Příspěvky uživatele - 96.86

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 21.7.2014
A dnes 16. Calypso to jistí...
Svlačec - jde vyhubit mechanicky?, 17.7.2014
To je glufosinat (Basta). Desikace a usnadnění sklizně brambor, řepky, luskovin atd. Je to ale podobná sloučenina glyfosátu.
Svlačec - jde vyhubit mechanicky?, 17.7.2014
No teda! Pak mají statistiky vycházet. Každý obyvatel ČR "spotřebuje" za rok skoro 2 deci !!! .
Svlačec - jde vyhubit mechanicky?, 17.7.2014
Opletník plotní jsem ale glyfosátem vyhubil krásně.
Třešně nemoc, 17.7.2014
Jak jsem psal výše, po odkvětu Talent a pak Syllit. Po sklizni byl Horizon a uvidím. Ale při podrobném zkoumáním listů tam "něco" ojediněle je.
Svlačec - jde vyhubit mechanicky?, 17.7.2014
To já chodím a poťupávám štětcem nebo malou stříkačkou. Stejně ale často zregeneruje třeba druhý rok.
Okurky - plíseň a nebo spálené od slunce?, 15.7.2014
Mně smrděla rajčata. Ale není na plíseň okurkovou ještě brzo? Dostává se k nám větrem z jižní Evropy cca v srpnu. A taky je divné, že Ortiva nefungovala. Kocide je jen preventivní.
Nemoc plodů višně, 15.7.2014
Mně to trošku připomíná monilii. Zvláště ta višeň uprostřed.
Zálistky a tažně na příští rok, 14.7.2014
Letorost má mít 10 - 12 listů a zálístky se vylamují jen ve spodní třetině letorostu, tj. jen kolem hroznů. Lze odstranit s citem i nějaký ten hrozny stínící list. Zvýší se cukernatost, ale i riziko popálení bobulí od slunce a nežádoucích změn... celý příspěvek >
Zkušenosti se závlahou přímo ke kořenům stromků, 30.6.2014
Já hodím mezi stromy hadici a třeba po hodině ji popotáhnu. Už se i večer na to zapomnělo. Nějakých pár tisíc litrů to bylo. A v pohodě.
Cuketa kvete, ale neplodí, 30.6.2014
Vloni jsme měli jednu jedinou cuketu, nádhernou, ale neměla jediný plod. Samé samčí květy. Sazenice byla z trhu, třeba z přesévaných semen, takže geny zapracovaly.
Choroba jabloně - o co se jedná?, 27.6.2014
No, on rezistent také potřebuje péči. Řez, hnojení i minimální chemickou ochranu. Nestačí ho jen zasadit. Pěstitel se tomu musí věnovat, aby získal aspoň minimální znalosti a stále se zdokonaloval Jinak, ať se na to vykašle a naseje távu... celý příspěvek >
Nemoc revy, 23.6.2014
Možná málo draslíku.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 23.6.2014
Tak to u mně v pohodě. Pokud ovšem nepřijde nějaký pofírunk. Na stromcích nemám jediného živáčka. Jen sem tam na jablkách ďubku po kroupách před třemi týdny, ale to se zahojí. Sucho je. Počkám na středu (má pršet) a třeba budu zalévat.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014, 23.6.2014
Přiznám se, že jsem na obaleče švestkového ještě nekoukal (AMET, AMS SET). A ani lapák na něj nemám. Stříkám tak asi 10. - 15. července. První generace byla minimální.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika