Příspěvky uživatele - rbata

Rozdeleni druhu tykvi a jejich vzajemna sprášitelnost, 10.3.2015
Dýně neboli tykve se dělí do několika skupin, u nás nejznámější jsou: 1)  Tykev velkoplodá - Cucurbita maxima Druh tykve známé u nás především díky klasickým „kompotovým“ dýním žluté barvy většina patří k odrůdě Goliáš, plody dosahují i 30... celý příspěvek >
Lilek borůvkovitý S. scabrum Chichiquelite, 10.3.2015
Dostal jsem semínka této rostliny, tak se chci zeptat, jestli s ní má někdo zkušenosti. Podle tohoto článku by to mohlo být docela zajímavé.
Hořký tuřín, 8.3.2015
Jakou měl barvu na řezu? Žlutou a nebo bílou? A Jak se ta odrůda jmenovala?
Tuřín - jak se pěstuje?, 6.3.2015
Hodně záleží na odrůdě
Hořký tuřín, 5.3.2015
Na odrůdě hodně záleží, česká odrůda Milevský je spíš pro dobytek než pro konzumaci. Odrůdy k jídlu bývají žlutomasé. Např. krajová odrůda Dumlík. (Viz Gengel).
Diamantová motyka - diamond hoe, 28.5.2014
Právě naopak - jak jsem dnes zkusil - u nás je sprašová půda - sice bez kamenů, ale se sklonem k lepení a tuhnutí -  a díky tvaru jde do země lépe než klasická plečka.
Diamantová motyka - diamond hoe, 28.5.2014
Tak nakonec se mi podařilo přesvědčit kováře (mého bratra) aby ji vyrobil. Dostal jsem ji k narozeninám. Dnes jsem ji poprve vyzkoušel. Proti plecímu očku se s ní pracuje asi o 30% rychleji. Výhody - tvar kosočtverce vytváří 2 tupé úhly, které... celý příspěvek >
Diamantová motyka - diamond hoe, 20.4.2014 Obsahuje fotku
Němci mají taky Ziehhacke a nebo Wegeschuffel a aby toho nebylo málo Stoßhacke. Že by také slovanské kořeny? Jenže můj dotaz nebyl na to jak se co řekne v kterém dialektu, ale jestli má někdo s tímto nástrojem zkušenost. Corona Clipper... celý příspěvek >
Diamantová motyka - diamond hoe, 18.4.2014
Takže k vyvolané podnětné diskuzi - chtěl jsem se jen zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s tímto nástrojem. Šintáků mám doma několik, Martínkovu plečku taky. U šintáku (který se někdy prodává pod názvem plecí očko) mi občas vadí, že pracuje jen při... celý příspěvek >
Diamantová motyka - diamond hoe, 17.4.2014
Nevíte někdo, jestli u nás je k sehnání "diamond hoe" neboli diamantová motyka. Vypadá to že poměrně dobře usnadňuje práci. Nemáte s ní někdo zkušenosti?
Ruční secí strojek Agrozet Roudnice, 12.4.2014
Když upražíte semeno hořčice - je stejné velikosti a namícháte ho s osivem tak přetrhávat nemusíte.
Zahradní nůžky Winland - zkusil někdo?, 11.4.2014
Používáte někdo zahradnické profi nůžky s rohatkou zn. Winland? Popř. které z nůžek s převodem byste doporučili?
Jak na hryzce, 9.12.2013
Nevíte, jestli hryzec žere medvědí česnek?
Králické jablko - Grulicher Apfel, 23.10.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den, Sháním informace o jabloni jménem "králické jablko" a narazil jsem na větu "Kralické. zimní, rozšířeno na sev. Moravě, odolné k mrazu, chorobám a škůdcům." Bohužel po rozklinutí je tam jen článek ve Wordu, ale o Králickém jsem tam nic... celý příspěvek >
Uskladneni zmrzlych pripadne nedozralych hokaid, 3.10.2013
Hokkaido jsme zavařovali, ale není to nic moc - je moučnaté, děti to nechtěli jíst, že jim to "roste v puse". Klasická česká dýně na kompot dává daleko lepší výsledný produkt.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika