Příspěvky uživatele - 179.196

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
tzv. sloupové ovocné stromky - např. jabloně, 11.10.2007
Kdysi někdy tady na diskuzi uvedl pan Boštička, že minimální vzrůstnost pro podnože do zatravněné plochy by doporučil MM106. Chystám se nějaké vysadit, tak by mne zajímalo jakou podnož volit. Máme na zahradě spíše sucho, je to pravidelně sekané. Půda... celý příspěvek >
Achocha - Ačokča, 11.10.2007
Má jednu výhodu oproti cuketě, při sklizni se nemusíte shýbat k zemi   S ačokčou si nedávám tolik práce jako předchozí, vysadil jsem si  ji u branky kudy chodím a vždycky tak 3 sním. Dají se jíst jen ty bez zralých semen, má to takovou... celý příspěvek >
Ginko/Jinan Kde nalézt semena, 7.10.2007
Zkuste to u vstupu do skleníku botanické v Praze, kousek od Karlova nám. ul. Na slupi. Jinak malý semenáček prodávají okrasná zahradnictví okolo 50 kč.
Jak na rez hrušnovou?, 30.9.2007
Taky bych řekl že túje jsou nevinné. Bohužel jsem se tuto dezinformaci dočetl i tzv. "Peleškově poradně" v jednom nejmenovaném zahrádkářském časopise. Na vlastní zahradě mám ověřeno že byli silně napadeny jen jalovce, na tújích nic nebylo.
Rakytník samice - sháním, 27.9.2007
Potřebuju se zbavit zas jednoho samce. Jeden menší nebo  jeden 2metrový. Vyměnil bych ho za samici. Po Kutnohorsku nebo Praha.
okrasna a normalni dyne, 16.9.2007
Dýně by se měla odřezávat zralá, aby pak vydržela dlouhé skladování. Má se skladovat v suchém prostředí, teplo jí nevadí. Takže jí můžete mít vystavenou v bytě a pak ji snízt, až na ni budete mít chuť. Odřezávám je tak, aby jim zůstala delší stopka.... celý příspěvek >
Poraďte ovocnou školku v jihozápadních Čechách, 14.9.2007
V tom případě bych doporučoval smazat všechny příspěvky v této diskuzi od  první odpovědi až do konce ;-)
Jak na kvas z hrušek?, 9.9.2007
Taky jsem letos zkusil hrušky, je jich letos asi nejvíc ze všeho ovoce. Přidal jsem hruštičky, které byly sladké, ale obsahovaly i trochu kyselou chuť. Ovlivní kyseliny v plodech nějak kvas?
Další pomologická hádanka..., 5.9.2007 Obsahuje fotku
Ranná odrůda zrající okolo začátku srpna. Jsou to dvě opravdu veliké slivoně, odhaduji alespoň 40 let staré. Jsou v zamořeném sadu šarkou, ale postižení na nich není vidět, na plodech ani na listech. Plod je velikosti přibližně domácích švestek,... celý příspěvek >
Očkování, 7.8.2007
Já jsem tedy spíš rádoby odborník. Dřevní část většinou nevyřezávám, je to titěrné, ještě bych se pořezal. Ovazuji pokud možno neprodyšně PVC páskou. Zatím nemám odzkoušené co je lepší, jestli ulomit opatrně řapík a celé to zavázat nebo nechat... celý příspěvek >
škumpa, 26.7.2007
Dal to bych i na zdřevnatělé, kde je živá kůra. Pod kůrou jsou cévní svazky, které pošlou roundup do všech kořenů. Jinak škumpa se u nás dala udržet na uzdě, okolo ní je trávník, kde se pravidelně seká. Takže nám ta "krása" neroste i jinde.
první vlastní výsev rajčat, 20.7.2007
Taky někdy zapomenu odlomit ty uteklé výhony co tam nemají být. Ulomím je až za vijanem, nechám rajčata dorůst, je to potřeba přivázat aby plody nelehly i s výhonem na zem. Letos jsem získal zajímou zkušenost s pěstováním v rajčat v kýblíku. Použil... celý příspěvek >
strom náročný na vodu, 20.7.2007
Ta hlošina se stříbrnými listy taky není ošklivá. Hodně připomíná rakytník.
Opadávání švestek - plodů, 17.6.2007
Je dost sucho a strom spotřebuje dost vody, třeba je to jen tím.
díry v kmenu švestky, 8.6.2007
Po vyřezání zatřít latexovou barvou s 0,3% příměsy fungicidu Dithane M 45 nebo DG anebo samotným přípravkem Santar SM.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika