Příspěvky uživatele - 246.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Naschi, 30.8.2011 Obsahuje fotku
Dnes 30.8. 2011 jsem dotrhal poslední plody letní žluté asijské hrušky Nashi (odrůda by měla být Shinseiki nebo Nijiseiki, viz foto). Lokalita : Vyškovsko, 230 m n.m. Plody jsou každoročně velmi šťavnaté a sladké. Letos jsou ve zvýšené míře napadány... celý příspěvek >
Co právě sklízíte?, 30.8.2011
Tak jsem otrhal asi 3/4 jablek Akane, ty zastíněné ještě chvíli ponechám dozrát. Plody jsou tradičně každoročně pěkně vybarvené bez strupovitosti (žádný postřik), ale plody jsou pouze střední velikosti. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava
Stará (ne)známá jablon, 29.8.2011
Tak jsem zkusil zjistit nějaké bližší informace o tomto neznámém jablku s červenavou dužninou přímo v obci, kde se stromy vyskytují. Na místním obecním úřadu mě zástupkyně starosty doporučila jednu paní v obci, která tento strom pěstuje také na své... celý příspěvek >
Postupné zakládání kvasu, 25.8.2011
Děkuji za odpověď. Marec
Postupné zakládání kvasu, 24.8.2011
Zdravím, asi deset dní zbírám švestky do 220 litrového sudu. jsem už více jak v půlce, ale přece jen to bude ještě nějakou dobu trvat. Už to začíná kvasit, nevadí to? Asi se stromkama zatřepu ať je sud rychleji naplněný. Mám koupené kvasinky, kdy... celý příspěvek >
Ockovanie, 22.8.2011
Minulý týden jsem zkusil jsem naočkovat několik podnoží na spící očko a nevím, kdy odstranit PVC pásku – ještě nyní na podzim nebo až na jaře dalšího roku. Některá očka mám převázána klasicky s ponechaným řapíkem a několik oček jsem zkusil obalit... celý příspěvek >
Co právě sklízíte?, 22.8.2011
Včera sklizeno jablko Ametyst - první plod na mladém stromku. Plod je střední velikosti, celoplošně vybarvený, ojíněný. V pomologii jsem se dočetl, že konzumní zralost nastane, když ojínění zmizí, takže s ochutnáním počkám. Lokalita : 230 m n.m.... celý příspěvek >
Tůje Smaragd zasychání, 21.8.2011
Děkuji za příspěvky.Stromky jsou 4 za sebou, všechny koupeny v Hornbachu jako tůje Smaragd.Ten přední stromek vypadal 7 roků úplně stejně jako ten za ním, až letos nastala ta optická změna.Budu rád, když to bude jenom těmi šišticemi. Jaroslav
Tůje Smaragd zasychání, 21.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, přikládám obrázek asi 8 roků starých tůjí Smaragd.V minulých letech naprosto stejně vypadajících.Letos ta přední má velké množství šištic a zdá se, že zasychá.Prosím o odborný názor, případně radu. Děkuji Jaroslav
Stará (ne)známá jablon, 19.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, jel jsem autem kolem místního zrušeného JZD a u cesty za plotem jsem uviděl neudržovaný ovocný sad. Zaujaly mě 4 vzrostlé jabloně s právě zrajícími temně fialovými plody. Stromy jsou ve stáří asi 30 roků (čtvrtkmeny s rozložitými korunami)... celý příspěvek >
Granny Smith, 18.8.2011
Poprosil bych pana Boštičku o sdělení zeměpisné oblasti jeho zahrady (+ nadmořská výška a sklon pozemku ke světovým stranám). Pořídil jsem si vloni Granny Smith i Fuji Beni Shogun, a chtěl bych odhadnout svoje možnosti dozrávání těchto odrůd na jžní... celý příspěvek >
Granny Smith, 17.8.2011 Obsahuje fotku
závěr příběhu
Granny Smith, 17.8.2011 Obsahuje fotku
předposlední strana příběhu o Granny Smith
Granny Smith, 17.8.2011 Obsahuje fotku
další strana příběhu
Granny Smith, 17.8.2011 Obsahuje fotku
Skvělá kniha Příběhy slavných odrůd (autor P. Chobotský,1. vydání r. 2000) poutavě popisuje kromě jiných starých ale i novějších odrůd také odrůdu Granny Smith. Pokusil jsem se naskenovat 4 strany z této knihy zabývající se odrůdou Granny Smith,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika