Příspěvky uživatele - 215.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
oresak odpuzuje blesky?, 21.2.2008
Dobrá, přesvědčila jste mě, až budu potřebovat plesové šaty, najdu je v oříšku. (tedy aspoň pokud budu milá, skromná a pracovitá jako Popelka, takže asi přece jenom nikdy ). Ale tomu, že do břízy blesk neuhodí, věřit odmítám.
pomočená borovice, 21.2.2008
Jestli jsou žluté, už jsou asi odumřelé. Pokud vám z estetických důvodů vadí, otrhejte je, jinak je klidně nechte, časem opadnou samy. Když bude mít stromek dobré podmínky, poškození nahradí.
oresak odpuzuje blesky?, 21.2.2008
Tak toto je opravdu jenom bajka, které jistě nevěří  ani ti indiáni, tak jako u nás žádná holčička nevěří tomu, že v oříšku najde plesové šaty.
Klíčení měsíčních jahod, 21.2.2008
Hledík jsem sela přesně před týdnem a už klíčí. Mám ho v misce od nanukáče na okně, při pokojové teplotě. Semínko ma být na povrchu půdy, na světle. Měsíčním jahodám, jestli si dobře vzpomínám, to trva déle, u měsíčku nevím. Rajčata by se měla ukázat... celý příspěvek >
ovocnictví v polit. okr. kutnohorském dle stavu z r. 1910-11, 20.2.2008
Poděbradka byl prý místní název pro Dielovu máslovku
Jak se jmenuje - liliovník?, 20.2.2008
Růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně. Ale přesto si myslím, že jednotné správné  názvosloví je nutné, jinak bude jeden mluvit o koze a druhý o voze. A zvlášť zahradníci páchají hrozná "zvěrstva", špenátojahoda nebo Amelanchierova... celý příspěvek >
Vhodne odrudy hrusne, 19.2.2008
Máme na zahradě starou hrušeň, o které se domníváme, že je to Salisburyova.  Je výrazná, kořenitá, chutná (i když to je jen subjektivní). Zraje koncem srpna, začátkem září (550m nad mořem), ale je opravdu hodně náchylná na strupovitost.
Jak se jmenuje - liliovník?, 19.2.2008
To by mě zajímalo, odkud jste čerpal. Protože Květena ČSR i Klíč ke květeně ČR uvádějí jen liliovník, lyrovník ani jako synonymum. A mám sklon věřit spíš botanikům.
Smrcky na zivy plot, 17.2.2008
Ale ano, taky znám takové lesy. A přesto považuji za nutné mít aspoň souhlas vlastníka.
Smrcky na zivy plot, 17.2.2008
Udržovaný živý plot ze smrků je  na vhodném stanovišti opravdu pěkný. Jen mi trochu vadí ta myšlenka, že sazenice jsou ze sousedního lesa. Většina lidí snad tuší, že nemůže jít do lesa a tam si uříznout vánoční stromek. Ale představa, že půjdete... celý příspěvek >
Jak rozmnožit thuje, 16.2.2008
V létě - asi tak v červenci - se řízkuje, nejlépe tak, že mladou větvičku odtrhnete tak, že na ní zůstane zbytek - patka staršího dřeva. Tedy neřežete ani nestříháte. Tyto větvičky pak napícháte na záhon, dobré je mít ho pokrytý černou folií, ale... celý příspěvek >
kdouloň, nebo kdoulovec, 15.2.2008
I plody kdoulovce lze zpracovávat podobně jako kdoule - na rosoly (vynikající) a pod. Nevýhodou ovšem je, že jsou malé, takže to dá více práce.
Zelené iglů, 7.2.2008
Nelámala bych si s tím hlavu. Měli jsme něco podobného z vrbiček, podklad žádný, tráva se časem vyšlapala a asi taky měla málo světla a sucho. V létě je to bez problémů a zjara nebo na podzim, když se vám bude zdát chladno, můžeet tam dát na tu... celý příspěvek >
Kachna indický běžec neškodí, 2.2.2008
Jestli taky trus odkládá na vyhrazené místo na kompostu, asi o něm začnu uvažovat
Tyrolské karafiáty, 25.1.2008
Diky, moralne jsem to nevydrzela a mam je taky ve sklepe na okne. Zatim zijou a kvetou. To venkovni zimovani mozna zkusim za rok, az si nejake namnozim do zasoby. Jadwiga
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika