Příspěvky uživatele - 24.183

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Špendlík, 6.5.2011
Nevím, čemu říkáte špendlík. Z té fotky to není dobře poznat. Buď je to myrobalán (malé kulaté plody), nebo špendlík (podlouhlé žluté plody), nebo nějaká mirabelka. Druhým rokem je na kvetení ještě brzy a v každém případě je přeroubování možné, třeba... celý příspěvek >
Květnové mrazy 2011, 5.5.2011
NB... poškození letorostů ořešáky 100%, réva vinná 70%, peckoviny a jádroviny vypadají v pořádku.
Neznámý černý pták, 29.4.2011
A to ještě nezačalo uzrávat žádné ovoce, to se z kosů stanou ještě milejší tvorové. Co nestihnou sežrat, to aspoň zničí. Ještě že má náš kocour lovení kosů jako koníček, bez redukce počtu kosů bych na zahradě nic nevypěstoval. Za minulý rok to bylo... celý příspěvek >
Jak na Rouby?, 28.4.2011
Příručky jsou dobré pro základní seznámení s problematikou roubování, ale chce to hlavně praxi. Teprve dostatečnou praxí člověk zjistí, co která dřevina vyžaduje a co si nechá líbit. Letos jsem rouboval hodně meruněk na zakořeněné myrobalány, nechal... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 27.4.2011
Mohu jen potvrdit vhodnost myrobalánu do opravdu suchého prostředí. Na mé zahradě meruňka, broskev ani švestka jinak než na myrobalánu nepřežije.  Zvláštní ale je, že meruňka na broskvovém semenáčku se zatím drží, i když má výrazně menší... celý příspěvek >
Ujatie vrublov, 25.4.2011
Letos jsem část meruněk rouboval ze stromu na strom, ty už všechny v pohodě raší. Část roubů jsem odebral v prosinci a u nich mi asi vymrzla očka a rouby raší velice pomalu ze spících pupenů, některé se stále ještě neprobudily, i když vypadají živé.
Je toto moniliový úžeh?, 25.4.2011 Obsahuje fotku
Mě minulý rok odešla na monilii celá meruňka, stáří asi 25 roků. Během sezony nenarostl ani jeden list, rostl jen asi dvouletý vlk, který jsem zapoměl odstranit. Před měsícem jsem strom uřízl těsně nad výhonem, viz. foto - kmen byl kompletně... celý příspěvek >
Konce výhonků vadnou, 25.4.2011
Dejte si do vyhledávače heslo "moniliový úžeh" a bude vám to jasné.
Réva ze semínka - pecičky, 23.4.2011
Jeden takový keř semenáček mi letos přinese panenskou úrodu, už jsou na výhoncích vidět květy. Druhý, stejně starý semenáček, je s rašením pozadu, u něj zatím nic nepoznám. Ale má úplně jiný tvar listů a barvu letorostů než všechny mé dosavadní... celý příspěvek >
Pěstování od semínka, 22.4.2011
Pokud mají semenáčky průměr alespoň jako tužka, roubovat by bylo možné. Ale máte nenarašené rouby? Zda budou mít semenáčky dobré plody i bez roubování, to je podobné jako když si koupíte los. Můžete vyhrát, ale šance není příliš velká.
Žloutne mi česnek, 22.4.2011
Podle mého názoru je problém v příliš velké vlhkosti zeminy. Přestaňte se zaléváním a žloutnutí přestane.
Kdy a jak začít s hnojením révy (jaro), 19.4.2011
Kompost dávám k ovocným stromům. Když mám hotovo a ruce mám až na zem, představím si, že bych ho měl rozvážet i k révě, přepadne mě takové zoufalství, že jdu raději na panáka. Stejně si myslím, že kořenový systém révy vinné je tak rozsáhlý, že si... celý příspěvek >
Prvá vlna miazgy - štepenie za kôru, 16.4.2011
Dnes jsem za kůru narouboval posledních pár slivoní a meruněk a pro letošek jsem s peckovinami skončil. Rouby už byly dost narašené a začínaly plesnivět. Ještě mi zbylo pár roubů Matčina. Je mi líto je vyhodit, tak půjdou někam do koruny.
Kdoulovec, 16.4.2011
Spraví se to, až si vybuduje ztracené kořeny. Na podzim jsem při výrobě marmelády (byla výborná), vysel jadérka do záhonu. Připadá mi, že se ujaly snad všechny, a to jich byla plná 3dcl sklenice. Nevíte, jak dlouho trvá, než začne semenáček kvést?... celý příspěvek >
Kvetou moc brzo, 13.4.2011
Meruňky jsou v pohodě odkvetlé,  švestky a třešně snad budou také OK, ale už dva dny nelétají žádní opylovači - a přesně v tu dobu u nás vykvetly hrušně a višně.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika