Příspěvky uživatele - rbata

Pěstování lilku (baklažán), 12.7.2016
Když jsou zralé tak jsou skoro nejedlé, semena jsou tvrdá - musí se sklízet dokud jsou nezralé. V momentě kdy zastaví růst dají se sklízet. Jak začnou dozrávat a vybarví se a pokožka přestane být lesklá - je nejvyšší čas. Chce to trochu cviku.... celý příspěvek >
Co mi žere lusky bobu a hrachu?, 9.7.2016
Já bych vsadil na křečka. Přesně tak mi sklidil hrách a bob, pak poničil kukuřice a pustil se i do červené řepy. Kdyby nebyl chráněný tak bych na něj nalíčil past na potkany za 24,90 že železářství s kouskem klasu kukuřice, a pak ho někde zakopal. Je... celý příspěvek >
Jakon, 8.4.2016
Jde to, podle mě je lepší uříznout ten výhon ale nechat na kaudexu dolní část alespoň s jedním párem listů - vyžene to pak 2 výhony z nichž se dají vypěstovat nové rostliny. Já to zakořeňoval ve vodě. Chvíli to trvalo, ale nakonec pustily kořeny... celý příspěvek >
Jakon, 7.4.2016 Obsahuje fotku
A takhle vypadají jakony po téměř 2 měsících
Dýně Muškátová, 14.3.2016 Obsahuje fotku
Nafotil jsem nějaké muškátové dýně, které pěstuji. Vždycky mi v zahraničí chutnala jídla z dýní a zkoušel jsem to i u nás, ale nebylo to ono. Až po nějaké době jsem zjistil, že to je druhem. V zahraničí se pěstovala tykev muškátová (tehdy v ČSSR... celý příspěvek >
Dýně Muškátová, 14.3.2016
Já ty stopky hned po sklizni ořežu na co nejkratší a pak je potřu kyselinou benzoovou - co se používala do marmelád aby neplesnivěly.A musí se nechat zaschnout. Jinak většinu dyní skladuji na zemi v pracovně - momentálně je tu 20C, prakticky asi 1m... celý příspěvek >
Dýně Muškátová, 14.3.2016
mám různé typy muškátových, jsou to takové, které jdou u nás, pokud by jste chtěla zkusit i něco jiného než z obchodu - napište mi na SZ
Dýně Muškátová, 14.3.2016
Ja s nimi nečekám až po zmrzlých, dávám je ven dřív, ale přikrývám je netkanou textilií. A přikryl jsem je i na podzim a dozrály i ty u kterých jsem ani nedoufal.
Dýně Muškátová, 13.3.2016
Já dávám v dubnu do kelímků v pařeništi, pak vyražené nejsou.
Dýně Muškátová, 8.3.2016
Muškátových dýní je mnoho druhů, jsou teplomilné a předpestovaní je výhodou. Pěstuji jich několik odrůd a chutnají mi velice. U nás je většinou k sehnání Provence a Butternut. Butternut dozraje bez problémů, u Provence to chce trochu štěstí. Vysejte... celý příspěvek >
Hokaido - dlouhodobbé skladování, 21.2.2016
Skladujeme je v pracovně vedle stolu s PC na zemi, teplota asi 20C, Hokkaidó, Blue Banana, Oregon Homestead Meat a asi 4 druhy muškátových, nejdéle vydržely muškátové až do srpna. Ale Hokkaidó nebyly o nic horší, jen jsme je dříve snědli.
Jakon, 13.2.2016 Obsahuje fotku
U jakonu je možnost sázet hlízky přímo do květináčků, ale někdy vyklíčí z jedné hlízy více rostlin, pak je možno vzniklý trs rozdělit na několik rostlin. Já používám trochu pracnější metodu - zasadím všechny hlízky do truhlíku a až vyklíčí a vytvoří... celý příspěvek >
Lilek borůvkovitý S. scabrum Chichiquelite, 4.2.2016
Nemáte někde zatoulanou kuličku? Třeba i usušenou? mělo by to být jako rajče co se klíčivosti týká. Já to zkusím, semena ještě mám a třeba budou klíčit.
Jakon, 31.1.2016 Obsahuje fotku
Našel jsem ve sklepě malý nezkonzumovaný trs jakonu. Jelikož se mi přihodilo, že za mnou přišli lidé, kteří loni dostali sazenice jakonu a letos by chtěli zase, ptal jsem se co udělali s rozmnožovacími hlízami a oni řekli, že celý jakon snědli.... celý příspěvek >
Brambory ze semen - kvetoucí, netrpící pylovou sterilitou, 20.1.2016
Tady se ta semena dají koupit také - je to mezi Solanacea. Tady je článek, jak se to dá dělat pokud máte na poli nějaké brambory s plody.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika