Příspěvky uživatele - 146.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Twist Off, 7.8.2010
Proč ta věta nezní důvěryhodně?  Spíše bych měla obavy zavařovat s nedotaženými víčky. Vše zavařuji s Twist víčky a jsem plně spokojená. Zkuste si přečíst několik receptů na zavařování. Tam se to píše jasně - řádně dotáhnout. Je sice... celý příspěvek >
Twist Off, 6.8.2010
Odjakživa šroubovací víčka před zavařováním pevně dotáhnu. Pokud se některé víčko nafoukne, tak se po zchladnutí samo vyrovná. Ještě se mi nestalo, aby se mi nějaká zavařenina zkazila.
Dýně, 6.8.2010
Goliáše také nechávám maximálně na dva plody. Až jsou velké v průměru asi 15 cm, tak za plodem ponechám 2 listy a zbytek rostliny zaštípnu. Je třeba také odstranit všechny nepotřebné boční šlahouhy. Každý rok tak sklízím 2 velké zralé dýně.
Mravenci v bytě, 5.8.2010
Co jsem uvedla v minulém příspěvku, platí pro venkovní verandu. V bytě lze úspěšně vyhubit faraony Lafarexem.
Mravenci v bytě, 5.8.2010
Zkuste práškový Biotool Neospermin. Jemně poprášíte místa, kde se vyskytují, nebo na jejich cestičky. Je třeba, aby jim to ulpělo na nohách. Pokud mají hnízdo v květináči, tak na prolití je zase dobrý Bioformatox. Myslím si, že úplně postačí ten... celý příspěvek >
Hnědnou poupata muškátů, 4.8.2010
Není sice vidět rubová strana listu, podle které by se dalo určit příčinu zasychání. S největší pravděpodobností to bude z přelévání rostliny. Pokud vám začínají zasychat i listy, tak to bude ono. Potom by se jednalo o houbové onemocnění, které... celý příspěvek >
Třešeň - škůdce?, 4.8.2010
Dnes jsem zkontrolovala své 3 třešně a 2 višně. Nic jsem tam takového nenašla, ani na švestce. Proč to tam nemám?
Tvarovat ořešák?, 4.8.2010
Pokud máte strach, že poteče míza, tak nechte tvarování na příští rok v červenci a srpnu. Pak se můžete lépe rozhodnout, co odstranit a co nechat. Ořech až dobře zakoření, tak potom má velké přírůstky, což je asi po 2 letech od výsadby. Mě první... celý příspěvek >
Kanadské borůvky prosychání, 4.8.2010
Borůvku není třeba přesazovat, při správné péči vydrží na jednom stanovišti i 30 let. Jak jsem již uvedla, je zapotřebí okyselovat půdu v širším okolí. Vrátím se k tomu stříhání. Borůvku je třeba po 5 letech po výsadbě pravidelně stříhat. Měl by jste... celý příspěvek >
Co s borůvkou po sklizni, 4.8.2010
Na mladém výhonu stačí potom usřihnout odplozenou část, pokud je výhon starší 4 let, tak zastřihnout u země. Starší výhony plodí málo, nebo vůbec.
Nůžky na trávu?, 3.8.2010
Mám aku nůžky na trávu a živý plot, ale jiné značky. Používám je bez problémů už 2 roky. Po dobití stříhám a jsou stále jako nové. Jsem s nimi spokojená.
Květák, 1.8.2010
Nepoužívat hořčici a řepku jako zelené hnojení. Dva až tři týdny před výsadbou zapravit do půdy dusíkaté vápno, nesadit stále na jeden záhon.
Třešeň - škůdce?, 1.8.2010
Mohlo by se jednat o vlnovníka trnkového, ten dělá žluté až červené bradavičnaté hálky. Nejčastěji se ale vyskytuje na slivoních. Nic podobného jsem nenašla.
Co patří a co ne do kompostu, 1.8.2010
Přečetla jsem si všechny příspěvky, ale nikdo zde nenapsal, že každá vrstva odpadků v kompostu, se má prosypávát zeminou v poměru asi 5:1. Pomáhá to rychlejšímu rozkladu listí a odpadu. Zároveň se doporučuje vrstvu listí prosypávat mletým hašeným... celý příspěvek >
Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny, 30.7.2010
Slíbený salát. Suroviny: 1kg rajčat, 1kg paprik (kapie), 1kg cibule, 1kg okurek salátovek.  Nálev: 0.75 l vody, 0.25 l octa, 25 dkg cukru, 5 dkg soli. Uvařím nálev a první dám nakrájenou cibuli, nechám přejít varem, pak papriky, okurky.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika