Příspěvky uživatele - 239.107

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu, 29.4.2014
Jirko... než si z Vás někdo začne utahovat, asi jste se spletl, Decis je insekticid, asi používáte Discus. Ale k tématu: Pokud používáte tzv. chemii, chová se někdy jinak než biooleje nebo právě ten Bioan. Ty musí rostlinu dokonale pokrýt, ošetření... celý příspěvek >
Jak pěstovat topinambur aby se nešířil k sousedům, 29.4.2014
Hlízy, které jsem nechal v zemi už vyrazily dříve, to co jsem přesazoval na jiné místo teprve začíná pod zemí tlačit kořeny a klíčky, a to je mám cca 8 -10 cm hluboko (kvůli Vám jsem do hrůbku u nich hrábl). Jiné roky je sázím až po 1. květnu, sadbu... celý příspěvek >
Rezavé skvrny na ořechu, 16.4.2014
Zacelit by byl docela problém, ale pro lepší zdraví stromu by bylo vhodné podívat se, jestli nad ránou je volná, suchá kůra. Tu odstranit až k hraně té živé, aby na prasklinu bylo vidět, dřevo osychalo, ošetřit Kuprikolem, nechat uschnout a zatřít... celý příspěvek >
Poznáte rostlinku?, 16.4.2014
Hezké ráno. To co máte nemá s rodem Thymus nebo Origanum nic společného. Majoránka se občas falšuje (nastavuje, míchá) některým z jejich zástupců, nebo některé "oregáno" vydává za vytrvalou majoránku, ale tohle je plevel, nejspíše z okruhu příbuzných... celý příspěvek >
Rezavé skvrny na ořechu, 15.4.2014
Když jsem dočetl příspěvky, které se objevily od autora dotazu, navhl bych korekci objemu koruny. Tedy probrat jí, aby kořeny měly na starost méně listů, větví, plodů a rychleji se zotavovaly, množily, přirůstaly. Polosuché, "pomalé" větve odstranit,... celý příspěvek >
Rezavé skvrny na ořechu, 15.4.2014
Prasklá dost silná větev, možná trochu houby na řezu vlevo. Neměmili jste v posledních letech něco v okolí - nová dlažba, rekonstrukce záhonu pod stromem, změny v trávníku vlevo? To by mohlo strom také omezit, zpomalit rašení, následné přírůstky i na... celý příspěvek >
Rezavé skvrny na ořechu, 15.4.2014
Já osobně bych v tomto případě poprosil o foto a bližší údaje. Raší letos hůře než ostatní ořešáky? Jsou větvičky, které špatně rostou na řezu nějak odlišné od těch vitálnějších?  Rezavé skvrny mohou být kolonie řas a problémy ořešáku mohou být... celý příspěvek >
Kamcatska boruvka - ker se nezvetsuje, 15.4.2014
Pane Michale, nevím jak jste ve šlechtění zběhlý, ale podle mých zkušeností nejdou všichni šlechtitelé jen jedním směrem. Podle toho jak se k tomu stavíte by byla blbost šlechtit třeba remontující maliny nebo jahody. Jestli je to dáno jen vlivem... celý příspěvek >
Kamcatska boruvka - ker se nezvetsuje, 11.4.2014
Zimolezy jsou rostliny, které mají přirozeně hodně krátkou vegetační dobu. V březnu či dubnu u nás začnou růst a obyčejně v červenci už nepřirůstají, mají vyzrálá pletiva a kolikrát i průběžně opadávají. Hraje v tom velkou dostatek vláhy v červnu a... celý příspěvek >
Mrazíky jar 2014, 11.4.2014
Na Facebooku Zahradkář je fotografická soutěž. Je tam skvělý snímek: "jak led ochránil denivku před mrazem". Příklad toho, že led jako ochrana před mrazem funguje. Ještě před rokem 1990 tuším měli ve Lhenicích protimrazovou závlahu na třešních.... celý příspěvek >
Mrazíky jar 2014, 11.4.2014
Tábor a okolí: tady je mrazík možná - 2 až 3 °C. Není to jen tradiční jíní na autech, ale "kreslící mrazík". Nevím jak ve dvou metrech, v úrovni 3. patra bylo ve 4,30 LČ 2,5 °C. Ale Moravě a teplým oblastem Čech držím palce, abychom si měli kde... celý příspěvek >
Jak pěstovat topinambur aby se nešířil k sousedům, 7.4.2014
Jako plevel se chovají zejména ty typy, které kvetou koncem léta, mají červené tenké hlízy. Mívají stolony (?) i půl metru dlouhé, dokáží se probít i tvrdým materiálem. Najednou se objevily uprostřed cestičky, kterou ušlapáváme od roku 1978. Jen tak... celý příspěvek >
Plodnost jednoletého dřeva na víceletém, 4.4.2014
Můžu podpořit první odpověď. Když p. Pavloušek tahle řízl jeden keř, tak jsem se ptal, jestli to není špatně. Vysvětlení bylo stejné: Pokud je jednoleté dřevo rostoucí ze staršího za vegetace osluněné, dostatečně vyzrálé, není důvod proč ho nenechat,... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
U nás by to byla tzv. vrchovištní rašelina, ve které nejsou živiny a třeba i vápník, které se v rašelinách, které vznikají "pod horami" na plochách zásobovaných vodou z řek a potoků. Bílá rašelina z českých zdrojů se dá sehnat, ale proč, když ta... celý příspěvek >
Záměna podnože u stromku z ovocné školky Mezice, 2.4.2014
J.R. možná něco vymyslí o tom, že dusík v močovině je přijatelný daleko rychleji (třeba přes list, ale to teď není aktuální) ale ta směs, či spíše použití dvou formulací dusíku, je opravdu výhodné z pohledu přijatelnosti dusíku. Jedna z forem je lépe... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika