Stračka



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?)
30.1.2014 9:54

Jak se v tom vyznat, když je jméno stračka řazeno k rodům Delphinia i Consolida. Když jí necháte pár dní odpočnout v chladu, podle mých zkušeností pravidelněji klíčí. Na týden do chladu a pak do teplíčka. Nevím proč sejete trvalku v lednu. Z pohledu tradice u nás je lepší udělat solidní sazenice z výsevu od května, když už je místo po letničkách. Ale pokud máte osivo z ciziny (GB, F, někdy i D) bylo možná na sáčku výsev leden. Pokud máte místo a dopěstujete pěkné sazenice, vysadíte je na odpovídající místo nejspíše pokvetou už letos.  



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 150.50 (?), 30.1.2014 5:54, zobrazeno: 5257x

Dobrý den,

asi před 10 dny jsem vysela stračku... máte prosím někdo zkušenost jak dlouho schází... děkuji Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.1.2014 8:04

Pokud jste vysela letničku stračku, je to dost brzo. Stračka patří mezi ty druhy, které se obyčejně sejou přímo na stanoviště a to dost brzo. Říká se, že k lepšímu klíčení aby semeno leželo a klíčilo v zimě, chladu. jde i předpěstovat, ale stačí ji vysít až někdy v březnu. Pokud jste ji vysela samostaně do misky či truhlíčku, dejte ho někam na chodbu, kde je chod teplot den teplo, noc zima (rozmezí 5-10-15 °C) a občas se na tu výsevní nádobu podívejte. Mám stračku už pět let v trvalkovém záhonu ze samovýsevu, když jich je tam moc, tak nějakou vydloubnu a přendám jinam. Když první květenství včas zaštípnete (aby nešlo do semene), kvete slušně celé léto.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.50 (?), 30.1.2014 8:19

děkuji za odpověď... já vysela trvalku a mám ji pěkně v teplíčku, myslíte že chce raději chladno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.1.2014 9:54

Jak se v tom vyznat, když je jméno stračka řazeno k rodům Delphinia i Consolida. Když jí necháte pár dní odpočnout v chladu, podle mých zkušeností pravidelněji klíčí. Na týden do chladu a pak do teplíčka. Nevím proč sejete trvalku v lednu. Z pohledu tradice u nás je lepší udělat solidní sazenice z výsevu od května, když už je místo po letničkách. Ale pokud máte osivo z ciziny (GB, F, někdy i D) bylo možná na sáčku výsev leden. Pokud máte místo a dopěstujete pěkné sazenice, vysadíte je na odpovídající místo nejspíše pokvetou už letos.  



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 26.3.2014 20:48

Semena stračky (Delphinium) klíčí v teple (ne přímé sluneční světlo) a vlhku, klíčení trvá 15-21 dní. Letničku (Consolidu) je lepší vyset na záhon brzo z jara, nebo už na podzim. Dorostou pak mnohem výše. Už mi jich na záhoně ze samovýsevu zase spousta raší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika