Příspěvky uživatele - 206.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zahradní postřikovač, 14.5.2010
Tak som rozhodovanie uzavrel, a nový postrekovač je už doma. Napíšem stručne, podľa čoho som si vyberal, možno to dakomu pomôže pri rozhodovaní. Najskôr som si vyskúšal spomínaný 5 l ručný a 12 l chrbtový, a rozhodol som sa, že chcem... celý příspěvek >
Lze ještě sadit brambory?, 14.5.2010
Súhlas, aj keď v záhradke sa dajú pestovať aj ináč - tento rok skúšam pestovať v slame, v menších záhradkách je dobré vysádzať do dvojitých riadkov, kvôli úspore miesta. Spomínal som odrodu Vivien, mala by mať veľmi krátku veget. dobu - 60... celý příspěvek >
Tank mix: Baycor, Calypso, Omite, 14.5.2010
Ak bude naďalej vlhko a teplo, napr. Baycor by som tak za 2-3 týždne odporúčal napr. u marhúľ či čerešní proti moniliovej hnilobe plodov. Neviem ako to je so slivkami. Peter, Nitra
Máte už patizony a cukety na záhoně?, 13.5.2010
Ahoj, na výsev uhoriek, fazule, cukety, kukurice, slnečnice... je práve vhodný čas, nie je neskoro. Pokiaľ ide o plodiny ktoré potrebujú viac tepla na dozretie - paradajky, papriky, melóny, baklažány... odporúčam vysadiť priesady. Peter
Prosim poznate nekdo co je na fotce?, 11.5.2010
Na prvý pohľad by som povedal že na fotke je wisteria, ale to je popínavá rastlina, nie strom. Zo stromov kvitne na modro napr. jacaranda, modro-ružovo paulovnia, ale tie majú celkom iný habitus. Peter
Trnity rychlerastuci zivy plot, 4.5.2010
Z černíc sú tŕnité staršie a "divokejšie" odrody, napr. Wilsonova. Z malín majú tŕne skoro všetky, ale dosť jemné, neviem či by odradili zlodeja. Aj keď napr. Bristol má vraj pevné tŕne, ale osobnú skúsenosť nemám... Z egrešov má tŕne napr.... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 4.5.2010
To je otázka, na ktorú by som aj ja rád poznal odpoveď. Pokiaľ viem, odporúča sa striekať ešte aspoň raz proti monilióze plodov, ale či to pomôže utlmiť šírenie choroby v pletivách stromu, to veru neviem. Asi postriekam cez weekend kôstkoviny... celý příspěvek >
Jak se dřív dělala jezírka bez folie?, 4.5.2010
Ak máte ílovité podložie, a možnosť vodu dopúšťať, prečo nie :-) V prírode jazerá tiež nikto neizoluje. Jeden známy má na pozemku malý potôčik, prietok len pár litrov za minútu. Vykopal relatívne veľkú jamu, odhadom kruh o priemere 30 m, a po pár... celý příspěvek >
Trnity rychlerastuci zivy plot, 4.5.2010
Vzľadom na menší rozmer pozemku by som odporúčal menej dynamické rastliny. Keby som bol vo Vašej situácii, dopredu a dozadu by som asi vysadil kombináciu kultúrnych veľkoplodých odrôd rakytníka, hlohu, ruže. Z bokov by som urobil vedenie... celý příspěvek >
Zurodneni pudy - jilovite, 4.5.2010
Pripomína mi to moju záhradu. Mám ťažkú lepivú ílovito-hlinitú pôdu. Ílovitá pôda má sklony k utláčaniu, má veľmi jemné častice, málo pórov a dutín. Na utlačenie stačí keď po vlhkom záhone postúpam. K utlačeniu vrchnej vrstvy prispieva aj... celý příspěvek >
Trnity rychlerastuci zivy plot, 4.5.2010
Bolo by fajn uviesť viac informácií - aký má byť široký, vysoký (resp. koľko máte miesta), či bude rásť voľne alebo budete tvarovať rezom, či Vám bude vadiť rozširovanie koreňovými výmladkami do okolia, s oporou či bez... Rýchlorastúci plot je... celý příspěvek >
Postřik proti pilatce, 4.5.2010
Dobrá a zdravá úroda bez postreku - to by bolo super. Len ako to dosiahnuť? Ktorý insekticíd by ste odporúčali počas vegetácie? Čo napr. Calypso? Alebo odporúčate nestriekať, a spoľahnúť sa na prirodzených predátorov, poprípade na... celý příspěvek >
Jak udělat drenáž k sudu pod okapem?, 4.5.2010
Mám podobnú situáciu, tak napíšem ako som to vyriešil ja: pôvodne som chcel použiť ibc kontajner, ale mám málo miesta. Tak som zapojil do série 5 plechových 200 l sudov, zviedol do nich vodu zo strechy, prepojil vrchom, vyrobil... celý příspěvek >
Jak na krtky, hraboše a hryzce?, 3.5.2010
To je fakt, ako som už písal v diskusii o krtovi - o energiu oberá boj s hryzcom... Likvidácia nie je riešenie, hryzec je veľmi mobilný, na uvoľnené miesto vzápätí príde ďalší. Taže hľadám a skúšam všetky možnosti na odplašenie mimo záhrady.... celý příspěvek >
Krtek - a je to, 3.5.2010
Dobrý súhrn! Aj keď musím priznať, že ja s krtkom nebojujem, pretože ma o energiu oberá boj s hryzcom... Likvidácia nie je riešenie, hryzec je veľmi mobilný, na uvoľnené miesto vzápätí príde ďalší. Taže hľadám a skúšam všetky možnosti na odplašenie... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika