Příspěvky uživatele - 146.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kanadské borůvky prosychání, 30.7.2010
Souhlasím s Marmisou. Používáte stále na zalévání vodu pouze ze studny? Nejvhodnější je dešťová, ale dá se použít i studniční. Ledová voda by mohla způsobovat keřům šoky. Bylo by lepší, dle vašich možností, kdyby jste si vodu nechala alespoň hodinu... celý příspěvek >
Nemocný rhododendron, 30.7.2010
Dle fotografií se může jednat o fytoftorovou hnilobu rododrendronů. Zkuste postřik na zdravé rostliny Previcurem nebo Proplantem.   Péťa
Mravenci a mšice, 30.7.2010
Myslím si, že v době vegetace není vhodné vykuřování skleníku tabákem jak pro rostliny, tak pro včely.  Výluh z cigaretového tabáku je jedovatý. Určitě bych ho nepoužila na plodovou zeleninu, snad na květiny. Pokud neznáte poměr ředění, může... celý příspěvek >
Stáleplodící jahodníky, 29.7.2010
Nabídka jahod v prodeji by měla být tuším v září. Když počkáte s výsadbou na jaro, tak jsou v prodeji také sazenice frigo, které plodí v témže roce. Já upřednostňuji výsadbu nových jahod na konci srpna a v září, sázím tak své odnože. Zeptáte-li... celý příspěvek >
Proč uhnívají plody paprik?, 29.7.2010
Ještě jsem si vzpoměla, že jsem kdysi používala Wuxal.  Péťa
Proč uhnívají plody paprik?, 29.7.2010
Trochu opravím vaší odpověď. Nedostatek přijatelného vápníku. Toto způsobuje přehnojení dusíkem i na dobře vyvápněné půdě.  Zkuste postřik na list z ledku s vápencem / ne amonný /, ale postřiků je více druhů. Poraďte se v prodejně.
Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny, 28.7.2010
Už několik let zavařuji dýni trochu jinak.  3 kg nakrájené dýně, 2 litry studené vody, 70 dkg (i více) cukr krystal, 2 citróny, 1 zarovnaná lžíce kyseliny citrónové (ochutnat) Nakrájenou dýni dám do vody, přidám nakrájený citron,... celý příspěvek >
Plody nektarinky praskají a hnijou, 28.7.2010
Kupovat ovocné stromky by jste měl kupovat podle toho, do jaké zóny se mají sadit. Některé odrůdy na praskání plodů trpí.
Sázení malin, 28.7.2010
Maliny se vysazují na podzim, na slunné místo.V polostínu méně rodí. Půda by měla být hluboko zrytá, může být vyhnojená uleželým hnojem, ale lepší je kvalitní kompostová zemina. Pokud z toho nic nemáte, tak můžete zeminu promíchat s granulovaným... celý příspěvek >
Nemaslug?, 28.7.2010
Nemaslug jsem dávala vloni. Nepamatuji si již jaké bylo počasí 15. května, ale pokud klesla teplota pod 5°C, tak vám mohli na záhoně uhynout - viz. návod na použití. Navíc na velké slimáky neučinkuje. Teď mé zkušenosti, vyzkoušeno na záhoně asi... celý příspěvek >
Cuketa zahnívání plodů, 28.7.2010
Mohlo by se jednat o meloun cukrový. Semena by měl mít pouze uprostřed. Dužina by měla být sladká, aromatická, může být bílá, oranžová, nebo žlutá, dle odrůdy. Má i ten zelený  proužek. Cuketa nebo dýně nebývá sladká.  Zralost se těžko... celý příspěvek >
Proč nevytváří květy hrachor vonný?, 27.7.2010
Máte pravdu, že hnůj k letničkám a dvouletkám je zcela nevhodný.  Že nekvete, nemá nic společného s genetikou. Hrachor je samosprašný a rozmnožuje se zralými semeny z nejlepších rostlin. Jako letnička potřebuje dostatečnou zálivku. Nevím,... celý příspěvek >
Kdy přesadit borůvku, 26.7.2010
Mohu vám poradit dle mých zkušeností. Pokud jí chcete přesadit, tak doporučuji v říjnu. Já osobně bych jí nepřesazovala. Nevím sice, v čem jí máte zasazenou, i v tom může být problém. Nejvíce jsem spokojená s hnojivy - Hoštické hnojivo na... celý příspěvek >
Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?, 26.7.2010
Zahradu je zbytečné rýt. Pokud máte na zahradě starý nepřehazovaný kompost, tak tam 100% mají hnízda i zásobárny.  Zkuste se nejdříve podívat do něj. Já do každé díry, kterou objevím na zahradě dám Naftalin a díru zasypu. Tím je sice... celý příspěvek >
Je to šarka?, 26.7.2010
Děkuji za odpověď. V literatuře se ještě píše, že se vyskytuje na broskvích, třešních, višních a dokonce i vzácně na jabloni. Na každém druhu jsou projevy různé.   Péťa
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika