkompostovat a pak teprve zarýt. 1. Při kompostování se hmota zahřeje, což potlačí většinu houbových... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 4.1.2016
Hezky řečeno, ale v praxi možná obtížněji použitelné. Chybí mi tu informace, že k vylehčení a zúrodnění půdy je potřeba - krom písku, kamenné moučky, vápna, křemene, síranu taky obohacení o humusotvornou organickou hmotu. Tedy kompost, substrát,... celý příspěvek >
Co se sadem po dědovi?, 4.1.2016
Neplodící odrůda neexistuje. Stejně tak nevzhledné koště není dáno odrůdou nýbrž pěstitelem.  Žádný strom správně ošetřovaný neplodil (a to ani v minulosti) nepoživatelná jablka.     Je pravda, že když nový majitel nechá stromy... celý příspěvek >
Roubovani Durancie na Althanovu, 29.12.2015
A chcete jen tak nepodloženě bez vyzkoušení zpochybňovat celoživotní zkušenosti profesionálů... To nechci. Rouby skladuji různými způsoby od roku 1977. Tedy považuji sdělení svých zkušeností za docela podložené. Osobně neznám ovocnáře... celý příspěvek >
Nejlepší letní či zářijová máslovka, 22.12.2015
Milada má velké plody, ale chutí mě ničím nepřekvapila.
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 21.12.2015
Když sousedi pálí syrové větve a pomůžou si pneumatikou, k odsouzení tohoto postupu mi stačí vlastní oči a nos.  No a když vidím jak se zde přistupuje k pálení všeho možného, nedivím se, že je u nás vzduch takový, jaký je. Argument, že kouř z... celý příspěvek >
I toto je Mountfield, 10.12.2015
Ne, že bych chtěl M. nějak hájit, ale tyhle kolotoče se slevama a výprodejema dělají skoro všechny obchody.
Uzení domácích klobás, 8.12.2015
Nad 30 st sa crevko zatiahne a nepustí dym do hĺbky Věřte tomu, že pustí
Šípky, 30.11.2015
1. Kolik jste schopen sníst naráz šípků? 2. Jaký hmyz a červy v šípcích máte na mysli? Já jsem žádné neviděl. 3. Kam by se ztratily vitamíny z napadených plodů?
Řez švestky, 30.11.2015
Kamarádka má každým rokem tolik úrody, že neví co s ní a je to jenom proto, že jí stromy ošetřuje opravdu zkušený zahradník. Není to jenom proto. Je to taky tím, že ovocný strom umí přinést úrodu dokonce i tehdy, když se o něj nestaráte -... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika