Příspěvky uživatele - 239.107

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jonalord, 31.1.2014
Také už dost let pěstuji Jonalord. Když jsem chtěl odrůdy, které by byly spíše kyselé, dostal jsem Jonalord, Zuzanu, Produktu a Angold. Dík těmto odrůdám jsem nelitoval toho, že jsem se musel zbavit Zvonkvého. Co mi na Jonalordu vadí je krátká stopka... celý příspěvek >
Fittonia a male biele chrobaciky, 31.1.2014
Jakoby vatička, po rozmáčnutí mazlavé uvnitř - to vypadá na nějakého červce, vlnatku. 
Stračka, 30.1.2014 Obsahuje fotku
Jak se v tom vyznat, když je jméno stračka řazeno k rodům Delphinia i Consolida. Když jí necháte pár dní odpočnout v chladu, podle mých zkušeností pravidelněji klíčí. Na týden do chladu a pak do teplíčka. Nevím proč sejete trvalku v lednu. Z pohledu... celý příspěvek >
Stračka, 30.1.2014 Obsahuje fotku
Pokud jste vysela letničku stračku, je to dost brzo. Stračka patří mezi ty druhy, které se obyčejně sejou přímo na stanoviště a to dost brzo. Říká se, že k lepšímu klíčení aby semeno leželo a klíčilo v zimě, chladu. jde i předpěstovat, ale stačí ji... celý příspěvek >
Padání listu na neznámé rostlině, 24.1.2014
Asi nebudou takhle napadené jen nejstarší listy. Viděl bych to na ulití. Nebo na kombinaci vyššího přísunu vody a "studené země" v květináči. Zkuste vytáhnout rostlinu z květináče, jak je na tom s kořeny. jestli není ucpaný odtokový otvor z... celý příspěvek >
Hrušeň písečná - sortiment a uskladnění, 20.1.2014
Hosui je podzimní odrůda, Kumoi by měla vydržet přes Vánoce. Barvou jsou podobné, rzivé.
Hrušeň písečná - sortiment a uskladnění, 20.1.2014
Tak jsme včera chutnali. Myslel jsem, že už bude vevnitř rozpadlá, ale bylo to jinak. Nezávisle na sobě jsme se synem vyhodnotili to co mám jako Man-san-gil jako chuťově nejblíže "obyčejné" hrušce. Ale aroma žádné. Uvidíme v dalších letech.
Zkratky latinských jmen rostlin používaných v projektech, 17.1.2014
11 by mohla být Forsythia, méně vzrůstná odrůda Maluch 3 může být Aster natalensis, ta se občas objeví, ale spíše Astilbe "nana" 6 kdyby to člověk věděl, jestli je to keř nebo trvalka... Hosta fortunei, nebo spireám podobný Holodiscus, ten se... celý příspěvek >
Zkratky latinských jmen rostlin používaných v projektech, 17.1.2014
skalník je správně salicifolius a bude to nejspíše odrůda Parkteppich, u javoru odr. Drummondii, ta višeň chloupkatá by mohla být autumnalis pendula - to je ta senzační třešeň, kterou některá média protáhla svými zprávami, která letos docela pěkně... celý příspěvek >
Zkratky latinských jmen rostlin používaných v projektech, 17.1.2014
 něco bych odhadl, ale až do odrůd ne 2 Deutzia scabra, 10 nejspíše Prunus laurocerasus, 7 Cotoneaster salicifolia P 1. Acer platanoides D... to je hádanka jak od Josefa.
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Byl to Trebensdorf (Cham), nadm. výška přes 400m, takže žádné úrodné nivy řek, či teplé ovocnářské oblasti.  
Jaký je to strom?, 15.1.2014
Nebylo by foto? Takhle mnho odpovědí nejspíše nepřijde.
Udržení výšky smrku střihem, 14.1.2014 Obsahuje fotku
Ze smrku jde dělat i živý plot, který je možné držet ve stále stejné výšce (na obr. plot cca 15 let starý). "osamělý" smrk ve výšce 2 m udržíte, ale nebude mít ideální tvar smrku. Musel byste s tvarováním začít tak při 1,5 metru a řezat ho do tvaru,... celý příspěvek >
HL 1834, 13.1.2014
Já to trošku opravím, lépe se mi to čte (vytiskl jsem si to). první tři O.K. čtvrté číslo HL 617-11, za ním je Orion, Hl 2234, a pak je to O.K. HL 1834 asi s Podzvičinským nemá co do činění, je to kříženec Fantazia x další holovouský hybrid. V... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 10.1.2014
V přenosu vlastností na potomstvo hraje roli i jejich "síla". Dominantní a tedy přenosné nemusí být ty idalizované vlastnosti chuťové, ale třeba citlivost k chorobám, tvar plodu, bujnost a typ růstu, velikost plodů, plodnost, slupka ... Ve... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika